• Aboca Fitonasal Pediatric, 125 ml
-24%

Aboca Fitonasal Pediatric, 125 ml

SKU-koodi195023

Ei-lääkeperäinen, tukkoisuutta lievittävä sumutussuihke

Normaalihinta €12,10 9,68 € / 100ml
Alennushinta €12,10 Normaalihinta €15,90
Säästät: -€3,80
9,68 € / 100ml
Aboca Fitonasal Pediatric, 125 ml
Aboca Fitonasal Pediatric, 125 ml
Normaalihinta €12,10 9,68 € / 100ml
Alennushinta €12,10 Normaalihinta €15,90
Säästät: -€3,80
9,68 € / 100ml
Lääkityssuositus
 
 
 
3 tuote(et)
€0,00

 

 

Fitonasal Pediatric on tarkoitettu käytettäväksi kaikissa tapauksissa, joissa nenäontelot ovat tukkoiset ja ärtyneet flunssan, vilustumisen, allergisen nuhan tai sinuiitin vuoksi, niin akuuteissa kuin kroonisissakin tapauksissa. Sitä voidaan käyttää myös lisähoitona nenän tukkoisuudesta johtuvien retronasaalisen eritteen aiheuttaman yskän ja kurkkukivun sekä välikorvatulehdusten hoidossa. Sopii erinomaisesti säännölliseen käyttöön. Tuote on tarkoitettu yli 6 kuukauden ikäisille lapsille. Tuote puhdistaa nenäontelot perusteellisesti ja poistaa ylimääräisen liman sekä siihen tarttuneet taudinaiheuttajat, ärsyttävät aineet ja allergeenit (virukset, bakteerit, savu, saasteet, siitepöly, ärsyttävät aineet jne.) ja sillä on kaksitoiminen, ei-lääkeperäinen tukkoisuutta lievittävä vaikutus. Käyttöohjeet: 6 kuukauden ikäisistä 1-vuotiaisiin: 1. Aseta lapsi kyljelleen, työnnä annostelija ylempään sieraimeen ja annostele tuotetta. 2. Toista toimenpide toisessa sieraimessa asettamalla lapsi toiselle kyljelleen. Yhden vuoden iästä alkaen: 1. Aseta annostelija toiseen sieraimeen ja paina kevyesti muutaman sekunnin ajan. 2. Puhdista lapsen nenä tai, jos mahdollista, auta häntä niistämään nenänsä. Toista sumutus toisessa sieraimessa. Puhdista annostelija jokaisen käyttökerran jälkeen puhtaalla, kostealla liinalla ja kuivaa se huolellisesti.