• Edgard & Cooper -koiranruoka aikuisille koirille, Mini-sarja, hirvi ja ankka, 2 x 3 kg:n pakkaus
-28%

Edgard & Cooper -koiranruoka aikuisille koirille, Mini-sarja, hirvi ja ankka, 2 x 3 kg:n pakkaus

SKU-koodiED2026082812179
2 kpl:n Edgard & Cooper -pakkaus, jossa on hirvenlihaa ja ankkaa aikuisille koirille; viljaton resepti kahdessa 3 kg:n pussissa (yhteensä 6 kg).
Normaalihinta €43,20 0,72 € / 100gr
Alennushinta €43,20 Normaalihinta €60,00
Säästät: -€16,80
0,72 € / 100gr
Edgard & Cooper -koiranruoka aikuisille koirille, Mini-sarja, hirvi ja ankka, 2 x 3 kg:n pakkaus
Edgard & Cooper -koiranruoka aikuisille koirille, Mini-sarja, hirvi ja ankka, 2 x 3 kg:n pakkaus
Normaalihinta €43,20 0,72 € / 100gr
Alennushinta €43,20 Normaalihinta €60,00
Säästät: -€16,80
0,72 € / 100gr

 

 

Mitä sisältyy Edgard & Cooperin 2 kpl:n pakkaukseen, jossa on aikuisten koirien Mini-koiranruokaa tuoreella hirvellä ja ankanlihalla?

Edgard & Cooperin aikuisten mini-koirien ruoka, jossa on tuoretta peuraa ja ankkaa, 2 kpl:n pakkaus sisältää kaksi 3 kg:n pussia, yhteensä 6 kg. Se on täysravinto mini-kokoisille, enintään 10 kg painaville aikuisille koirille. Resepti ei sisällä viljaa, ja sen pääainesosina ovat 35 % tuoretta ankkaa ja 5 % tuoretta hirveä.

Mihin tätä hirvenliha- ja ankkarehua käytetään?

Se on tarkoitettu mini-kokoisille, enintään 10 kg painaville aikuisille koirille päivittäiseksi ravinnoksi. Se tarjoaa proteiineja, rasvoja, kuitua, vitamiineja ja kivennäisaineita koiran elämänvaiheeseen sovitetussa reseptissä. Säästöpakkaus mahdollistaa kahden suljetun pussin säilyttämisen ja avaamisen peräkkäin.

2 kpl:n pakkauksen edut

  • Tärkeimmät ainesosat: 35 % tuoretta ankkaa ja 5 % tuoretta peuraa, jotka toimivat reseptin proteiininlähteinä.
  • Viljaton resepti: sisältää perunaa, herneitä tai muita koostumuksessa mainittuja kasviperäisiä raaka-aineita.
  • Ilmoitetut ravintosisältötiedot: raakaproteiini 25 %, raakarasva 15 %, raakakuitu 3,5 %, raakatuhka 7,9 %, omega-6 2,5 %, omega-3 1 %, kalsium 1,2 %, fosfori 0,8 %.
  • Lisäaineet: bataatti 13,5 %, pellavansiemenet ja lohiöljy.
  • Proteiinivalikoima: tuotemerkki luokittelee tämän hirvi- ja ankka-lajikkeen hypoallergeeniseksi reseptiksi.

Hirvenliha- ja ankkaruokinnan koostumus

Ainesosat pussia kohti: tuoretta ankkaa* 35 %, bataattia* (kuivattua) 13,5 %, perunaa* (kuivattua), herneproteiinia*, herneitä* (kuivattuja), tuoretta hirveä* 5 %, perunaproteiinia, pellavansiemeniä* 2 %, punajuurimassa* (kuivattu), lohiöljy* 2 %, ankkakastike, kivennäisaineet*, hiiva* (kuivattu) 1,3 %, auringonkukkaöljy*, tomaattipuriste*, sikuri* (kuivattu) 0,5 %, kurpitsa* (kuivattu) 0,2 %, lehtikaali* (kuivattu) 0,2 %, mustikat* (kuivatut) 0,05 %, omena* (kuivattu) 0,05 %, persilja* (kuivattu) 0,02 %, ruusunmarja* (kuivattu) 0,02 %, glukosamiini 0,02 %, kondroitiinisulfaatti* 0,02 %. *Luonnollinen.

Analyyttiset ainesosat: raakaproteiini 25 %, raakarasva 15 %, raakakuitu 3,5 %, raakatuhka 7,9 %, omega-6 2,5 %, omega-3 1 %, kalsium 1,2 %, fosfori 0,8 %.

Miten tätä kuivaruokaa käytetään?

Katso pakkauksessa oleva päivittäinen annostustaulukko. Säädä annosmäärä koiran painon, iän ja aktiivisuustason mukaan. Rakeet ovat pieniä, noin 10 mm. Jos vaihdat koiran tavanomaista ruokaa, tee siirtyminen asteittain. Jätä aina raikasta ja puhdasta vettä koiran ulottuville.

Kenelle tämä ruoka on tarkoitettu?

Tämä rehu on tarkoitettu aikuisille minikokoisille koirille, joiden paino on enintään 10 kg. Jos koiralla on allergioita, ruoka-aineintoleransseja tai erityisiä ravitsemustarpeita, tarkista koostumus ja ota yhteyttä eläinlääkäriin.

Varotoimet ja säilytys

  • Noudata suositeltua päivittäistä annosta ja mukauta sitä koiran kuntoon.
  • Säilytä jokainen pussi viileässä, kuivassa ja suoralta valolta suojatussa paikassa.
  • Sulje avattu pakkaus huolellisesti ja tarkista parasta ennen -päivämäärä.
  • Pidä tuote poissa lasten ja eläinten ulottuvilta, jotka voivat päästä käsiksi pakkaukseen ilman valvontaa.

Mikä on Edgard & Cooperin aikuisten koirien Mini-rehun hinta, jossa on tuoretta hirveä ja ankkaa, 2 kpl:n pakkaus?

Tarkista Edgard & Cooperin aikuisten koirien Mini-rehun, jossa on tuoretta hirveä ja ankkaa, 2 kpl:n pakkauksen hinta Farmaciasdirect-verkkokaupasta ja tutustu voimassa oleviin tarjouksiin ennen ostoksen vahvistamista.