• Artero Shampoo Blanc 250 Ml
-31%

Artero Champu Blanc 250 ml

SKU-koodiAC8435037100225

Shampoo valkoisille koirille

Normaalihinta €12,30 4,92 € / 100ml
Alennushinta €12,30 Normaalihinta €17,72
Säästät: -€5,42
4,92 € / 100ml
Artero Shampoo Blanc 250 Ml
Artero Champu Blanc 250 ml
Normaalihinta €12,30 4,92 € / 100ml
Alennushinta €12,30 Normaalihinta €17,72
Säästät: -€5,42
4,92 € / 100ml
Lääkityssuositus
 
 
 
2 tuote(et)
€0,00

 

 

Erityinen shampo, joka korjaa kellertäviä sävyjä ja palauttaa koiramme turkin kirkkaan valkoiseksi kylpy kerrallaan. Sen värinvaikutus sopii myös mustille, harmaille ja sinisille koirille, sillä se syventää sävyä ja tuo kiiltoa turkkiin.

Ominaisuudet

Syventää mustia, harmaita ja valkoisia sävyjä
Antaa ylimääräistä kiiltoa
Turkki jää puhtaaksi, pehmeäksi ja kiiltäväksi juurista kärkiin
Sopii kaikille koiraroduille ja kissoille
Ihanteellinen herkälle iholle tai usein pesulle
Suojaa sekä karvaa että ihoa

Haluatko parempaa tulosta?

Saippuaa eläin kahdesti tällä shampoolla ja huuhtele molemmat kerrat. Muista antaa toisen annoksen vaikuttaa 3–5 minuuttia ennen huuhtelua: mitä pidempään shampoo pysyy eläimen turkissa, sitä parempi vaikutus.

Mitä ainesosia se sisältää?

Retinoli: tämä tehokas antioksidantti estää ihon ennenaikaista vanhenemista ja parantaa ihon vastustuskykyä ulkoisia tekijöitä vastaan.

Zea Mays -öljy: tämä kosteuttava aine ravitsee ihoa ja karvaa ja antaa niille upean kiillon.

Pigmentit: ne tunkeutuvat karvakuituun, kiinnittyvät sinne pitkäksi aikaa ja tukevat karvan luonnollisia värejä.

F-vitamiini: ylläpitää ihon luonnollista suojakerrosta.

Hevoskastanja: suojaa sekä ihoa että hiusten ulkopintaa.

Kamomillauute: rauhoittaa ihoa.

D&C-uute: poistaa valkoisille karvatyypeille tyypilliset kellertävät sävyt, tuo kiiltoa ja syventää mustaa väriä.

Varotoimet

Jos tuotetta joutuu silmiin, huuhtele ne välittömästi runsaalla vedellä
Säilytä lemmikkisi ulottumattomissa
Älä niele
Älä pyöritä turkkia, jotta se ei takkuunnu levityksen aikana

100 % vegaaninen