• Enfamil Comfort, 800 Gr
  • Enfamil Confort, 800 g
  • Enfamil Confort, 800 g
  • Enfamil Confort, 800 g
  • Enfamil Confort, 800 g
  • Enfamil Confort, 800 g
-26%

Enfamil Confort, 800 g

SKU-koodi176886

Vauvojen maito, joka on tarkoitettu lievistä ruoansulatusongelmista kärsiville imeväisille; ihanteellinen vauvan kehitykselle.

Sisältää 800 g.

Normaalihinta €31,40 3,93 € / 100gr
Alennushinta €31,40 Normaalihinta €42,26
Säästät: -€10,86
3,93 € / 100gr
Loppuunmyyty
Enfamil Comfort, 800 Gr
Enfamil Confort, 800 g
Normaalihinta €31,40 3,93 € / 100gr
Alennushinta €31,40 Normaalihinta €42,26
Säästät: -€10,86
3,93 € / 100gr
Lääkityssuositus
 
 
1 tuote(et)
€0,00

 

 

Mikä on Enfamil Premium Confort?

Se on kasvumaitoa vauvoille, joilla on lieviä ruoansulatushäiriöitä, kuten röyhtäilyä, ilmavaivoja tai itkuisuutta. Sen koostumus on rikastettu erityisellä DHA:n, vitamiinien ja kivennäisaineiden seoksella, joka tarjoaa vauvan kehitykseen ja kasvuun tarvittavat ravintoaineet ja auttaa samalla hallitsemaan ruoansulatushäiriöitä.

Tuote on saatavana 800 g:n pakkauksessa.

Kenelle se on tarkoitettu

Tuote on tarkoitettu imeväisille, joilla on lieviä ruoansulatushäiriöitä.

Edut

Enfamil Premium Confort on tuote, jonka koostumus edistää vauvan kehitystä ja lievittää vauvan ruoansulatusongelmia 24 tunnissa.

Käyttöohjeet

Noudata tuotepakkauksessa annettuja annostusohjeita.

Apteekkarin neuvo

Käytä lääkärin ohjeiden mukaisesti. Jos oireita ilmenee, ota yhteyttä lääkäriin. Jos sinulla on kysyttävää Enfamil Confortista, ota yhteyttä Farmaciasdirectin apteekkineuvojaan.

Koostumus

Enfamil Confort Premium sisältää: glukoosisiirappia, kasviöljyjä (palmoliini, kookosöljy, soijaöljy ja korkeaoleiinihappopitoinen auringonkukkaöljy), rasvatonta maitoa, heraproteiinia (maidosta), emulgointiaine (soijaletsitiini), kaliumhydroksidi, kalsiumfosfaatti, yksisoluisten organismien öljyt (Mortierella alpina -bakteerin AA ja Crypthecodinium cohnii -bakteerin DHA), kalsiumkarbonaatti, kaliumkloridi, koliinikloridi, natrium-L-askorbaatti, magnesiumkloridi, natriumhydroksidi, tauriini, rautasulfaatti, inositoli, sinkkisulfaatti, DL-alfa-tokoferoliasetaatti, L-karnitiini, natriumsitraatti, askorbyylipalmitaatti, niasiiniamidi, kalsiumpantotenaatti, kuparisulfaatti, A-vitamiinipalmitaatti, riboflaviini, tiamiinihydrokloridi, pyridoksiinihydrokloridi, kolekalsiferoli, mangaanisulfaatti, foolihappo, natriumjodidi, fytomenadioni, natriumseleniitti, D-biotiini ja syanokobalamiini.

KESKIMÄÄRÄINEN KOOSTUMUS

100 ml:ta kohti:
Proteiinit: 1,55 g
Hiilihydraatit: 7,1 g
- sokerit: 1,95 g
Rasvat: 3,6 g

VITAMIINIT, MINERAALIT JA AMINOHAPOT

A-vitamiini (Retinoli): 61 mcg
D3-vitamiini (kolekalsiferoli): 0,85 mcg
E-vitamiini (tokoferoli): 0,9 mg
C-vitamiini (askorbiinihappo): 12,5 mg
B1-vitamiini (tiamiini): 0,057 mg
B2-vitamiini (riboflaviini): 0,1 mg
B3-vitamiini (niasiini): 0,62 mg
B6-vitamiini (pyridoksiini): 0,04 mg
B9-vitamiini (foolihappo): 10,8 mcg
B12-vitamiini (syanokobalamiini): 0,148 mcg
Biotiini: 2,4 mcg
Pantoteenihappo: 0,35 mg
K-vitamiini: 6,6 mcg
Koliini: 16,2 mg

Natrium: 24 mg
Kalsium: 55 mg
Fosfori: 31
mg
Rauta: 0,81 mg
Kalium: 84 mg
Magnesium: 5,4 mg
Kupari: 0,05 mg
Sinkki: 0,67 mg
Mangaani: 0,012 mg
Jodi: 11,4 mcg
Kloori: 47 mg
Seleeni: 2 mcg
Inositol: 3,4 mg
L-karnitiini: 1,35 mg
Tauriini: 4 mg


- tyydyttyneet rasvahapot: 1,48 g
- linolihappo: 0,61 mg
- alfa-linoleenihappo: 50 mg
Laktoosi: 1,12 g
Suola: 0,06 g