• Almiron Advance Fortifier , 3 x 200 grams
-6%

Almiron Advance Fortifier, 3 x 200 g

SKU-koodiAL4202114113416

Almirón Advance Fortifier 3 x 200 g on ennenaikaisesti syntyneille ja/tai alipainoisille vauvoille tarkoitettu äidinmaidonkorvike, joka sisältää kivennäisaineita, energiaa ja proteiineja.

Pakkaus sisältää 3 purkkia, joista kukin painaa 200 grammaa.

Normaalihinta €68,00 113,33 € / 1kg
Alennushinta €68,00 Normaalihinta €72,60
Säästät: -€4,60
113,33 € / 1kg
Loppuunmyyty
Almiron Advance Fortifier , 3 x 200 grams
Almiron Advance Fortifier, 3 x 200 g
Normaalihinta €68,00 113,33 € / 1kg
Alennushinta €68,00 Normaalihinta €72,60
Säästät: -€4,60
113,33 € / 1kg

 

 

Almirón Advance Fortifier 3 x 200 g on tuote, joka täydentää alipainoisena syntyneen tai ennenaikaisesti syntyneen vauvan ravitsemuksellisia puutteita sekä tilanteissa, joissa äidillä on imetysongelmia, jotta vauvan kehitys ja kasvu sujuisivat asianmukaisesti.



Kenelle tuote on tarkoitettu?


Tuote on tarkoitettu keskosille ja/tai alipainoisille vauvoille.



Edut


Almirón Advance Fortifier 3 x 200 g on ravintolisä, joka tukee keskosvauvojen kehitystä ja kasvua. Tuote toimitetaan pakkauksena, jossa on 3 purkkia, kukin 200 g.



Käyttöohjeet


Valmista tuttipullo vedellä lisäämällä yksi mitalusikallinen tuotetta jokaista 30 ml:aa vettä kohti. Apteekin suositus: Käytä lääkärin ohjeiden mukaisesti. Jos sinulla ilmenee oireita tai haavaumia, ota yhteyttä lääkäriin. Jos sinulla on kysyttävää Almirón Advance Fortifier 3 x 200 g -tuotteesta, ota yhteyttä Farmaciasdirectin apteekkihenkilökuntaan.



Koostumus


Maltodekstriini, maidosta peräisin oleva seeroproteiinihydrolysaattikonsentraatti, maidosta peräisin oleva kaseiinihydrolysaatti, kalsiumglyserofosfaatti, kalsiumlaktaatti, natriumkloridi, trimagnesiumdikitraatti, trinatriumcitraatti, L-askorbiinihappo, kaliumkloridi, DL-α-tokoferoliasetaatti, L-tryptofaani, nikotinaamidi, retinoli-asetaatti, kolekalsiferoli, sinkkisulfaatti, kalsium-D-pantotenaatti, fytomenadioni, riboflaviini, syanokobalamiini, tiamiinihydrokloridi, pyridoksiinihydrokloridi, kuparisulfaatti, foolihappo, magnesiumsulfaatti, kaliumjodidi, natriumseleniitti, D-biotiini.


Ravintoarvot


A-vitamiini (retinoli): 232 mcg D3-vitamiini (kolekalsiferoli): 5 mcg E-vitamiini (tokoferoli): 3,6 mg C-vitamiini (askorbiinihappo): 12 mg B1-vitamiini (tiamiini): 0,1 mg B2-vitamiini (riboflaviini): 0,2 mg B3-vitamiini (niasiini): 2,3 mg B6-vitamiini (pyridoksiini): 0,1 mg B9-vitamiini (foolihappo): 30 mcg B12-vitamiini (syanokobalamiini): 0,2 mcg biotiini: 2,5 mcg pantoteenihappo: 0,8 mg K-vitamiini: 6,4 mcg natrium: 35 mg kalsium: 66 mg Fosfori: 38 mg Kalium: 23 mg Magnesium: 5 mg Kupari: 0,04 mg Sinkki: 0,6 mg Mangaani: 8,1 mcg Jodi: 11 mcg Kloori: 25 mg Seleeni: 1,7 mcg ENERGIA 15 kcal / 65 kJ