• Artero Moisturising Shampoo 5Lt
-10%

Artero kosteuttava shampoo 5 l

SKU-koodiAC8435037100041

Kosteuttava shampo pitkäkarvaisille tai kiiltoa menettäneille koirille

Normaalihinta €82,10 1,64 € / 100ml
Alennushinta €82,10 Normaalihinta €90,95
Säästät: -€8,85
1,64 € / 100ml
Artero Moisturising Shampoo 5Lt
Artero kosteuttava shampoo 5 l
Normaalihinta €82,10 1,64 € / 100ml
Alennushinta €82,10 Normaalihinta €90,95
Säästät: -€8,85
1,64 € / 100ml

 

 

Lemmikkien hyvä hygienia on keskeisessä roolissa niiden terveyden kannalta, sillä se auttaa ehkäisemään erilaisia sairauksia ja tartuntoja, joille karvaiset ystävämme altistuvat päivittäin.

Suositellaan käytettäväksi karvanpoiston tai ihon ärsyttävän harjauksen jälkeen pitkäkarvaisille ja/tai kuiville tai vaurioituneille turkeille, kuten esimerkiksi yorkshirenterrierille, lhasa apsolle, maltanbichonille, afgaanikoiralle jne.

Shampoo, joka kosteuttaa tehokkaasti ja pitää pitkän turkin silkkisenä. Antaa ainutlaatuisen ja pitkäkestoisen tuoksun pitkäkarvaisille tai elottomille koirille.

Erittäin hellävarainen ja kasviperäisten pinta-aktiivisten aineiden pohjalta valmistettu.

Ominaisuudet

Pitkäkarvaisille koirille ja kissoille
Kosteuttaa ja säilyttää turkin kimmoisuuden ja elinvoiman, jolloin turkin pintakerros vahvistuu ja joustavoituu
Parantaa seborrooista ihoa säätelemällä liiallista talin eritystä ja poistamalla hilseilyä, joka voi ilmetä hilsenä
Sisältää luonnollisia ainesosia, kuten biotiinia, joka edistää vahvan ja kiiltävän turkin kasvua
Haluatko parempaa tulosta?
Saippuaa eläin kahdesti tällä shampoolla ja huuhtele välillä. Muista antaa toisen annoksen vaikuttaa 3–5 minuuttia ennen huuhtelua: mitä pidempään shampoo pysyy eläimellä, sitä parempi vaikutus.

Mitä ainesosia se sisältää?

Kamomillauute: Erityisesti herkän tai ärtyneen ihon hoitoon tarkoitettu ainesosa, joka vähentää ärsytystä ja tulehdusta. Se on antiseptinen ja rauhoittava ainesosa.

Provitamiini B5: Tärkeä molekyyli, joka antaa karvan kuorelle äärimmäisen kiillon. Suojaa katkeilulta ja kuivumiselta.

Luonnollinen hevoskastanjauute: Suojaa sekä ihoa että karvan ulkopintaa. Sisältää vitamiiniseoksen, jolla on erilaisia elvyttäviä ja normalisoivia ominaisuuksia, joista yksi tärkeimmistä on ihotulehdusta ehkäisevä vaikutus.

Propyleeniglykoli: Tehokas, välittömästi vaikuttava kosteuttaja, joka parantaa hiusten ja ihon kosteudenpidätyskykyä pesun aikana ja parantaa hiusten laatua ja käsiteltävyyttä sekä märkänä että kuivana.

Vitamiinikoktaili, jolla on erilaisia elvyttäviä ja kosteuttavia ominaisuuksia.

Varotoimet

Jos tuotetta joutuu silmiin, huuhtele välittömästi runsaalla vedellä
Säilytettävä koiran tai kissan ulottumattomissa.
Älä niele.
Älä pyöritä tuotetta levitettäessä, jotta hiukset eivät takkuunnu

100 % vegaaninen