• Artero Keratin Vital Conditioner 650Ml
-14%

Artero Keratin Vital -hoitoaine 650 ml

SKU-koodiAC8435037164739

Koirille ja kissoille tarkoitettu hoitoaine, joka palauttaa luonnollisen turkin pehmeyden ja kiillon välittömästi, 650 ml

Normaalihinta €64,80 9,97 € / 100ml
Alennushinta €64,80 Normaalihinta €75,78
Säästät: -€10,98
9,97 € / 100ml
Artero Keratin Vital Conditioner 650Ml
Artero Keratin Vital -hoitoaine 650 ml
Normaalihinta €64,80 9,97 € / 100ml
Alennushinta €64,80 Normaalihinta €75,78
Säästät: -€10,98
9,97 € / 100ml

 

 

Ominaisuudet

Tuotteella on uskomaton uudistava vaikutus. Tämä hoitoaine/naamio vaikuttaa hiusten kuoreen sulkemalla ja peittämällä sen, jolloin se ravitsee hiuksia ja samalla suojaa niitä ulkoisilta ärsyttäjiltä.
Se vahvistaa turkkia, jolloin hiukset ovat vahvemmat eivätkä katkea harjauksen aikana.
Keratiini vaikuttaa ihoon ja karvaan, uudistaa vaurioitunutta karvaa ja antaa turkille kauniin, silkkisen ulkonäön sekä palauttaa sekä karvan että ihon pehmeyden. Poistaa pörröisyyden ja staattisen sähkön.

Ainesosat

Silkkiproteiini: uudistaa karvakuitua syvältä, ulottuen karvan sisäkerrokseen asti.
Kaurauute: välttämätön ihon puolustusjärjestelmän moitteettomalle toiminnalle. Se on runsaasti ihon hoitoon tarvittavia hivenaineita sisältävä, ja sisältää runsaasti mineraaleja, kuten mangaania, sinkkiä ja kuparia sekä kalsiumia; sillä on ominaisuus tuoda pehmeyttä ja sileyttä pesun jälkeisiin hoitoihin.
Pantenoli (provitamiini B5): elvyttävä aine, joka tuo kiiltoa ja hehkua sekä ravitsee juuriosaa.
Glyseriini: Hiussäikeitä kosteuttava aine, joka takaa intensiivisen kosteutuksen ja palauttaa hiussäikeen normaalille hydrolipiditasolle
Propyleeniglykoli + sentrimoniumkloridi + syklometikoni + amodimetikoni: Nopeavaikutteinen ja vähäjäämäinen kationisten korjaavien ja kosteuttavien hoitoaineiden yhdistelmä, joka takaa pitkäkestoisen kosteutuksen

100 % vegaaninen