• Fibor 500 gr
-13%

Fibor 500 g

SKU-koodiFI1007
VetPlusin Fibor koirille ja kissoille on kuitupohjainen ravintolisä, joka parantaa ruoansulatuksen terveyttä ruokavalion muutosten, epätasapainoisen ruokavalion, stressitilanteiden tai sairauksien yhteydessä. Tuote on rikastettu aminohapoilla, raudalla, sinkillä, proteiineilla ja rasvoilla.
Sisältää 500 g.
Normaalihinta €20,60 41,2 € / 1kg
Alennushinta €20,60 Normaalihinta €23,55
Säästät: -€2,95
41,2 € / 1kg
Fibor 500 gr
Fibor 500 g
Normaalihinta €20,60 41,2 € / 1kg
Alennushinta €20,60 Normaalihinta €23,55
Säästät: -€2,95
41,2 € / 1kg
Lääkityssuositus
 
 
 
3 tuote(et)
€0,00

 

 

Vetplusin Fibor

Fibor 500 g on koirille ja kissoille tarkoitettu kuitulisä, joka torjuu ruoansulatusongelmia, joita voivat aiheuttaa esimerkiksi huonoruokavalio, epätasapainoinen ruokavalio, ruokavalion muutokset, stressitilanteet, bakteerit tai sairaudet.

Fibor-lisäravinne lemmikeille sisältää kiivin ja kuidun synergiaa, joka auttaa parantamaan ruoansulatuskanavan terveyttä ruokavalion muutosten, ruoansulatushäiriöiden, stressitilanteiden ja epätasapainoisen ruokavalion yhteydessä. Lisäksise torjuu ummetusta, koliittia, tulehduksellista suolistosairautta, peräaukon rauhasten tukkeutumista, ilmavaivoja, kylläisyyden tunnetta ja ruokavalion muutoksia.

Fibor koirille ja kissoille

Fibor-ravintolisä on kehitetty parantamaan lemmikkien ruoansulatuksen terveyttä ja suoliston toimintaa, minkä vuoksi se on erityisen hyödyllinen muun muassa ruokavalion muutosten, ruoansulatusongelmien tai stressitilanteiden yhteydessä.

Annostus

Tämä ravintolisä ripotellaan lemmikin päivittäiseen ruokaan. Koska 1 ruokalusikallinen kuiturakeita vastaa 10 g:aa, Fiborin suositeltu annos vaihtelee eläimen painon mukaan:

  • Paino enintään 5 kiloa: puoli ruokalusikallista päivässä, mikä vastaa 5 g:aa.
  • Paino 5–20 kiloa: 1 täysi ruokalusikallinen.
  • Paino 21–35 kiloa: 2 täyttä ruokalusikallista.
  • Paino 36–50 kiloa: 3 ruokalusikallista.
  • Yli 50 kg: 4 ruokalusikallista.

Anna Fibor-valmistetta kissoille ja koirille eläinlääkärin valvonnassa. Säilytä pakkaus sisältöineen 15–25 °C:n lämpötilassa ja suojattuna suoralta auringonvalolta.

Mistä ostaa Fiboria?

Eläinlääkekaupan osastoltamme voit ostaa Vetplusin Fiborin edullisimpaan hintaan erikoistarjouksiemme ansiosta.

Koostumus

Fibor-valmisteen ainesosat: Psylliumin siemenkuoret, sokerijuurikkaan kuitu, vehnän leseiden karkea osa, inuliini, beetaglukaanit, mannooli-oligosakkaridit (MOS), kiivijauhe, aromi, korkea-oleiinihappopitoinen auringonkukkaöljy, natriumkloridi.

Lisäaineet: aminohapot, kuten L-treoniini ja L-arginiini. Hivenaineet: rauta 2600 mg ja sinkki 5100 mg.

Säilöntäaineet: kaliumsorbaatti 2 100 mg.

Kuori: bentoniitti 20 500 mg ja lignosulfonaatti 22 900 mg. Raakaöljy ja rasvat 3,2. Raakatuhkapitoisuus 5,7. Ravintokuitu 45,0. Raakaproteiini 14,1.

Vasta-aiheet

Fibor Vet Plus -ravintolisä on tarkoitettu vain lemmikeille. Ei sovellu ihmisravinnoksi. Älä käytä tuotetta, jos sen pakkaus on vaurioitunut ja sisältö on altistunut ulkoisille tekijöille. Älä anna tuotetta lemmikille sen viimeisen käyttöpäivän jälkeen. Tuote voi sisältää sulfiitteja.