• Embryolisse Baume Douceur Levres 2,5G
-7%

Embryolisse Baume Douceur Levres 2,5 g

SKU-koodiEM3350900002060

Värikäs ja mukava kosketus. Kosteuttaa, ravitsee ja korostaa huulien kauneutta. Saatavana 3 sävyssä – 2,5 g:n tikku, vegaaninen koostumus. Valmistettu Ranskassa.

Normaalihinta €14,20 568,0 € / 100gr
Alennushinta €14,20 Normaalihinta €15,26
Säästät: -€1,06
568,0 € / 100gr
Embryolisse Baume Douceur Levres 2,5G
Embryolisse Baume Douceur Levres 2,5 g
Normaalihinta €14,20 568,0 € / 100gr
Alennushinta €14,20 Normaalihinta €15,26
Säästät: -€1,06
568,0 € / 100gr

 

 

Yhdistämällä hoidon ja meikin Douceur Lèvres -huulivoide kosteuttaa, ravitsee ja korostaa huulien kauneutta yhdellä ainoalla liikkeellä.
Hoito-ominaisuuksiltaan erittäin pehmeä tuote kosteuttaa huulet ja tarjoaa välitöntä ja pitkäkestoista mukavuutta.
Meikkipuolella Rose Nude -sävy antaa huulille kevyen, valoisan värisävyn, joka luo hienovaraisen ja luonnollisen meikin. Pigmenttipitoisempi Rouge Intense -sävy tarjoaa täydellisen peittävyyden yhdellä levityksellä ja värittää huulet säteilevän punaisiksi satiinimaisella viimeistelyllä.

EDUT

Hoito-ominaisuudet: kosteuttaa ja ravitsee huulia
Kauneusvaikutukset: kauniit ja värikkäät huulet
TEKSTUURI

Sulava ja kermainen. Erittäin kosteuttava koostumus kietoutuu huulille kuin toinen iho, tasoittaa ja täyttää ne välittömästi sekä jättää satiinisen ja hehkuvan lopputuloksen. Hymy on säteilevä.

Käyttöohje

Levitetään pääasiassa huulille. Vedä kynän kanta ulos ja levitä kerran tai useammin halutun voimakkuuden ja peittävyyden mukaan.
Tuote on myös monipuolinen hoitotuote, jota voi käyttää valoa antavana korostuksena silmäluomille silmien korostamiseksi tai vitamiinipitoisena poskipunan korostuksena poskipäille tuomaan kasvoille raikkautta.

Erittäin käytännöllinen, sisäänvedettävä kynämuoto ei vaadi teroittamista, ja hoitoaineen voi käyttää loppuun asti.

Ainesosat

278I01 - AINESOSAT: POLYBUTEENI. OKTYYLIDODEKANOLI. BIS-DIGLYSERYYLIPOLYASYLAADIPAATTI-2. RICINUS COMMUNIS (RITSIN) -SIEMENÖLJY. HYDROGENATED POLYDECENE. POLYGLYCERYL-2 TRIISOSTEARATE. CERA MICROCRISTALLINA (MICROCRYSTALLINE WAX). C12-15 ALKYL BENZOATE. SYNTEETTINEN VAHAT. MYRISTYYLILAKTAATTI. ZEA MAYS (MAISSIN) TÄRKKELYS. CI 77891 (TITANIUMDIOKSIDI). MIKA. HYDROGENOITU POLYISOBUTEENI. ETYLEENI/PROPYLEENIKOPOLYMEERI. PPG 51/SMDI-KOPOLYMEERI. GOSSYPIUM HERBACEUM (PUUVILLA) -SIEMENÖLJY. STEARALKONIUMHEKTORIITTI. CI 15985 (KELTAINEN 6 LAKE). CI 45410 (RED 28 LAKE). HYDROGENATED VEGETABLE OIL. CI 19140 (YELLOW 5 LAKE). PARFUM (FRAGRANCE). PROPYLENE CARBONATE. CI 77491 (RAUTAOKSIDIT). TOKOFEROLI. AMMONIUMGLYCYRRHIZAATTI. HELIANTHUS ANNUUS (AURINGONKUKKA) -SIEMENÖLJY. CI 15850 (PUNAINEN 7).

Teinte Rouge Intense:
289I01 – AINESOSAT: POLYBUTEENI. OKTYYLIDODEKANOLI. BIS-DIGLYSERYYLIPOLYASYYLADIPAATTI-2. RICINUS COMMUNIS (RITSIN) -SIEMENÖLJY. HYDROGENATED POLYDECENE. CERA MICROCRISTALLINA (MICROCRYSTALLINE WAX). POLYGLYCERYL-2 TRIISOSTEARATE. SYNTHETIC WAX. C12-15 ALKYL BENZOATE. MYRISTYLILAKTAATTI. ZEA MAYS (MAISSIN) TÄRKKELYS. ETYLEENI/PROPYLEENIKOPOLYMEERI. HYDROGENOITU POLYISOBUTEENI. CI 15850 (PUNAINEN 7). CI 15985 (KELTAINEN 6 LAKE). PPG-51/SMDI-KOPOLYMEERI. CI 19140 (KELTAINEN 5 LAKE). GOSSYPIUM HERBACEUM (PUUVILLA) -SIEMENÖLJY. STEARALKONIUMHECTORIITTI. HYDROGENOITU KASVIÖLJY. CI 15850 (PUNAINEN 6). CI 77891 (TITANIUMDIOKSIDI). PARFUM (TUOKSU). PROPYLEENIKARBONAATTI. TOKOFEROLI. AMMONIUMGLYKYRRHIZAATTI. HELIANTHUS ANNUUS (AURINGONKUKKA) -SIEMENÖLJY. ALUMIINIOKSIDI.

Apteekkarin vinkki

Tämä Embryolisse-huulivoide on erinomainen valinta, kun haluat pitää huulesi kosteutettuina ja antaa niille ripauksen voimakasta väriä. Se sisältää ainesosia, jotka auttavat pehmentämään ja suojaamaan huuliasi kuivumiselta ja ulkoisilta ärsykkeiltä. Voit levittää sitä tarpeen mukaan päivän mittaan, jotta huulesi pysyvät pehmeinä ja saavat säihkyvän värisävyn.