• 5Point5 Absolut Retinol.3 30 ml
  • 5Punto5 Absolut Retinol.3 30 ml
-26%

5Punto5 Absolut Retinol.3 30 ml

SKU-koodiPU0859
Tämä seerumi auttaa sekä torjumaan että ehkäisemään ikääntymisen merkkejä. Se sisältää puhdasta 0,3-prosenttista retinolia, joka tehostaa kollageenin tuotantoa ja auttaa tekemään kasvojen ihosta huomattavasti sileämmän ja pehmeämmän. Se auttaa ihoa säilyttämään tasaisen sävyn ja poistaa epätasaiset värimuutokset tai pigmenttilaikut. Sisältää: 30 ml - Vältä käyttöä imetyksen tai raskauden aikana.
Normaalihinta €26,60 88,67 € / 100ml
Alennushinta €26,60 Normaalihinta €35,95
Säästät: -€9,35
88,67 € / 100ml
5Point5 Absolut Retinol.3 30 ml
5Punto5 Absolut Retinol.3 30 ml
Normaalihinta €26,60 88,67 € / 100ml
Alennushinta €26,60 Normaalihinta €35,95
Säästät: -€9,35
88,67 € / 100ml
Lääkityssuositus
The optimal anti-ageing routine is one that incorporates active ingredients that stimulate collagen and elastin synthesis for firm, juicy and plumped skin.
 
 
1 tuote(et)
€0,00

 

 

5punto5tuo markkinoillevallankumouksellisen ikääntymistä ehkäisevän seerumin,Absolut Retinolin. Se ei ainoastaan auta poistamaan ikääntymisen aiheuttamia merkkejä, vaan myös torjuu niitä. Se sisältää korkean pitoisuudenretinolia, jokaedistää solujen uudistumista, minkä ansiosta se täyttää ryppyjä ja häivyttää pigmenttimuutoksia. Uudista ihosi syvältä ja saavuta pehmeä, sileä ja tasainen iho.
Retinoli on yksi parhaista vaikuttavista aineista, joilla torjutaan valon aiheuttamaa ikääntymistä, joka syntyy ihossa, kun iho altistuu auringolle ilman asianmukaista suojaa.

Tässä koostumuksessaretinolion yhdistetty muihin vaikuttaviinaineisiin, jotta molempien hyödyt tulevat parhaiten esiin. Yksi niistä onniasiiniamidi, joka parantaa huomattavasti koostumuksen imeytymistä ihoon. Centella-uute uudistaa ja palauttaa vaurioitunutta ihoa.Tisaochrysis lute -levä toimiierinomaisena tulehdusta hillitsevänä aineena jalakritsiuute auttaa vähentämään pigmenttimuutoksia.

Kenelle tuote on tarkoitettu?

Sopii sekä nuorelle iholle, jolla ei vielä ole ryppyjä tai ikääntymisen merkkejä, mutta joka haluaa ehkäistä niitä, että kypsemmälle iholle, joka tarvitsee apua näiden merkkien torjumiseen.

Käyttöohje

Kasvojen hoitorutiinin ensimmäisenä vaiheena puhdista ja virkistä kasvojen iho huolellisesti. Levitä sen jälkeen pieni määrä seerumia sormille ja levitä se kasvoille kevyesti taputtelemalla. Älä huuhtele vedellä.

Tätä hoitoa tulee käyttää asteittain, joten 5punto5 suosittelee seuraamaan kolmea vaihetta:

1. Käytä tuotetta vain 3 iltana viikossa kahden ensimmäisen käyttöviikon ajan.

2. Kahden viikon jälkeen käytä vuorotellen joka toinen päivä.

3. Neljän viikon kuluttua voit käyttää seerumia päivittäin.

On tärkeää, että tarkkailet ihosi reaktiota ja sitä, miten se sietää seerumia.

Vasta-aiheet

Tuotetta ei suositella raskaana oleville tai imettäville naisille.

Ainesosat

Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Rosa Damascena Flower Water*, Glycerin*, Propanediol, Decyl Oleate, Maltodextrin, Niacinamide, Biosaccharide Gum-1, Retinol, Centella asiatica -uute*, Isochrysis Galbana -uute, Glycyrrhiza glabra -juuriuute, mikrokiteinen selluloosa, Copernicia cerifera -vaha, ksantaanikumi, glyseryylikaprylaatti, polysorbaatti-20, glyseryylundekyleenaatti, selluloosakumi, 1,2-heksaanidioli, dinatriumkokoamfoasetaatti, tokoferoli, etyyliferulaatti, kaprylyyliglykoli, sitruunahappo, fytiinihappo, bentsyylialkoholi, kaliumsorbaatti, natriumbentsoaatti.