• BIODERMA Photoderm Max Aquafluide Clear SPF 50+ 40 ml
  • BIODERMA Photoderm Max Aquafluide Claro SPF 50+ 40 ml
-21%

BIODERMA Photoderm Max Aquafluide Claro SPF 50+ 40 ml

SKU-koodi174166

Värillinen aurinkovoide, SPF 50, jonka nestemäinen koostumus stimuloi ihon puolustusmekanismeja. Vaalea sävy.

Sisältää 40 ml.

Normaalihinta €14,20 35,5 € / 100ml
Alennushinta €14,20 Normaalihinta €17,95
Säästät: -€3,75
35,5 € / 100ml
BIODERMA Photoderm Max Aquafluide Clear SPF 50+ 40 ml
BIODERMA Photoderm Max Aquafluide Claro SPF 50+ 40 ml
Normaalihinta €14,20 35,5 € / 100ml
Alennushinta €14,20 Normaalihinta €17,95
Säästät: -€3,75
35,5 € / 100ml

 

 

BIODERMA Photoderm Max Aquafluide vaalea 50 +

Maksimaalinen, erittäin kevyt suoja, joka stimuloi ihon omaa puolustusjärjestelmää.

Kenelle tuote on tarkoitettu

Photoderm Max Aquafluide vaalea SPF 50 + on tarkoitettu kasvoille kaikille ihotyypeille, erityisesti sekaiholle ja rasvaiselle iholle, herkälle tai yliherkälle iholle, hyvin vaalealle, pisamaiselle iholle ja/tai iholle, joka altistuu äärimmäiselle auringonvalolle.

Edut

UVB 50/UVA 26. Tämä aurinkovoide takaa optimaalisen suojan UVA- ja UVB-säteilyltä sekä auringon haitallisilta vaikutuksilta (auringonpolttamat, auringon sietokyvyttömyys jne.). -tekstuurin ansiosta erittäin nestemäinen, sävytetty ( vaalea sävy ) tuote tasoittaa ihonväriä ja vähentää epätasaisuuksia jättämättä rasvaista jälkeä, mattapinta. 40 ml:n putkilo.

Käyttöohjeet

Levitä Photoderm Max Aquafluide vaalea SPF 50 + tasaisesti ja runsaasti kasvoille ja kaulalle ennen auringolle altistumista (pieni määrä tuotetta heikentää aurinkosuojan tasoa). Toista levitys säännöllisesti ennen ja jälkeen jokaisen uinnin, kuivautumisen tai urheilusuorituksen.

Apteekin suositus

Photoderm on laaja valikoima tuotteita, joilla on korkea dermatologinen turvallisuus. Ne tarjoavat erittäin korkean UVA- ja UVB-suojan ja suojaavat ihon immuunijärjestelmää sekä solujen DNA:ta Cellular Bioprotection®-patentin ansiosta, joka suojaa solujen DNA:ta, ylläpitää ja stimuloi ihon immuunijärjestelmää, neutraloi vapaita radikaaleja ja ehkäisee valon aiheuttamaa ikääntymistä.

Koostumus – INCI

AQUA/WATER/EAU, DICAPRYLYL CARBONATE, OCTOCRYLENE, ISODODECANE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, BUTYYLIMETOKSIDIBENZOYLIMETAANI, GLYSERIINI, TITANIUMDIOKSIDI (CI 77891), ISODEKYYLINEOPENTANOAATTI, PROPYLEENIGLYKOLI, PEG-30-dipolyhydroksistearaatti, syklopentasiloksaani, bis-etyyliheksyylioksifenolimetoksifenyylitriaziini, rautaoksidit (CI 77492), SILIKA, METYYLIMETAKRYLAATIN RISTIKopolymeeri, LAURYL PEG/PPG-18/18 METIKONI, ECTOIINI, MANNITOLI, KSYLITOLI, RAMNOOSI, FRUKTOOLIGOSAKKARIDIT, LAMINARIA OCHROLEUCA -UUTE, DECYYLIGLUKOSIDI, RAUTAOKSIDIT (CI 77491), MAITOHAPPO, DIMETIKONI/BIS-ISOBUTYYLIPPG-20-RISTIKopolymeeri, PENTYLEENIGLYKOLI, NATRIUMCITRAATTI, C30-45-ALKYYLIKETEARYYLIDIMETIKONIKROSSIPOLYMEERI, MINERAALIÖLJY (PARAFFINUM LIQUIDUM), 1,2-HEKSANEDIOLI, KAPRYLYLIGLYKOLI, HYDROGENOITU LESITIINI, KSANTAANIKUMI, RAUTAOKSIDIT (CI 77499), KAPRYYLIKARBOKSYYLIHAPPO/KAPRI.