• El Naturalista Valerian, 60 gr
-9%

El Naturalista - Valeriana, 60 g

SKU-koodi343269

El Naturalista Valeriana 60 g on luonnollisista ainesosista valmistettu yrttitee, joka auttaa lievittämään unettomuutta, hermostuneisuutta, stressiä ja ahdistusta. Lisäksi sitä käytetään perinteisessä lääketieteessä lihasrelaksanttina ja kuukautiskipujen lievittäjänä.

Normaalihinta €6,90 11,5 € / 100gr
Alennushinta €6,90 Normaalihinta €7,61
Säästät: -€0,71
11,5 € / 100gr
Loppuunmyyty
El Naturalista Valerian, 60 gr
El Naturalista - Valeriana, 60 g
Normaalihinta €6,90 11,5 € / 100gr
Alennushinta €6,90 Normaalihinta €7,61
Säästät: -€0,71
11,5 € / 100gr

 

 

Mikä se on ja mihin sitä käytetään?

El Naturalistan valerianatee, 60 g:n pakkauksessa, on luonnollinen tuote, joka auttaa selviytymään ahdistuksesta, unettomuudesta, hermostuneisuudesta ja stressistä. Koska se on valmistettu rentouttavasta kasvista, sitä on käytetty jo pitkään perinteisessä lääketieteessä lihastulehdusten ja kuukautiskipujen aiheuttamien vaivojen lievittämiseen. Rauhoittavien ominaisuuksiensa ansiosta valeriaanalla uskotaan olevan vaikutuksia, jotka edistävät syvää ja laadukasta unta. Sitä suositellaan myös henkilöille, jotka kokevat ahdistusta ja stressiä päivittäisessä elämässään.

Tuote on valmistettu tästä lääkekasvista, jonka vaikuttavat aineet rentouttavat keskushermostoa hellävaraisesti ja perinteisellä tavalla. Sitä on käytetty jo tuhansia vuosia Euroopassa ja Aasiassa. Nykyään sitä suositellaan laajalti hermostuneisuuden ja unihäiriöiden vaikutusten lieventämiseen. Sen rauhoittava vaikutus tekee siitä täydellisen apuvälineen hermoston jännityksen lievittämiseen, ja se on osoittautunut tehokkaaksi myös lievän masennuksen ja henkisen väsymyksen oireiden lievittämisessä. Käytetystä annoksesta ja käyttäjän aineenvaihdunnasta riippuen tämä tuote voi aiheuttaa uneliaisuutta, minkä vuoksi sen käyttöä suositellaan aloittamaan asteittain, jotta kehon reaktio voidaan arvioida.

Tätä yrttiteetä käytetään tehokkaana lihasrelaksanttina nivelkipujen, lihasjännitysten, kouristusten, spasmien ja neuralgioiden hoidossa. Siksi tämän yrttiteen sisältävien kompressien käyttö on ihanteellista näiden vaivojen lievittämiseen ja lihasjärjestelmän rentouttamiseen. Tämän rentouttavan vaikutuksensa ansiosta se voi auttaa lievittämään kuukautiskipuja, ärtyneisyyttä ja muita premenstruaaliseen oireyhtymään liittyviä oireita, kuten mielialan vaihteluita ja heikkouden tunnetta.

Kenelle se sopii?

Sen käyttö sopii henkilöille, jotka haluavat nauttia syvästä ja virkistävästä unesta turvautumatta voimakkaisiin lääkkeisiin. Se sopii myös niille, jotka haluavat lievittää lihaskipuja ja kuukautisia edeltäviä oireita.

Käyttöohje

Hauduta 2 g tuotetta kupillisessa vettä. Voit juoda enintään 3 kupillista päivässä, mutta viimeinen annos tulee ottaa ennen nukkumaanmenoa.

Vasta-aiheet

Älä käytä tuotetta, jos olet lääkehoidossa unettomuuden, stressin, ahdistuksen tai masennuksen vuoksi.

Koostumus

Valerianan palasia.