• Blemil Plus 1 Forte, 1200g
  • Blemil Plus 1 Forte, 1200 g
-13%

Blemil Plus 1 Forte, 1200 g

SKU-koodi168970

Blemil Plus 1 Forte 1200 g NF on aloitusmaito vastasyntyneille vauvoille, jotka tarvitsevat kaikkia ravintoaineita oikeanlaisen fyysisen ja henkisen kehityksen varmistamiseksi.

Normaalihinta €29,30 2,44 € / 100gr
Alennushinta €29,30 Normaalihinta €33,67
Säästät: -€4,37
2,44 € / 100gr
Loppuunmyyty
Blemil Plus 1 Forte, 1200g
Blemil Plus 1 Forte, 1200 g
Normaalihinta €29,30 2,44 € / 100gr
Alennushinta €29,30 Normaalihinta €33,67
Säästät: -€4,37
2,44 € / 100gr
Lääkityssuositus
 
 
 
2 tuote(et)
€0,00

 

 

Blemil Plus 1 Forte 1200 g NF

Blemil Plus 1 Forte 1200 g NF on tuote, jonka proteiinipitoisuus on lähellä äidinmaidon proteiinipitoisuutta (1,8 g proteiinia/100 kcal (1,18 g/100 ml)). Se on ihanteellinen tuote tarvittavien ravintoaineiden saamiseksi, jotka edistävät aivojen eri rakenteiden muodostumista, neurologisia prosesseja sekä immuuni-, ruoansulatus- ja suolistojärjestelmän kypsymistä.

Kenelle tuote on tarkoitettu?

Blemil Plus 1 Forte 1200 g NF on tarkoitettu 0–6 kuukauden ikäisille vauvoille.

Edut

Blemil Plus 1 Forte 1200 g NF on tuote, joka edistää vauvojen kehitystä auttamalla saamaan ravintoaineita, joita he eivät voi saada äidinmaidosta, tai täydentämään äidinmaitoa.

Käyttöohje

Valmistetaan ottamalla 4,5 g annosmittaa 30 ml:aan vettä. Ruoka on annettava vauvalle välittömästi valmistuksen jälkeen. Älä käytä pullon sisältöä uudelleen ruokailun jälkeen.

Ellei lääkärin ohjeita toisin määrää, suositellaan seuraavaa annostusta:

Ikä Mitta-annokset (4,5 g) Vesi (ml) Pullojen lukumäärä päivässä

1–2 viikkoa 3 90 6

3–4 viikkoa 4 120 6

2. kuukausi 5 150 6

3. kuukausi 6 180 6

4.–5. kuukausi 7 210 6

Apteekin suositus

Jos sinulla ilmenee oireita, lopeta tuotteen käyttö. Jos sinulla on kysyttävää Blemil Plus 1 Forte 1200 g NF -valmisteesta, ota yhteyttä Farmaciasdirectin apteekkiin.

Koostumus

Laktoosi, kasviöljyt (palmuöljy, palmiydinöljy, rapsiöljy, kookosöljy, auringonkukkaöljy), rasvaton maito, seerumiproteiinit (MFGM ja α-laktalbumiini), lyhyt- ja pitkäketjuiset frukto-oligosakkaridit (6 %), mineraalit (monokalsiumfosfaatti, trinatriumcitraatti, tripotassiumcitraatti, kalsiumkloridi, kaliumhydroksidi, kalsiumhydroksidi, mangaanisitraatti, rautasulfaatti, sinkkisulfaatti, natriumseleniitti, kaliumjodidi, kuparisulfaatti, mangaanisulfaatti), Kalaöljy (DHA) (0,58 %), emulgointiaine (auringonkukkalesitiini, soijalesitiini), Mortierella alpina -öljy (AA), vitamiinit (C-vitamiini, E-vitamiini, nikotiiniamidi, kalsiumpantotenaatti, B2-vitamiini, B1-vitamiini, B6-vitamiini, A-vitamiini, foolihappo, K-vitamiini, biotiini, D-vitamiini, B12-vitamiini), maltodekstriini, inositoli, aminohapot (L-tryptofaani, L-fenyylialaniini), tauriini, nukleotidit (dinatrium-sytidiinimonofosfaatti, dinatrium-5’-uridiinimonofosfaatti, dinatrium-5’-adenosiinimonofosfaatti, dinatrium-5’-inosiinimonofosfaatti, dinatrium-5’-uridiinimonofosfaatti), antioksidantit (tokoferoliseos, askorbyylipalmitaatti), L-karnitiini, sitruunahappo.