• Almirón Advance 1, 400 g
  • Almirón Advance 1, 400 g
  • Almirón Advance 1, 400 g
  • Almirón Advance 1, 400 g

Almirón Advance 1, 400 g

SKU-koodi194968

Tutkimustensa tuloksena Almirón on kehittänyt uuden Almirón Advance -äidinmaidonkorvikkeen. Se on kehitetty erityisesti vastaamaan vauvasi ravitsemustarpeita jokaisessa kehitysvaiheessa.

Almirón Advance 1 on ensimmäisestä päivästä lähtien sopiva aloitusmaito, joka sisältää DHA:ta imeväismaitoja koskevan sääntelyn mukaisesti.

1,2 kg:n pakkaus sisältää kaksi 600 g:n pussia tuotetta ja yhden mitalusikan.

Normaalihinta €13,70 34,25 € / 1kg
Alennushinta €13,70 Normaalihinta €13,70
Säästät: -€0,00
34,25 € / 1kg
Loppuunmyyty
Almirón Advance 1, 400 g
Almirón Advance 1, 400 g
Normaalihinta €13,70 34,25 € / 1kg
Alennushinta €13,70 Normaalihinta €13,70
Säästät: -€0,00
34,25 € / 1kg
Lääkityssuositus
 
 
1 tuote(et)
€0,00

 

 

Almiron Pronutra 400 g on rasvahappojen ja nukleotidien pohjalta kehitetty äidinmaitoa muistuttava maitovalmiste, joka suojaa vauvan immuunijärjestelmää ja tarjoaa samalla kasvun kannalta välttämättömiä ravintoaineita.

Kenelle se on tarkoitettu?

Almiron Pronutra 400 g on tarkoitettu imeväisille ensimmäisestä elinpäivästä lähtien, kun rintamaitoa ei ole saatavilla tai se ei riitä.

Käyttöohjeet

Käytä pakkauksessa mainittua määrää kivennäisvettä ja kuumenna se 40 °C:seen, anna veden jäähtyä ja kaada se tuttipulloon, lisää ohjeen mukainen määrä tuotetta mukana tulevan mittalusikan avulla, sulje tuttipullo ja ravista, kunnes seos on tasainen, tarkista lämpötila ennen kuin annat sen vauvalle.

Apteekin suositus

Sisältää vauvan immuunijärjestelmän ja kognitiivisen kehityksen kannalta välttämättömät ravintoaineet. Tuote on saatavana 400 g:n purkissa, jonka muoto mahdollistaa tuttipullon valmistamisen yhdellä kädellä.

Koostumus

Demineralisoitu maitoheraproteiini, kasviöljyt, maidosta peräisin oleva laktoosi, rasvaton maito, ravintokuitu (galaktooligosakkaridit ja fruktooligosakkaridit), maitoproteiinikonsentraatti, kalsiumkarbonaatti, kalaöljy, kaliumkloridi, kaliumtrisitraatti, magnesiumkloridi, L-askorbiinihappo, koliinikloridi, soijalesitiini, tauriini, natrium-L-askorbaatti, natriumtrikitraatti, rautasulfaatti, DL-alfa-tokoferoliasetaatti, sinkkisulfaatti, nukleotidit (uridiini, sytidiini, adenosiini, inosiini ja guanosiini), inositoli, nikotinamidi, L-tryptofaani, D-pantotenaattikalsium, foolihappo, kuparisulfaatti, retinolipalmitaatti, DL-alfa-tokoferoli, D-biotiini, syanokobalamiini, pyridoksiinihydrokloridi, mangaanisulfaatti, kaliumjodidi, natriumseleniti, fytomenadioni.