• Bellapierre Cosmetics Make-up Eyeshadow Shimmer Powder - Champagne , 2 g
  • Bellapierre Cosmetics Meikki Eyeshadow Shimmer Powder - Champagne, 2 g
  • Bellapierre Cosmetics Meikki Eyeshadow Shimmer Powder - Champagne, 2 g
-35%

Bellapierre Cosmetics Meikki Eyeshadow Shimmer Powder - Champagne, 2 g

SKU-koodiBE812267010698
100 % mineraalinen luomiväri, väri Champagne
Normaalihinta €6,50 325,0 € / 100gr
Alennushinta €6,50 Normaalihinta €10,00
Säästät: -€3,50
325,0 € / 100gr
Bellapierre Cosmetics Make-up Eyeshadow Shimmer Powder - Champagne , 2 g
Bellapierre Cosmetics Meikki Eyeshadow Shimmer Powder - Champagne, 2 g
Normaalihinta €6,50 325,0 € / 100gr
Alennushinta €6,50 Normaalihinta €10,00
Säästät: -€3,50
325,0 € / 100gr

 

 
Bellapierren Shimmer Powder -tuotteet ovat 100-prosenttisesti luonnollisia, kimaltavia mineraalijauheita. Niitä käytetään pääasiassa silmämeikissä luomivärinä. Mattapintaisen lopputuloksen saat levittämällä ensin silmäluomelle Make Up Base -meikkipohjaa ja sen jälkeen Shimmer Powder -jauhetta, jonka sekoitat pohjaan. Valitsemastasi Shimmer Powder -väristä riippuen voit käyttää sitä myös poskipunana, silmänrajauskynänä, korostusvärinä tai jopa hiuksissa kiinnittämällä sen hiuslakalla. Mahdollisuudet ovat rajattomat!

Käyttöohjeet

Silmämeikkinä levitä puuteri silmäluomelle sopivalla siveltimellä. Jos haluat rajata silmäsi, kostuta erityisen siveltimen kärki vedellä ja kasta se puuteriin; näin saat ihanteellisen voiteen silmämeikin viimeistelyyn. Kynsilakkana käytettäessä kastele sivellin läpinäkyvällä kynsilakalla ja upota se sitten jauheeseen, minkä jälkeen voit levittää sen kynsille. Poskipunaa varten valitse sopiva väri ja levitä se poskipäille poskipunasiveltimellä. Valitse vaalea väri, jos haluat käyttää jauhetta korostusvärinä.

Ainesosat

Mika, titaanidioksidi, rautaoksidit. Saattaa sisältää: karmiinia.