• Blemil 1 Comfort Evolution, 800g
  • Blemil 1 Confort Evolution, 800 g
  • Blemil 1 Confort Evolution, 800 g
  • Blemil 1 Confort Evolution, 800 g
-5%

Blemil 1 Confort Evolution, 800 g

SKU-koodi159937

Blemil Confort Evolution, 800 g Erityisvalmiste ruokavaliohoitoon imeväisille, joilla on koliikkia, ummetusta ja muita ruoansulatusongelmia.

Sisältää 800 g.

Normaalihinta €32,30 40,38 € / 1kg
Alennushinta €32,30 Normaalihinta €34,00
Säästät: -€1,70
40,38 € / 1kg
Loppuunmyyty
Blemil 1 Comfort Evolution, 800g
Blemil 1 Confort Evolution, 800 g
Normaalihinta €32,30 40,38 € / 1kg
Alennushinta €32,30 Normaalihinta €34,00
Säästät: -€1,70
40,38 € / 1kg

 

 

Mikä on Blemil Confort Evolution?

Se on vauvoille tarkoitettu äidinmaidonkorvike, jonka proteiinipitoisuutta on vähennetty noin 20 %, jotta se muistuttaisi paremmin rintamaitoa.

Alhaisen laktoosipitoisuutensa ansiosta se auttaa vähentämään ilmavaivoja, ja sen proteiini on hydrolysoitu HA-maidon tasolle: 100 % osittain hydrolysoituja seerumiproteiineja, mikä parantaa ruoansulatusta; se sisältää johanneksenleipäpuun siemenjauhoa, joka vähentää ruokatorven refluksia, ja se sisältää myös maitorasvaa, joka on ß-palmitatin luonnollinen lähde ja joka lievittää ummetusta sekä parantaa ruoansulatusta.

Kenelle tuote on tarkoitettu

Blemil Confort Evolution on erityisruokavalioon tarkoitettu valmiste imeväisille, ja sitä voidaan käyttää ainoana ravinnonlähteenä syntymästä 6. kuukauteen asti ja sen jälkeen osana monipuolista ruokavaliota. Vanhempien imeväisten osalta Blemil Confort Evolutionin käyttö on hyödyllistä tapauksissa, joissa ruoansulatuskanava on vielä jossain määrin kehittymätön ja laktoosin sekä lehmänmaidon proteiinien sietokyky on heikko tai kun on taipumusta lievään ummetukseen. Äidinmaito on imeväiselle paras ravinto elämän ensimmäisten kuukausien aikana, ja jos se ei ole mahdollista, lastenlääkärin tai terveydenhuollon ammattilaisen, joka seuraa lapsen kasvua ja kehitystä, tehtävänä on suositella sopivinta vaihtoehtoa.

Edut

Tätä äidinmaidonkorviketta voidaan käyttää ainoana ravintolähteenä syntymästä 6. kuukauteen asti ja sen jälkeen osana monipuolista ruokavaliota.

Se tarjoaa tasapainoisen vitamiini-, mineraali- ja aminohappotarjonnan.

Käyttöohjeet

Blemil Confort Evolution valmistetaan käyttämällä 4,7 g:n mittaa 30 ml:aan vettä. Ellei lääkärin ohjeita ole, suositellaan seuraavaa:

Ikä Määrä tuttipulloa kohti (annos, 4,7 g) Vesi (ml) Pullomäärä päivässä
1.–2. viikko 3 90 6
3.–4. viikko 4 120 6
2. kuukausi 5 150 6
3. kuukausi 6 180 5
4.–5. kuukausi 7 210 5
6. kuukausi ja sen jälkeen 8 240 4

Ruoka on annettava vauvalle välittömästi sen valmistamisen jälkeen. Älä käytä pullon sisältöä uudelleen ruokailun jälkeen.

Apteekin suositus

Jos havaitset oireita, lopeta tuotteen käyttö. Jos sinulla on kysyttävää Blemil Confort Evolution, 800 g -tuotteesta, ota yhteyttä Farmaciasdirectin apteekkiin.

Koostumus

Maltodekstriini, laktoosi (maito), maitokerma (maito), osittain
hydrolysoidut maitoseerumin proteiinit, maissitärkkelys, kasviöljyt (auringonkukka, rapsi, korkeaöljyhappoinen auringonkukka), inuliini,
mineraalit (kalsium, kalium, fosfori, kloridi, natrium, magnesium, sinkki, rauta, kupari, jodi,
mangaani, molybdeeni, seleeni, kromi), emulgointiaineet (sitruunahappoesterien mono- ja diglyseridit,
auringonkukkalesitiini), kalaöljy (DHA), Mortierella alpina -öljy (AA), 2-
fukosyylilaktoosia/difukosyylilaktoosia (2’-FL/DFL) (maito), koliini, vitamiinit (C, E, niasiini,
pantoteenihappo, riboflaviini, B6, tiamiini, A, foolihappo, K, D, biotiini, B12), L-arginiini, 3’-fukosylaktosa, L-histidiini, tauriini, bifidobakteerit ja laktobasillit (B. infantis IM1, L. rhamnosus, B.
breve, L. reuteri) 1x10⁹ CFU/100 g, inositoli, 6’-sialylaktosin natriumsuola (6’-SL) (maito),
3’-sialylaktosasta (3’-SL) (maito), nukleotidit (uridiini, adenosini, sytidiini, guanosini, inosiini),
antioksidantit (tokoferoliseos, askorbyylipalmitaatti), L-karnitiini.
Ei sisällä palmuöljyä.