• Botánicapharma Bioretinol Radiance Booster, 30 Ml
-33%

Botánicapharma Booster Bioretinol Radiance, 30 ml

SKU-koodi203095

Botánica Pharman 30 ml:n Bioretinol Radiance -boosteri sisältää luonnollisia vaikuttavia aineita, jotka auttavat vähentämään ilmejuonteita, ryppyjä ja ihon pigmenttimuutoksia. Tuotteen tarkoituksena on tehokkaasti edistää ihon nuorekkuutta.

Normaalihinta €26,60 88,67 € / 100ml
Alennushinta €26,60 Normaalihinta €39,95
Säästät: -€13,35
88,67 € / 100ml
Botánicapharma Bioretinol Radiance Booster, 30 Ml
Botánicapharma Booster Bioretinol Radiance, 30 ml
Normaalihinta €26,60 88,67 € / 100ml
Alennushinta €26,60 Normaalihinta €39,95
Säästät: -€13,35
88,67 € / 100ml

 

 

Mikä se on ja mihin sitä käytetään?

Botánica Pharman 30 ml:n Bioretinol Radiance -booster on kehitetty auttamaan vähentämään näkyvästi kasvojen pigmenttitäpliä, ryppyjä ja ilmejuonteita. Tavoitteena on auttaa saavuttamaan kirkkaampi ja säteilevämpi iho.

Tuote sisältää Revinage®-kasviuutetta, jolla on retinolin kaltaista vaikutusta. Sen avulla pigmenttilaikkuja voidaan vähentää 65 %, ryppyjä 28 % ja kollageenin synteesiä lisätä 25 %. Näiden hyötyjen ansiosta se auttaa antamaan iholle pehmeyttä.

Tuote sisältää kasviperäisiä öljyjä, jotka antavat rauhoittavan ja suojaavan vaikutuksen. Nämä öljyt ovat rosmariini-, makeamanteli- ja kehäkukkaöljyä.

Erityisesti mainittavaa on myös bakuchiolin sisältö; tämä fitoretinoli nostaa elastiinipitoisuutta yhdessä Revinage®-uutteensa kanssa. Näin se auttaa vähentämään pigmenttilaikkuja ja säätelemään ihon rasvaisuutta.

Tuotteen pakkaus on varsin edistyksellinen: 30 ml:n tiputuspullon pakkaus on vihreän ja vaaleanpunaisen sävyissä.

Kenelle tuote on tarkoitettu?

Ihmisille, jotka haluavat yövoiteen, joka auttaa vähentämään kasvojen ikääntymisen merkkejä.

Käyttöohje

Levitä illalla pari tippaa puhtaalle ja kuivalle kasvojen iholle. Levitä sen jälkeen tavallista seerumia tai kosteusvoidetta. Älä levitä silmien ympärille.

Ihanteellisinta on aloittaa käyttö asteittain tuotteen siedettävyyden testaamiseksi: aloita 1–2 päivänä viikossa ja jatka sitten vuorotellen. Suositellaan päivittäistä korkean suojakertoimen aurinkovoidetta.

Vasta-aiheet

Säilytä viileässä, puhtaassa ja kuivassa paikassa. Älä käytä, jos pakkaus tai pullo on vaurioitunut. Pidä poissa lasten ulottuvilta. Älä altista tuotetta voimakkaalle lämmölle. Jos ilmenee haittavaikutuksia, lopeta käyttö ja ota yhteyttä ammattitaitoiseen henkilökuntaan. Varo, ettei tuotetta pääse silmiin tai limakalvoille.

Koostumus

Undekaan. Calendula officinalis -kukkauute. C13-15-alkani. Helianthus annus -siemenöljy. Rosmarinus officinalis -lehtiuute. Citrus aurantifolia -öljy. Prunus Amygdalus dulcis -öljy. Tridekaani. Bidens pilosa -uute (ja) Elaeis Guineensis -öljy (ja) Gossypium herbaceum (puuvilla) -siemenöljy. Linum usitatissimum (pellavansiemen) -siemenöljy (Revinage). Psoralea corylifolia -siemenet (bakuchiol). Lavandula angustifolia -öljy. Litsea cubeba -hedelmäöljy. Rosmarinus officinalis -lehtiöljy. Sitraali. Geranioli. Linalool. Limoneeni. Sitronelloli.