• Eno Active, 200 g
-12%

Eno Active, 200 g

SKU-koodiEN5054563184184
Kiinteä tuote makeutusaineita sisältävän virkistävän juoman valmistukseen.
Normaalihinta €9,20 4,6 € / 100gr
Alennushinta €9,20 Normaalihinta €10,50
Säästät: -€1,30
4,6 € / 100gr
Eno Active, 200 g
Eno Active, 200 g
Normaalihinta €9,20 4,6 € / 100gr
Alennushinta €9,20 Normaalihinta €10,50
Säästät: -€1,30
4,6 € / 100gr

 

 
Kiinteä tuote makeutusaineita sisältävän virkistävän juoman valmistukseen. Virkistävä, vähäkalorinen ja ilman lisättyä sokeria. Helppo nauttia ja paras tapa päättää ateriat.

Koostumus

Suolat: natriumbikarbonaatti, natriumkarbonaatti. Happamuudensäätöaine: sitruunahappo. Energia-arvo: 108 kcal / 452 kJ / 100 g, rasvat / tyydyttyneet rasvat / hiilihydraatit / sokerit / proteiinit: 0 g / 100 g. Suola: 57 g / 100 g.

Käyttöohje

Valmistusohje: Liuota yksi kahvilusikallinen (5 g) tuotetta 250 ml:aan vettä (yksi lasi). Älä juo päivässä enempää kuin puoli litraa (2 lasillista) tällä tavalla valmistettua juomaa. Toisen lasillisen voi juoda 2 tuntia ensimmäisen jälkeen (ei aikaisemmin).

Ainesosat

Suolat: natriumbikarbonaatti, natriumkarbonaatti. Happamuudensäätöaine: sitruunahappo. Energia-arvo: 108 kcal / 452 kJ / 100 g, rasvat / tyydyttyneet rasvat / hiilihydraatit / sokerit / proteiinit: 0 g / 100 g. Suola: 57 g / 100 g.

Apteekkarin neuvo

Älä käytä tätä tuotetta, jos sinulla on munuais-, maksa- ja/tai sydänongelmia, korkea verenpaine, allergia jollekin tuotteen ainesosalle tai noudatat natriumvähäistä ruokavaliota, tai jos olet raskaana tai imetät. Tämä tuote voi aiheuttaa lieviä vatsa- tai suolistoärsytyksiä, kuten ilmavaivoja ja turvotusta. Älä käytä tuotetta yli 14 päivää peräkkäin. Jos käytät lääkkeitä, on suositeltavaa ottaa ne toiseen aikaan päivästä, sillä ENO ACTIVE voi vaikuttaa lääkkeiden imeytymiseen mahassa. Säilytä lasten ulottumattomissa. Tämä tuote ei korvaa tasapainoista ja monipuolista ruokavaliota.