• Capricare 1 Infant Milk, Pack 6 X 800 Gr
-5%

Capricare 1 imeväismaito, 6 x 800 g:n pakkaus

SKU-koodiCA4202011309073

Capricare 1 pakkaus vauvanmaitoa, uusi koostumus, 6 purkkia à 800 g

Normaalihinta €176,40 3,68 € / 100gr
Alennushinta €176,40 Normaalihinta €184,74
Säästät: -€8,34
3,68 € / 100gr
Loppuunmyyty
Capricare 1 Infant Milk, Pack 6 X 800 Gr
Capricare 1 imeväismaito, 6 x 800 g:n pakkaus
Normaalihinta €176,40 3,68 € / 100gr
Alennushinta €176,40 Normaalihinta €184,74
Säästät: -€8,34
3,68 € / 100gr

 

 

Capicare 1 -vauvanmaito on rikastettu vitamiineilla, kivennäisaineilla ja proteiineilla, jotka sopivat syntymästä lähtien vauvoille, joita ei voida imettää tai jotka tarvitsevat sekaruokintaa.

Sen luonnollisesti hyvä koostumus on vähemmän jalostettu verrattuna muihin tuotteisiin, sillä se sisältää vuohen täysmaidon luonnolliset ominaisuudet.

Tuote on saatavana 800 gramman purkissa.

Kenelle se on tarkoitettu

Capricare 1 -äidinmaidonkorvike on tarkoitettu 0–6 kuukauden ikäisille vauvoille.

Vasta-aiheet

*TÄRKEÄ HUOMAUTUS: Vuohenmaitopohjainen äidinmaidonkorvike ei sovellu lapsille, joilla on diagnosoitu lehmänmaitoproteiiniallergia. Tuotetta ei saa käyttää tasapainoisen ja monipuolisen ruokavalion korvikkeena, ja sinun on aina noudatettava lastenlääkärin tai terveydenhuollon ammattilaisen suosituksia.

Edut

Capricare 1 -äidinmaidonkorvike sisältää kliinisesti testatun, helposti sulavan koostumuksen, joka takaa erinomaisen siedettävyyden pienimmillekin vauvoille yli 20 vuoden kliinisten tutkimusten tulosten perusteella.

Lisäksi se maistuu miedolta ja pehmeältä ja tarjoaa samalla vauvan terveelle kasvulle tarvittavat ravintoaineet, vaikka vauva ei olisikaan rintaruokinnassa.

Käyttöohje

Ennen pullon valmistamista se on pestävä ja steriloitava. Kaada sitten tarvittava määrä vettä (lastenlääkärin suositteleman mitan mukaan) – veden tulee olla kivennäisvettä ja keitettyä – ja lisää pakkauksen sivussa ilmoitettu määrä tasaisia mitta-annoksia. Sulje tuttipullo ja ravista voimakkaasti pystysuunnassa 10 sekunnin ajan, kunnes jauhe on täysin liuennut. Ennen kuin annat tuttipullon vauvalle, tarkista sen lämpötila. Kun ruokailu on päättynyt, heitä ylijäänyt ruoka pois ja puhdista kaikki käytetyt välineet.

Apteekkarin suositukset

FarmaciasDirect suosittelee, että ennen vauvalle annettavan äidinmaidonkorvikkeen valitsemista otat yhteyttä lastenlääkäriisi.

Älä ylitä tai alita valmistajan suosittelemaa annosta. Ja

Jos haittavaikutuksia ilmenee, lopeta tuotteen käyttö ja ota yhteyttä lääkäriin.

Muistutamme, että rintamaito on paras ravintolähde vauvojen optimaalisen kasvun ja kehityksen kannalta. Säilytä kuivassa ja viileässä paikassa, lasten ulottumattomissa.

Koostumus

Pastöroitu täysmaito (vuohenmaito), laktoosi (maidosta), kasvisten öljyjen seos (korkeaöljyhappopitoinen auringonkukkaöljy, rypsiöljy, auringonkukkaöljy, antioksidantit (auringonkukan lesitiini, tokoferoleja sisältävä uute)), pastöroitu vuohenmaitojauhe, Schizochytrium sp. -mikrolevän öljyjauhe, Mortierella alpina -öljyjauhe, kivennäisaineet (kalsiumsitraatti, natriumsitraatti, kalsiumhydroksidi, rautasulfaatti, sinkkisulfaatti, kaliumkloridi, kuparisulfaatti, mangaanisulfaatti, kaliumjodidi, natriumseleniitti), koliinikloridi, L-tyrosiini, L-tryptofaani, vitamiinit (dl-α-tokoferyyliasetaatti, L-askorbiinihappo, nikotiiniamidi, kolekalsiferoli, retinyyliasetaatti, kalsium-d-pantotenaatti, syanokobalamiini, fytomenadioni, tiamiinihydrokloridi, riboflaviini, pyridoksiinihydrokloridi, foolihappo, d-biotiini), L-kystiini, L-isoleusiini, tauriini, inositoli, L-karnitiini.
Tämä tuote sisältää 38 % vuohenmaitoa kuiva-ainepitoisuutena.