• Almirón Advance 2, 2 X 1200 g
  • Almirón Advance 2, 2 x 1200 g
  • Almirón Advance 2, 2 x 1200 g
  • Almirón Advance 2, 2 x 1200 g
-6%

Almirón Advance 2, 2 x 1200 g

SKU-koodiAL3202502272900

Jatkomaito 6 kuukauden ikäisille vauvoille, sisältää C- ja D-vitamiineja.

Normaalihinta €59,10 2,46 € / 100gr
Alennushinta €59,10 Normaalihinta €62,80
Säästät: -€3,70
2,46 € / 100gr
Loppuunmyyty
Almirón Advance 2, 2 X 1200 g
Almirón Advance 2, 2 x 1200 g
Normaalihinta €59,10 2,46 € / 100gr
Alennushinta €59,10 Normaalihinta €62,80
Säästät: -€3,70
2,46 € / 100gr
Lääkityssuositus
 
 
 
3 tuote(et)
€0,00

 

 

PITKÄ KUVAUS:

6 kuukauden ikäisille ja sitä vanhemmille vauvoille tarkoitettu jatkomaitoseos, jonka ainutlaatuinen ainesosien ja ravintoaineiden yhdistelmä edistää vauvan tulevaa kehitystä.

  • Sisältää NutriFibras GOS/FOS-kuituja ja HMO 3´GL:ää.
  • C- ja D-vitamiinit edistävät vauvan immuunijärjestelmän normaalia toimintaa.
  • Omega-3-rasvahappoja, kalasta peräisin olevaa DHA:ta, omega-6-rasvahappoja (ARA) sekä ALA:ta, jotka edistävät aivojen ja hermokudosten kehitystä.
  • Ei sisällä palmuöljyä

AINESOSAT:

Laktoosi (maitoperäinen), kasviöljyt (korkeaöljyhappopitoinen auringonkukkaöljy, kookosöljy, rypsiöljy, auringonkukkaöljy), rasvaton maito, demineralisoitu hera (maitoperäinen), galakto-oligosakkaridit (maitoperäiset), herakonsentraatti (maitoperäinen), heraproteiini (maitoperäinen), frukto-oligosakkaridit, kalaöljy, kaliumsitraatti, kalsiumkarbonaatti, Mortierella Alpina -öljy, magnesiumkloridi, koliinikloridi, trikalsiumfosfaatti, natriumsitraatti, kaliumkloridi, natriumkloridi, L-askorbiinihappo, emulgointiaine (soijalesitiini), inositoli, L-tryptofaani, natrium-L-askorbaatti, rautasulfaatti, sinkkisulfaatti, L-karnitiini, antioksidantti (askorbyylipalmitaatti), kalsium-D-pantotenaatti, nikotiiniamidi, kuparisulfaatti, DL-α-tokoferoli, retinolipalmitaatti, tiamiinihydrokloridi, riboflaviini, pyridoksiinihydrokloridi, kaliumjodidi, foolihappo, fytomenadioni, natriumseleniitti, mangaanisulfaatti, kolekalsiferoli, D-biotiini, syanokobalamiini.

TUTIN VALMISTELU:

1) Pese kädet huolellisesti saippualla ja vedellä aina, kun käsittelet tuttipulloa, ja steriloi kaikki välineet ensimmäisellä käyttökerralla.

2) Kaada annostustaulukon mukainen määrä vettä tuttipulloon. On suositeltavaa käyttää vauvanruokien valmistukseen soveltuvaa luonnonmineraalivettä, kuten esimerkiksi Font Vellaa, ja että vesi on haaleaa jauheen liukenemisen helpottamiseksi.
Jos käytät hanavettä, keitä tarvittava määrä vettä 1–2 minuuttia ja anna sen jäähtyä 40 °C:een.

3) Mittaa jokainen annos tarkasti käyttämällä ainoastaan pullon sisällä olevaa mittauslusikkaa ja pakkauksen tasoitinta.

4) Lisää tuttipulloon annostustaulukon mukainen määrä tasaisia, tiivistämättömiä mitta-annoksia.
Sulje tuttipullo ja ravista sitä voimakkaasti pystysuunnassa 10 sekunnin ajan, kunnes jauhe on täysin liuennut.

5) Tarkista ruoan lämpötila ennen kuin annat sen vauvalle. Kun ruokailu on päättynyt, heitä ylijäänyt ruoka pois ja puhdista kaikki käytetyt välineet.