• Enfamil Confort, 4 x 800 Gr
-28%

Enfamil Confort, 4 x 800 g

SKU-koodi176886-4

Vauvojen maito ruoansulatushäiriöistä kärsiville imeväisille, ihanteellinen vauvan kehitykselle.

Sisältää 4 kappaletta à 800 g.

Normaalihinta €121,80 3,81 € / 100gr
Alennushinta €121,80 Normaalihinta €169,04
Säästät: -€47,24
3,81 € / 100gr
Loppuunmyyty
Enfamil Confort, 4 x 800 Gr
Enfamil Confort, 4 x 800 g
Normaalihinta €121,80 3,81 € / 100gr
Alennushinta €121,80 Normaalihinta €169,04
Säästät: -€47,24
3,81 € / 100gr
Lääkityssuositus
 
 
1 tuote(et)
€0,00

 

 

Enfamil Confort Pack 4 x 800 g

Tämä on kasvumaitoa vauvoille, joilla on lieviä ruoansulatusongelmia, kuten regurgitaatiota, ilmavaivoja tai itkuisuutta. Sen koostumus on rikastettu erityisellä DHA-, vitamiini- ja mineraaliseoksella, joka tarjoaa vauvan kehitykseen ja kasvuun tarvittavat ravintoaineet ja auttaa samalla hallitsemaan ruoansulatusongelmia.

Kenelle se on tarkoitettu

Tuote on tarkoitettu imeväisille, joilla on lieviä ruoansulatusongelmia.

Edut

Enfamil Comfort Pack 4 on tuote, jonka koostumus edistää vauvan kehitystä ja lievittää vauvan ruoansulatusongelmia 24 tunnissa.

Käyttöohje

Noudata pakkauksessa olevia valmistajan antamia annostusohjeita.

Apteekin suositus

Käytä lääkärin ohjeiden mukaisesti. Jos oireita ilmenee, ota yhteyttä lääkäriin. Jos sinulla on kysyttävää tästä tuotteesta, ota yhteyttä Farmaciasdirectin apteekkihenkilökuntaan.

Koostumus

Enfamil Comfortin 4 kappaleen pakkaus sisältää: glukoosisiirappia, kasviöljyjä (palmuoleiini, kookosöljy, soijaöljy ja oleiinihappopitoinen auringonkukkaöljy), rasvatonta maitoa, heraproteiinia (maidosta), emulgointiaine (soijalesitiini), kaliumhydroksidi, kalsiumfosfaatti, yksisoluisten organismien öljyt (Mortierella alpina -bakteerin AA ja Crypthecodinium cohnii -bakteerin DHA), kalsiumkarbonaatti, kaliumkloridi, koliinikloridi, natrium-L-askorbaatti, magnesiumkloridi, natriumhydroksidi, tauriini, rautasulfaatti, inositoli, sinkkisulfaatti, DL-alfa-tokoferoliasetaatti, L-karnitiini, natriumsitraatti, askorbyylipalmitaatti, niasiiniamidi, kalsiumpantotenaatti, kuparisulfaatti, A-vitamiinipalmitaatti, riboflaviini, tiamiinihydrokloridi, pyridoksiinihydrokloridi, kolekalsiferoli, mangaanisulfaatti, foolihappo, natriumjodidi, fytomenadioni, natriumseleniitti, D-biotiini ja syanokobalamiini.

KESKIMÄÄRÄINEN KOOSTUMUS

100 ml:ssa:
Proteiinit: 1,55 g
Hiilihydraatit: 7,1 g
- sokerit: 1,95 g
Rasvat: 3,6 g

VITAMIINIT, MINERAALIT JA AMINOHAPOT

A-vitamiini (retinoli): 61 mcg
D3-vitamiini (kolekalsiferoli): 0,85 mcg
E-vitamiini (tokoferoli): 0,9 mg
C-vitamiini (askorbiinihappo): 12,5 mg
B1-vitamiini (tiamiini): 0,057 mg
B2-vitamiini (riboflaviini): 0,1 mg
B3-vitamiini (niasiini): 0,62 mg
B6-vitamiini (pyridoksiini): 0,04 mg
B9-vitamiini (foolihappo): 10,8 mcg
B12-vitamiini (syanokobalamiini): 0,148 mcg
Biotiini: 2,4 mcg
Pantoteenihappo: 0,35 mg
K-vitamiini: 6,6 mcg
Koliini: 16,2 mg

Natrium: 24 mg
Kalsium: 55 mg
Fosfori: 31 mg
Rauta: 0,81 mg
Kalium: 84 mg
Magnesium: 5,4 mg
Kupari: 0,05 mg
Sinkki: 0,67 mg
Mangaani: 0,012 mg
Jodi: 11,4 mcg
Kloori: 47 mg
Seleeni: 2 mcg
Inositoli: 3,4 mg
L-karnitiini: 1,35 mg
Tauriini: 4 mg


- tyydyttyneet rasvahapot: 1,48 g
- linolihappo: 0,61 mg
- alfa-linoleenihappo: 50 mg
Laktoosi: 1,12 g
Suola: 0,06 g