• Edgard & Cooper -penturehu, ankan ja kanan makuinen, 2 x 3 kg:n pakkaus
-24%

Edgard & Cooper -penturehu, ankan ja kanan makuinen, 2 x 3 kg:n pakkaus

SKU-koodiED2026082812131
2 kpl:n Edgard & Cooper -pakkaus, ankka- ja kanaruoaa koiranpennuille; viljaton resepti kahdessa 3 kg:n pussissa (yhteensä 6 kg).
Normaalihinta €41,60 0,69 € / 100gr
Alennushinta €41,60 Normaalihinta €54,74
Säästät: -€13,14
0,69 € / 100gr
Edgard & Cooper -penturehu, ankan ja kanan makuinen, 2 x 3 kg:n pakkaus
Edgard & Cooper -penturehu, ankan ja kanan makuinen, 2 x 3 kg:n pakkaus
Normaalihinta €41,60 0,69 € / 100gr
Alennushinta €41,60 Normaalihinta €54,74
Säästät: -€13,14
0,69 € / 100gr

 

 

Mitä Edgard & Cooperin 2 kpl:n pakkaus ”Mini-penturehu, tuoretta ankkaa ja kanaa” sisältää?

Edgard & Cooperin tuoreella ankanlihalla ja kanalla maustettu Mini-penturehu, 2 kpl:n pakkaus, sisältää kaksi 3 kg:n pussia, yhteensä 6 kg. Se on täysravinto mini-kokoisille koiranpennuille, joiden aikuispaino on enintään 10 kg. Resepti ei sisällä viljaa, ja sen pääainesosina ovat 40 % tuoretta kanaa ja 10 % tuoretta ankkaa.

Mihin tätä ankka- ja kanarehua käytetään?

Se on tarkoitettu minikokoisten koiranpentujen päivittäiseen ruokintaan, joiden aikuispaino on enintään 10 kg. Se tarjoaa proteiineja, rasvoja, kuitua, vitamiineja ja kivennäisaineita pentujen elämänvaiheeseen sovitetussa koostumuksessa. Edullinen pakkaus sisältää kaksi suljettua pussia, jotka voidaan avata peräkkäin.

2 kpl:n pakkauksen edut

  • Tärkeimmät ainesosat: 40 % tuoretta kanaa ja 10 % tuoretta ankkaa reseptin proteiininlähteinä.
  • Viljaton resepti: sisältää perunaa, herneitä tai muita koostumuksessa mainittuja kasviperäisiä raaka-aineita.
  • Ilmoitettu ravintosisältö: raakaproteiini 28 %, raakarasva 16 %, raakakuitu 3 %, raakatuhka 7,4 %, omega-6 2,5 %, omega-3 1 %, kalsium 1,1 %, fosfori 0,95 %.
  • Lisäaineet: lohiöljyä 2,3 %, pellavansiemeniä ja sikuria.

Ankan ja kanan rehun koostumus

Ainesosat pussia kohti: tuore kana* 40 %, perunat* (kuivatut), tuore ankka* 10 %, herneet* (kuivatut), herneproteiini*, bataatti* (kuivattu) 4 %, perunaproteiini, lohiöljy* 2,3 %, kanakastike, hiiva* (kuivattu) 1,7 %, pellavansiemenet* 1 %, punajuurimassa* (kuivattu), kivennäisaineet*, sikuri* (kuivattu) 0,5 %, porkkana* (kuivattu) 0,4 %, päärynä* (kuivattu) 0,1 %, kurkuma* (kuivattu) 0,02 %, timjami* (kuivattu) 0,02 %, glukosamiini 0,02 %, kondroitiinisulfaatti* 0,02 %. *Luonnollista.

Analyyttiset ainesosat: raakaproteiini 28 %, raakarasva 16 %, raakakuitu 3 %, raakatuhka 7,4 %, omega-6 2,5 %, omega-3 1 %, kalsium 1,1 %, fosfori 0,95 %.

Kuinka tätä kuivaruokaa käytetään?

Katso pakkauksessa oleva päivittäinen annostustaulukko. Säädä annosmäärä koiran painon, iän ja aktiivisuuden mukaan. Rakeet ovat pieniä, noin 10 mm. Siirry uuteen ruokaan asteittain, jos vaihdat koiran tavanomaista ruokaa. Jätä aina raikasta ja puhdasta vettä koiran ulottuville.

Kenelle tämä ruoka on tarkoitettu?

Tämä rehu on tarkoitettu minikokoisille koiranpennuille, joiden aikuispaino on enintään 10 kg. Jos koiralla on allergioita, ruoka-aineintoleransseja tai erityisiä ravitsemustarpeita, tarkista koostumus ja ota yhteyttä eläinlääkäriin.

Varotoimet ja säilytys

  • Noudata suositeltua päivittäistä annosta ja mukauta sitä eläimen kuntoon.
  • Säilytä jokainen pussi viileässä, kuivassa ja suoralta valolta suojatussa paikassa.
  • Sulje avattu pakkaus huolellisesti ja tarkista parasta ennen -päivämäärä.
  • Pidä tuote poissa lasten ja eläinten ulottuvilta, jotka voivat päästä käsiksi pakkaukseen ilman valvontaa.

Mikä on Edgard & Cooperin Mini-pentujen ruoan (tuore ankka ja kana) 2-pakkauksen hinta?

Tarkista Edgard & Cooperin Mini-penturehun (tuoreella ankkalla ja kanalla) 2 kpl:n pakkauksen hinta Farmaciasdirect-verkkokaupasta ja tutustu voimassa oleviin tarjouksiin ennen ostoksen vahvistamista.