Kokoelma:

Vitamin and mineral supplements

  • Hydroksyli B1, B6, B12, 30 tablettia
    -10%

    Hydroksyli B1, B6, B12, 30 tablettia

    Normaalihinta €13,55 0,45 € / 1ud
    Alennushinta €13,55 Normaalihinta €15,05
    Säästät: -€1,50
    0,45 € / 1ud
  • Medebiotin Fuerte 5 mg 40 tablettia

    Normaalihinta €3,78 0,09 € / 1ud
    Alennushinta €3,78 Normaalihinta €3,78
    Säästät: -€0,00
    0,09 € / 1ud
  • A.Vogel Echinamed Plus -suusumute 30 ml
    -10%

    A.Vogel Echinamed Plus -suusumute 30 ml

    Normaalihinta €14,75 49,17 € / 100ml
    Alennushinta €14,75 Normaalihinta €16,39
    Säästät: -€1,64
    49,17 € / 100ml
  • Foliferron 30 tablettia

    Normaalihinta €1,76 1,76 € / 1ud
    Alennushinta €1,76 Normaalihinta €1,76
    Säästät: -€0,00
    1,76 € / 1ud
  • Pranzo Oral Solution 200 ml
    -5%

    Pranzo suun kautta otettava liuos 200 ml

    Normaalihinta €9,68 4,84 € / 100ml
    Alennushinta €9,68 Normaalihinta €10,19
    Säästät: -€0,51
    4,84 € / 100ml
  • Durvitan 300 mg, 10 Capsules
    -10%

    Durvitan 300 mg, 10 kapselia

    Normaalihinta €9,56 0,96 € / 1ud
    Alennushinta €9,56 Normaalihinta €10,62
    Säästät: -€1,06
    0,96 € / 1ud
  • Natecal Kalsium 600 mg, 60 purutablettia

    Normaalihinta €3,29 0,05 € / 1ud
    Alennushinta €3,29 Normaalihinta €3,29
    Säästät: -€0,00
    0,05 € / 1ud
  • Caosina 24 pussia

    Normaalihinta €2,50 0,1 € / 1ud
    Alennushinta €2,50 Normaalihinta €2,50
    Säästät: -€0,00
    0,1 € / 1ud
  • Mastical 500 mg kalsiumia, 90 purutablettia

    Normaalihinta €4,12 0,05 € / 1ud
    Alennushinta €4,12 Normaalihinta €4,12
    Säästät: -€0,00
    0,05 € / 1ud
  • Caosina 60 pussia

    Normaalihinta €5,50 0,09 € / 1ud
    Alennushinta €5,50 Normaalihinta €5,50
    Säästät: -€0,00
    0,09 € / 1ud
  • Mastical 500 mg kalsiumia, 60 purutablettia

    Normaalihinta €2,75 0,05 € / 1ud
    Alennushinta €2,75 Normaalihinta €2,75
    Säästät: -€0,00
    0,05 € / 1ud
  • Natecal Kalsium 600 mg, 20 purutablettia

    Normaalihinta €2,50 0,13 € / 1ud
    Alennushinta €2,50 Normaalihinta €2,50
    Säästät: -€0,00
    0,13 € / 1ud
  • Carbocal 60 tablettia

    Normaalihinta €3,29 0,05 € / 1ud
    Alennushinta €3,29 Normaalihinta €3,29
    Säästät: -€0,00
    0,05 € / 1ud
  • Kalsium 20 - suun kautta otettava emulsio 300 ml

    Normaalihinta €4,12 1,37 € / 100ml
    Alennushinta €4,12 Normaalihinta €4,12
    Säästät: -€0,00
    1,37 € / 100ml
  • Actimag 2 g/5 ml Oral Solution 100 ml
    -10%

    Actimag 2 g/5 ml suun kautta otettava liuos 100 ml

    Normaalihinta €16,08 16,08 € / 100ml
    Alennushinta €16,08 Normaalihinta €17,87
    Säästät: -€1,79
    16,08 € / 100ml
  • Bester Complex 30 capsules
    -10%

    Bester Complex 30 kapselia

    Normaalihinta €12,29 0,41 € / 1ud
    Alennushinta €12,29 Normaalihinta €13,65
    Säästät: -€1,36
    0,41 € / 1ud
  • Benerva 20 tablettia

    Normaalihinta €3,51 0,18 € / 1ud
    Alennushinta €3,51 Normaalihinta €3,51
    Säästät: -€0,00
    0,18 € / 1ud
  • Becozyme C Forte, 30 tablettia
    -10%

    Becozyme C Forte, 30 tablettia

    Normaalihinta €16,46 0,55 € / 1ud
    Alennushinta €16,46 Normaalihinta €18,29
    Säästät: -€1,83
    0,55 € / 1ud
  • Benexol Vitamins B1, B6 and B12 30 tablets
    -10%

    Benexol B1-, B6- ja B12-vitamiinit, 30 tablettia

    Normaalihinta €38,36 1,28 € / 1ud
    Alennushinta €38,36 Normaalihinta €42,62
    Säästät: -€4,26
    1,28 € / 1ud
  • Magnogene 53 mg, 45 päällystettyä tablettia
    -5%

    Magnogene 53 mg, 45 päällystettyä tablettia

    Normaalihinta €13,57 0,3 € / 1ud
    Alennushinta €13,57 Normaalihinta €14,28
    Säästät: -€0,71
    0,3 € / 1ud
  • Magnesioboi 50 tablettia
    -10%

    Magnesioboi 50 tablettia

    Normaalihinta €11,93 0,24 € / 1ud
    Alennushinta €11,93 Normaalihinta €13,25
    Säästät: -€1,32
    0,24 € / 1ud
  • Arkocápsulas Echinacea 50 Capsules Arkopharma
    -10%

    Arkopharma Arkocapsules Echinacea, 50 kapselia

    Normaalihinta €10,20 0,2 € / 1ud
    Alennushinta €10,20 Normaalihinta €11,38
    Säästät: -€1,18
    0,2 € / 1ud
  • A.Vogel Echinamed suun kautta otettavat tipat, 50 ml:n pullo
    -10%

    A.Vogel Echinamed suun kautta otettavat tipat, 50 ml:n pullo

    Normaalihinta €14,75 29,5 € / 100ml
    Alennushinta €14,75 Normaalihinta €16,39
    Säästät: -€1,64
    29,5 € / 100ml
  • A.Vogel Echinamed Hot Drink 100 ml
    -10%

    A.Vogel Echinamed Hot Drink 100 ml

    Normaalihinta €14,75 14,75 € / 100ml
    Alennushinta €14,75 Normaalihinta €16,39
    Säästät: -€1,64
    14,75 € / 100ml
  • Vitagobens B1, B6, B12, 30 päällystettyä tablettia
    -10%

    Vitagobens B1, B6, B12, 30 päällystettyä tablettia

    Normaalihinta €11,03 0,37 € / 1ud
    Alennushinta €11,03 Normaalihinta €12,25
    Säästät: -€1,22
    0,37 € / 1ud
  • Cimascal 60 purutablettia

    Loppuunmyyty
    Kerro minulle
  • Arkocápsulas Echinacea 100 Capsules Arkopharma
    -10%

    Arkopharma Arkokapselit Echinacea, 100 kapselia

    Normaalihinta €16,70 0,17 € / 1ud
    Alennushinta €16,70 Normaalihinta €18,51
    Säästät: -€1,81
    0,17 € / 1ud
  • Auxina A+E 30 kapselia
    -10%

    Auxina A+E 30 kapselia

    Loppuunmyyty
    Kerro minulle
  • Auxina A+E 20 kapselia
    -10%

    Auxina A+E 20 kapselia

    Loppuunmyyty
    Kerro minulle
  • Arkocápsulas Echinacea 200 Capsules Arkopharma
    -10%

    Arkocapsules Echinacea 200 kapselia Arkopharma

    Loppuunmyyty
    Kerro minulle

Vitamin and mineral medicines are drugs containing vitamins and/or minerals in specific concentrations, designed to treat nutritional deficiencies or to supplement the diet when the diet does not meet daily requirements.

Uses of vitamin and mineral drug supplements

They are used in situations such as:

  • Vitamin deficiencies (e.g. vitamin D, B12, C).
  • Lack of minerals (e.g. iron, calcium, magnesium).
  • States of increased physical or mental exhaustion (exams, stress, intense activity).
  • Immune system support and disease prevention.
  • Improving vitality, memory and intellectual performance.

Benefits of vitamin and mineral medicines

The benefits of this type of medicine include the following:

  • Strengthening of the immune system.
  • Improved bone and muscle health
  • Reducing fatigue and supporting mental health.
  • Prevention of nutritional deficiencies in people with restrictive diets or absorption problems.

Your over-the-counter medicines at Farmaciasdirect

Order from our online pharmacy. We guarantee fast delivery, professional advice and a safe shopping experience. Trust the support of an expert online pharmacy.