• Bioderma Photoderm Pediatrics Lait SPF 50+, 200 ml
  • Bioderma Photoderm Pediatrics Lait SPF 50+, 200 ml
-21%

Bioderma Photoderm Pediatrics Lait SPF 50+, 200 ml

SKU-koodiBI3701129807293

Lasten aurinkovoide: Tehokas suoja lapsille, lastenlääkäreiden hyväksymä. 12 kuukauden iästä alkaen

Normaalihinta €19,60 9,8 € / 100ml
Alennushinta €19,60 Normaalihinta €24,95
Säästät: -€5,35
9,8 € / 100ml
Bioderma Photoderm Pediatrics Lait SPF 50+, 200 ml
Bioderma Photoderm Pediatrics Lait SPF 50+, 200 ml
Normaalihinta €19,60 9,8 € / 100ml
Alennushinta €19,60 Normaalihinta €24,95
Säästät: -€5,35
9,8 € / 100ml

 

 

Maito, jossa on kolminkertainen dermatologinen aurinkosuojaus SUN BARRIER TECHNOLOGY -patentin ansiosta. - Laaja spektri. Optimoitu ja tehostettu UV-suodatus UVA-säteilyä vastaan. - Vahvistaa ihon suojakerrosta aprikoosinsiemenöljyn ja biomimeettisten lipidien avulla – antioksidanttisuoja. Sisältää E-vitamiinia. 77 % antioksidanttisuojaa. Imeytyy nopeasti levityksen jälkeen. Pehmeä koostumus – Ei jätä rasvaista tunnetta – Ei jätä valkoisia jälkiä – Todistettu tehokkuus. Kestää vettä, hiekkaa ja hikiä. Ei jätä rasvaista tunnetta. Hyvä siedettävyys. Ei tukki ihohuokosia. Hajusteeton. WET SKIN -levitys. Sopii herkälle ja atooppiselle iholle. 12 kuukauden iästä alkaen

Koostumus

AQUA/WATER/EAU, DIBUTYL ADIPATE, DICAPRYLYL CARBONATE, C12-15 ALKYL BENZOATE, DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE, BIS-ETYYLHEKSYLOXYFENOLIMETOKSYFENYYLITRIAZIINI, PROPANEDIOLI, BUTYYLIMETOKSIDIBENZOYLIMETAANI, ETYYLHEKSYYLITRIAZIINI, POLYGLYSERYL-6-STEARAATTI, GLYSERIINI, BRASSICA CAMPESTRIS/ALEURITES FORDII -ÖLJYN KOPOLYMEERI, C20–22-ALKYYLIFOSFAATTI, 1,2-HEKSANEDIOLI, C20–22-ALKOHOLIT, mikrokiteinen selluloosa, Prunus armeniaca (aprikoosi) -siemenöljy, tokoferoli, kaprylyyliglykoli, polyglyseryl-6-behenaatti, natriumsitraatti, KSANTAANIKUMI, SELLULOOSAKUMI, O-CYMEN-5-OL, GLYCINE SOJA (SOIJAPAPU) -ÖLJY, NATRIUMHYDROKSIDI, DIISOPROPYYLISEBACAATTI, PROPYLHEPTYLKAPRYLAATTI. [BI 2027

Käyttöohjeet

VAIHE 1: Levitä tuotetta tasaisesti ja runsaasti ennen auringolle altistumista (tuotteen määrän vähentäminen heikentää aurinkosuojan tehoa). VAIHE 2: Toista levitys 2 tunnin välein tai useammin uinnin, kuivautumisen tai urheilun jälkeen.

Ainesosat

AQUA/WATER/EAU, DIBUTYL ADIPATE, DICAPRYLYL CARBONATE, C12-15 ALKYL BENZOATE, DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE, BIS-ETYLIHEKSYLOXYFENOLIMETOKSIFENYYLITRIAZIINI, PROPANEDIOLI, BUTYYLIMETOKSIDIBENZOYLIMETAANI, ETYLIHEKSYYLITRIAZONI, POLYGLYSERYL-6-STEARAATTI, GLYSERIINI, BRASSICA CAMPESTRIS/ALEURITES FORDII -ÖLJYN KOPOLYMEERI, C20–22-ALKYYLIFOSFAATTI, 1,2-HEKSAANIDIOLI, C20–22-ALKOHOLIT, mikrokiteinen selluloosa, Prunus armeniaca (aprikoosi) -siemenöljy, tokoferoli, kaprylyyliglykoli, polyglyseryl-6-behenaatti, natriumsitraatti, KSANTAANIKUMI, SELLULOOSAKUMI, O-CYMEN-5-OL, GLYCINE SOJA (SOIJAPAPU) -ÖLJY, NATRIUMHYDROKSIDI, DIISOPROPYLSEBACAATTI, PROPYLHEPTYLKAPRYLAATTI. [BI 2027