• Direct Nutrition Osteodin 500Ml.
-6%

Direct Nutrition Osteodina 500 ml.

SKU-koodiDI8427729520305
Direct Nutrition Osteodina 500 ml on ravintolisä, joka on kehitetty edistämään luuston terveyttä. Se sisältää yhdistelmän tärkeitä ainesosia, kuten kalsiumia, D-vitamiinia ja magnesiumia, jotka ovat välttämättömiä luiden vahvistamiseksi ja sairauksien, kuten osteoporoosin, ehkäisemiseksi. Tuote on saatavana 500 ml:n pakkauksessa, ja se sopii erinomaisesti niille, jotka haluavat ylläpitää hyvää luuston terveyttä.
Normaalihinta €21,70 4,34 € / 100ml
Alennushinta €21,70 Normaalihinta €23,00
Säästät: -€1,30
4,34 € / 100ml
Direct Nutrition Osteodin 500Ml.
Direct Nutrition Osteodina 500 ml.
Normaalihinta €21,70 4,34 € / 100ml
Alennushinta €21,70 Normaalihinta €23,00
Säästät: -€1,30
4,34 € / 100ml

 

 
Direct Nutrition Osteodina 500 ml on ravintolisä, joka on kehitetty luuston terveyden parantamiseksi. Se sisältää yhdistelmän keskeisiä ainesosia, kuten kalsiumia, D-vitamiinia ja magnesiumia, jotka ovat välttämättömiä luiden vahvistamiseksi ja sairauksien, kuten osteoporoosin, ehkäisemiseksi. Tätä tuotetta käytetään ruokavalion täydentämiseen ja luuston terveyden ylläpitämiseen tarvittavien ravintoaineiden riittävän saannin varmistamiseen. Nestemäinen muoto helpottaa imeytymistä ja tarkkaa annostelua. Osteodinaa suositellaan kaiken ikäisille, erityisesti niille, joilla on ravitsemuksellisia puutteita tai jotka ovat alttiita luustoon liittyville ongelmille.

Käyttöohjeet

Direct Nutrition Osteodina 500 ml:n käyttöohje on 10 ml päivässä, mieluiten ennen ateriaa. Tuotetta voidaan nauttia suoraan tai laimennettuna veteen. Tuotetta on tärkeää ravistaa hyvin ennen käyttöä.

Ainesosat

Magnesiumsitraatti 429,6 mg, ravitsemuksellisten viitearvojen (VRN) osuus annosta kohti 17,18 % suositellusta päivittäisestä saannista (CDR) (magnesium) Korallikalsium 276,076 mg, ravitsemuksellisten viitearvojen (VRN) osuus annosta kohti 19 % suositellusta päivittäisestä saannista (CDR) (kalsium) Kalsiumsitraatti (tetrahydraatti) 262,928 mg Hydrolysoitu merikollageeni 200 mg (>90 % proteiinia) Merivesi 0,20 ml Harpagofyytin (Harpagophytum procumbens) kuivauute >2,5 % harpagosideja 150 mg C-vitamiini 100 mg, ravitsemuksellinen viitearvo annosta kohti 125 % suositeltua päivittäistä saantia Pau d’Arco -kuivauute (Tabebuia heptaphylla) 5:1 60 mg Bambun varren kuivauute (Bambousa arundinacea) 85 % piitä 50 mg Nokkosen (Urtica dioica) kuivauute 10:1 50 mg Klorella-levä 25 mg K1-vitamiini 0,075 mg, ravitsemussuosituksen (VRN) osuus annosta kohti 100 % suositeltavasta päivittäisestä saannista (CDR) D3-vitamiini 0,005 mg, ravitsemuksellisten arvojen viitearvo (VRN) annosta kohti 100 % suositeltavasta päivittäisestä saannista (CDR)