• Edgard & Cooper -koiranruoka aikuisille koirille, Mini Lamb, 2 x 3 kg:n pakkaus
-28%

Edgard & Cooper -koiranruoka aikuisille koirille, Mini Lamb, 2 x 3 kg:n pakkaus

SKU-koodiED2026082812162
2 kpl:n Edgard & Cooper -lampaanlihapakkaus aikuisille koirille; viljaton resepti kahdessa 3 kg:n pussissa (yhteensä 6 kg).
Normaalihinta €43,20 0,72 € / 100gr
Alennushinta €43,20 Normaalihinta €60,00
Säästät: -€16,80
0,72 € / 100gr
Edgard & Cooper -koiranruoka aikuisille koirille, Mini Lamb, 2 x 3 kg:n pakkaus
Edgard & Cooper -koiranruoka aikuisille koirille, Mini Lamb, 2 x 3 kg:n pakkaus
Normaalihinta €43,20 0,72 € / 100gr
Alennushinta €43,20 Normaalihinta €60,00
Säästät: -€16,80
0,72 € / 100gr

 

 

Mitä sisältyy Edgard & Cooperin 2 kpl:n pakkaukseen, jossa on aikuisten koirien Mini-koiranruokaa tuoreella lampaalla?

Edgard & Cooperin aikuisten minikokoisille koirille tarkoitettu kuivaruoka tuoreella lampaalla, 2 kpl:n pakkaus, sisältää kaksi 3 kg:n pussia, yhteensä 6 kg. Se on täysravinto aikuisille mini-kokoisille koirille, joiden paino on enintään 10 kg. Resepti ei sisällä viljaa, ja sen erottuva piirre on 40 % tuoretta lammasta.

Mihin tätä lammasta sisältävää koiranruokaa käytetään?

Se on tarkoitettu mini-kokoisille, enintään 10 kg painaville aikuisille koirille päivittäiseksi ruokinnaksi. Se tarjoaa proteiineja, rasvoja, kuitua, vitamiineja ja kivennäisaineita koiran elämänvaiheeseen sovitetussa reseptissä. Edullinen pakkaus sisältää kaksi suljettua pussia, jotka voi avata yksi kerrallaan.

2-pakkauksen edut

  • Tärkeimmät ainesosat: 40 % tuoretta lammasta, joka toimii reseptin proteiininlähteenä.
  • Viljaton resepti: sisältää perunaa, herneitä tai muita koostumuksessa mainittuja kasviperäisiä raaka-aineita.
  • Ilmoitetut ravintosisältötiedot: raakaproteiini 25 %, raakarasva 15 %, raakakuitu 3,5 %, raakatuhka 8,3 %, omega-6 2,5 %, omega-3 1 %, kalsium 1,2 %, fosfori 0,8 %.
  • Lisäainekset: bataatti 12,3 %, pellavansiemenet ja lohiöljy.
  • Proteiinivalikoima: tuotemerkki luokittelee tämän lampaanlihavaihtoehdon hypoallergeeniseksi reseptiksi.

Lampaanrehun koostumus

Ainesosat pussia kohti: tuore lampaankylki* 40 %, bataatti* (kuivattu) 12,3 %, peruna* (kuivattu), herneet* (kuivatut), herneproteiini*, perunaproteiini, auringonkukkaöljy*, mineraalit*, pellavansiemenet* 2 %, punajuurimassa* (kuivattu), lampaankastike, tomaattipuriste*, hiiva* (kuivattu) 1 %, lohiöljy* 1 %, sikuri* (kuivattu) 0,5 %, kurpitsa* (kuivattu) 0,2 %, lehtikaali* (kuivattu) 0,2 %, mustikoita* (kuivattuja) 0,05 %, omena* (kuivattu) 0,05 %, persilja* (kuivattu) 0,02 %, ruusunmarja* (kuivattu) 0,02 %, glukosamiini 0,02 %, kondroitiinisulfaatti* 0,02 %. *Luonnollinen.

Analyyttiset ainesosat: raakaproteiini 25 %, raakarasva 15 %, raakakuitu 3,5 %, raakatuhka 8,3 %, omega-6 2,5 %, omega-3 1 %, kalsium 1,2 %, fosfori 0,8 %.

Miten tätä kuivaruokaa käytetään?

Katso pakkauksessa oleva päivittäinen annostustaulukko. Sopeuta annosmäärä koiran painon, iän ja aktiivisuustason mukaan. Rakeet ovat pieniä, noin 10 mm. Siirry uuteen ruokaan asteittain, jos vaihdat koiran tavanomaista ruokaa. Jätä aina raikasta ja puhdasta vettä koiran ulottuville.

Kenelle tämä ruoka on tarkoitettu?

Tämä ruoka on tarkoitettu aikuisille minikoirille, joiden paino on enintään 10 kg. Jos koiralla on allergioita, ruoka-aineintoleransseja tai erityisiä ravitsemustarpeita, tarkista koostumus ja ota yhteyttä eläinlääkäriin.

Varotoimet ja säilytys

  • Noudata ohjeistettua päivittäistä annosta ja sovita se koiran kuntoon.
  • Säilytä jokainen pussi viileässä, kuivassa ja suoralta valolta suojatussa paikassa.
  • Sulje avattu pakkaus huolellisesti ja tarkista parasta ennen -päivämäärä.
  • Pidä tuote poissa lasten ja eläinten ulottuvilta, jotka voivat päästä käsiksi pakkaukseen ilman valvontaa.

Mikä on Edgard & Cooperin aikuisten koirien Mini-koiranruoan (tuore lampa) 2-pakkauksen hinta?

Tarkista Edgard & Cooperin aikuisten koirien Mini-koiranruoan (tuore lampaankylki) 2 kpl:n pakkauksen hinta Farmaciasdirect-verkkokaupasta ja tutustu voimassa oleviin tarjouksiin ennen ostoksen vahvistamista.