• Artero White Shampoo 5L
-19%

Artero Valkoinen shampo 5 l

SKU-koodiAC8435037100249

Shampoo valkoisille koirille

Normaalihinta €90,40 1,81 € / 100ml
Alennushinta €90,40 Normaalihinta €110,93
Säästät: -€20,53
1,81 € / 100ml
Artero White Shampoo 5L
Artero Valkoinen shampo 5 l
Normaalihinta €90,40 1,81 € / 100ml
Alennushinta €90,40 Normaalihinta €110,93
Säästät: -€20,53
1,81 € / 100ml

 

 

Erityinen shampoo, joka korjaa kellertäviä sävyjä ja saa koiramme turkin näyttämään kirkkaan valkoiselta pesukerran toisensa jälkeen. Sen värinkorjaava vaikutus sopii myös mustille, harmaille ja sinisille koirille, sillä se syventää sävyä ja tuo kiiltoa turkkiin.

Ominaisuudet

Syventää mustia, harmaita ja valkoisia sävyjä
Antaa ylimääräistä kiiltoa
Turkki jää puhtaaksi, pehmeäksi ja kiiltäväksi juuresta kärjiin asti
Sopii kaikille koiraroduille ja kissoille
Ihanteellinen herkälle iholle tai usein toistuviin pesuihin
Suojaa sekä karvaa että ihoa

Haluatko vielä paremman tuloksen?

Saippuaa eläin kahdesti tällä shampoolla ja huuhtele välillä. Muista antaa toisen annoksen vaikuttaa 3–5 minuuttia ennen huuhtelua: mitä pidempään shampoo pysyy eläimen turkissa, sitä parempi vaikutus.

Mitä ainesosia se sisältää?

Retinoli: tämä tehokas antioksidantti ehkäisee ihon ennenaikaista vanhenemista ja tekee ihosta vastustuskykyisemmän ulkoisten tekijöiden vaikutuksille.

Zea Mays -öljy: tämä kosteuttava aine ravitsee ihoa ja karvaa ja antaa niille upean kiillon.

Pigmentit: ne tunkeutuvat karvakuituun, kiinnittyvät sinne pitkäksi aikaa ja tukevat karvan luonnollisia värejä.

F-vitamiini: ylläpitää ihon luonnollista suojakerrosta.

Hevoskastanja: suojaa sekä ihoa että hiusten ulkopintaa.

Kamomillauute: rauhoittaa ihoa.

D&C-uute: poistaa valkoisille hiustyypeille tyypilliset kellertävät sävyt, tuo hiuksiin kiiltoa ja syventää mustaa väriä.

Varotoimet

Jos tuotetta joutuu silmiin, huuhtele välittömästi runsaalla vedellä
Säilytä lemmikkisi ulottumattomissa
Älä niele
Älä pyöritä shampoota hiuksiin levitettäessä, jotta hiukset eivät takkuunnu

100 % vegaaninen