• Enzime - Sabinco Avebin 400Gr.
-17%

Enzime – Sabinco Avebin 400 g.

SKU-koodiEN8428332010177
Kaurasta valmistettu ravintolisä.
Normaalihinta €10,00 2,5 € / 100gr
Alennushinta €10,00 Normaalihinta €11,98
Säästät: -€1,98
2,5 € / 100gr
Enzime - Sabinco Avebin 400Gr.
Enzime – Sabinco Avebin 400 g.
Normaalihinta €10,00 2,5 € / 100gr
Alennushinta €10,00 Normaalihinta €11,98
Säästät: -€1,98
2,5 € / 100gr

 

 
Enzime - Sabinco Avebin on ravintolisä, joka hyödyntää kauran hyötyjä – kaura on kuitua ja välttämättömiä ravintoaineita runsaasti sisältävä viljalaji. Tuote sisältää 400 grammaa kaurajauhetta pakkausta kohden, mikä tekee siitä kätevän vaihtoehdon päivittäisen ruokavalion parantamiseen. Voit sekoittaa kaksi ruokalusikallista (noin 20 g) lasilliseen vettä tai maitoa ja nauttia sen aamiaisella tai välipalana. Kaura tunnetaan kyvystään auttaa ylläpitämään terveellisiä kolesterolitasoja, edistämään kylläisyyden tunnetta ja tarjoamaan pitkäkestoista energiaa. Nauti kauran ravitsemuksellisista eduista kätevästi Enzime - Sabinco Avebin -tuotteen avulla.

Koostumus

- Kaurahiutaleet (400 g pakkauksessa).

Käyttöohje

Sekoita 2 ruokalusikallista (noin 20 g) lasilliseen vettä tai maitoa ja nauti aamiaisella tai välipalana.

Apteekkarin vinkki

Kaura on erinomainen kuidun ja energian lähde. Lisää hedelmiä tai pähkinöitä ravitsevan aamiaisen saamiseksi.