• Almirón Pepti Syneo 1, 400 grams
  • Almirón Pepti Syneo 1, 400 g
-11%

Almirón Pepti Syneo 1, 400 g

SKU-koodi505072

Almirón Pepti Syneo 1 400 g on erityisiin lääketieteellisiin tarkoituksiin tarkoitettu äidinmaidonkorvike, jota suositellaan lehmänmaitoproteiiniallergian ruokavaliohoitoon vastasyntyneille, joilla ei kuitenkaan ole laktoosi-intoleranssia.

Ravitsemuksellisesti täysipainoinen jauhemuotoinen äidinmaidonkorvike, joka on valmistettu laajasti hydrolysoiduista proteiineista ja laktoosista. Rikastettu Bifidobacterium breve M-16V:llä, 2'-FL:llä (2-fukosyylilaktoosilla) ja prebioottisilla kuiduilla, mukaan lukien galakto-oligosakkaridit (GOS) ja frukto-oligosakkaridit (FOS).

Normaalihinta €20,20 5,05 € / 100gr
Alennushinta €20,20 Normaalihinta €22,66
Säästät: -€2,46
5,05 € / 100gr
Loppuunmyyty
Almirón Pepti Syneo 1, 400 grams
Almirón Pepti Syneo 1, 400 g
Normaalihinta €20,20 5,05 € / 100gr
Alennushinta €20,20 Normaalihinta €22,66
Säästät: -€2,46
5,05 € / 100gr
Lääkityssuositus
 
 
 
2 tuote(et)
€0,00

 

 

Almirón Pepti Syneo 1 400 g on tuote, joka täydentää alipainoisena tai ennenaikaisesti syntyneen vauvan ravitsemuksellisia puutteita tai auttaa tilanteissa, joissa äidillä on imetysongelmia. Tuotteen koostumus sopii myös laktoosi-intoleranssista kärsiville vauvoille.

Kenelle tuote on tarkoitettu?

Tuotetta suositellaan käytettäväksi laktoosi-intoleranssista kärsiville vauvoille 0–6 kuukauden iässä.

Edut

Almirón Pepti Syneo 1 400 g on ravintolisä, joka tukee keskosvauvojen kehitystä ja kasvua, mutta jonka koostumus on laktoositon. Tuote on saatavana 400 g:n pakkauksessa.

Käyttöohje

Valmista tuttipullo vedellä lisäämällä annostustaulukossa mainittu määrä tuotetta.

Apteekin suositus

Käytä lääkärin ohjeiden mukaisesti. Jos sinulla ilmenee oireita tai haavoja, ota yhteyttä lääkäriin. Jos sinulla on kysyttävää Almirón Pepti Syneo 1 400 g -tuotteesta, ota yhteyttä Farmaciasdirectin apteekkiin.

Tuotetta ei saa käyttää keskosille tai immuunipuutteisille imeväisille.

Koostumus

Maidon seroproteiinin hydrolysaattikonsentraatti, dekstrinomaltose, kasviöljyt.