Kokoelma:

Nervous system

  • Tebofortan 120 mg, 30 tablettia
    -10%

    Tebofortan 120 mg, 30 tablettia

    Normaalihinta €37,03 1,23 € / 1ud
    Alennushinta €37,03 Normaalihinta €41,14
    Säästät: -€4,11
    1,23 € / 1ud
  • Tebofortan 240 mg, 30 päällystettyä tablettia
    -10%

    Tebofortan 240 mg, 30 päällystettyä tablettia

    Normaalihinta €55,71 1,86 € / 1ud
    Alennushinta €55,71 Normaalihinta €61,90
    Säästät: -€6,19
    1,86 € / 1ud
  • Soñodor 50 mg, 10 tablettia
    -10%

    Soñodor 50 mg, 10 tablettia

    Normaalihinta €7,91 0,79 € / 1ud
    Alennushinta €7,91 Normaalihinta €8,79
    Säästät: -€0,88
    0,79 € / 1ud
  • Arkocápsulas Passionflower 45 Capsules Arkopharma
    -10%

    Arkopharma Arkocápsulas Pasiflora, 45 kapselia

    Normaalihinta €10,20 0,23 € / 1ud
    Alennushinta €10,20 Normaalihinta €11,38
    Säästät: -€1,18
    0,23 € / 1ud
  • Arkocápsulas Passionflower 84 Capsules Arkopharma
    -10%

    Arkopharma Arkocápsulas Pasiflora, 84 kapselia

    Normaalihinta €16,70 0,2 € / 1ud
    Alennushinta €16,70 Normaalihinta €18,51
    Säästät: -€1,81
    0,2 € / 1ud
  • Dormirel 25 mg 16 päällystettyä tablettia
    -5%

    Dormirel 25 mg 16 päällystettyä tablettia

    Normaalihinta €8,12 0,51 € / 1ud
    Alennushinta €8,12 Normaalihinta €8,55
    Säästät: -€0,43
    0,51 € / 1ud
  • Vitango 30 tablettia
    -10%

    Vitango 30 tablettia

    Normaalihinta €18,64 0,62 € / 1ud
    Alennushinta €18,64 Normaalihinta €20,71
    Säästät: -€2,07
    0,62 € / 1ud
  • Arkocápsulas Valeriana 84 Capsules Arkopharma
    -10%

    Arkopharma Arkocapsules Valeriana, 84 kapselia

    Normaalihinta €15,80 0,19 € / 1ud
    Alennushinta €15,80 Normaalihinta €17,60
    Säästät: -€1,80
    0,19 € / 1ud
  • Arkocápsulas Hawthorn 48 Capsules Arkopharma
    -10%

    Arkopharma Arkocápsulas valko-orapihlaja, 48 kapselia

    Normaalihinta €10,20 0,21 € / 1ud
    Alennushinta €10,20 Normaalihinta €11,38
    Säästät: -€1,18
    0,21 € / 1ud
  • Sedistress Passiflora 98 tablettia
    -10%

    Sedistress Passiflora 98 tablettia

    Normaalihinta €26,06 0,27 € / 1ud
    Alennushinta €26,06 Normaalihinta €28,96
    Säästät: -€2,90
    0,27 € / 1ud
  • Sedistress Passiflora 42 tablettia
    -10%

    Sedistress Passiflora 42 tablettia

    Normaalihinta €13,76 0,33 € / 1ud
    Alennushinta €13,76 Normaalihinta €15,29
    Säästät: -€1,53
    0,33 € / 1ud
  • Dormidine 12.5 mg, 14 Tablets
    -5%

    Dormidina 12,5 mg, 14 tablettia

    Normaalihinta €9,93 0,71 € / 1ud
    Alennushinta €9,93 Normaalihinta €10,45
    Säästät: -€0,52
    0,71 € / 1ud
  • Dormidine 25 mg 14 Tablets
    -5%

    Dormidina 25 mg, 14 tablettia

    Normaalihinta €9,93 0,71 € / 1ud
    Alennushinta €9,93 Normaalihinta €10,45
    Säästät: -€0,52
    0,71 € / 1ud
  • Valdispert 45 mg, 50 tablettia
    -10%

    Valdispert 45 mg, 50 tablettia

    Normaalihinta €12,42 0,25 € / 1ud
    Alennushinta €12,42 Normaalihinta €13,80
    Säästät: -€1,38
    0,25 € / 1ud
  • Valdispert 450 mg, 20 tablettia
    -10%

    Valdispert 450 mg, 20 tablettia

    Normaalihinta €12,42 0,62 € / 1ud
    Alennushinta €12,42 Normaalihinta €13,80
    Säästät: -€1,38
    0,62 € / 1ud
  • Normodorm 25 g
    -5%

    Normodorm 25 g

    Normaalihinta €7,89 31,56 € / 100gr
    Alennushinta €7,89 Normaalihinta €8,30
    Säästät: -€0,41
    31,56 € / 100gr
  • Dormikern 25 mg
    -5%

    Dormikern 25 mg

    Normaalihinta €7,55 7,55 € / 1ud
    Alennushinta €7,55 Normaalihinta €7,95
    Säästät: -€0,40
    7,55 € / 1ud
  • Valdispert 125 mg, 50 tablettia
    -10%

    Valdispert 125 mg, 50 tablettia

    Normaalihinta €13,92 0,28 € / 1ud
    Alennushinta €13,92 Normaalihinta €15,47
    Säästät: -€1,55
    0,28 € / 1ud
  • Doxilamina Aurovitas 25 mg, 14 päällystettyä tablettia
    -5%

    Doxilamina Aurovitas 25 mg, 14 päällystettyä tablettia

    Normaalihinta €7,80 0,56 € / 1ud
    Alennushinta €7,80 Normaalihinta €8,21
    Säästät: -€0,41
    0,56 € / 1ud
  • Arkocápsulas Valeriana 45 Capsules Arkopharma
    -10%

    Arkopharma Arkocápsulas Valeriana, 45 kapselia

    Normaalihinta €9,70 0,22 € / 1ud
    Alennushinta €9,70 Normaalihinta €10,82
    Säästät: -€1,12
    0,22 € / 1ud
  • Sedisleep 500 mg, 28 päällystettyä tablettia
    -10%

    Sedisleep 500 mg, 28 päällystettyä tablettia

    Normaalihinta €14,75 0,53 € / 1ud
    Alennushinta €14,75 Normaalihinta €16,39
    Säästät: -€1,64
    0,53 € / 1ud
  • Sedisleep 500 mg, 56 päällystettyä tablettia
    -10%

    Sedisleep 500 mg, 56 päällystettyä tablettia

    Normaalihinta €25,91 0,46 € / 1ud
    Alennushinta €25,91 Normaalihinta €28,79
    Säästät: -€2,88
    0,46 € / 1ud
  • Arkopharma Arkocápsulas California Poppy, 45 capsules
    -10%

    Arkopharma Arkokapselit Kalifornian unikonkukka, 45 kapselia

    Normaalihinta €10,12 0,22 € / 1ud
    Alennushinta €10,12 Normaalihinta €11,24
    Säästät: -€1,12
    0,22 € / 1ud
  • Arkopharma Arkocápsulas California Poppy, 84 capsules
    -10%

    Arkopharma Arkokapselit Kalifornian unikonkukka, 84 kapselia

    Normaalihinta €16,67 0,2 € / 1ud
    Alennushinta €16,67 Normaalihinta €18,52
    Säästät: -€1,85
    0,2 € / 1ud
  • Lasea 80 mg Soft Capsules, 28 Capsules
    -10%

    Lasea 80 mg pehmeät kapselit, 28 kapselia

    Normaalihinta €18,54 0,66 € / 1ud
    Alennushinta €18,54 Normaalihinta €20,60
    Säästät: -€2,06
    0,66 € / 1ud
  • Melatonite 3 mg, 10 tablettia

    Normaalihinta €8,50 0,85 € / 1ud
    Alennushinta €8,50 Normaalihinta €8,50
    Säästät: -€0,00
    0,85 € / 1ud
  • Nervikan 50 Dagrees
    -10%

    Nervikán 50 tablettia

    Normaalihinta €12,65 12,65 € / 1ud
    Alennushinta €12,65 Normaalihinta €14,05
    Säästät: -€1,40
    12,65 € / 1ud
  • Agua del Carmen - suun kautta otettava liuos 100 ml
    -10%

    Agua del Carmen - suun kautta otettava liuos 100 ml

    Normaalihinta €10,79 10,79 € / 100ml
    Alennushinta €10,79 Normaalihinta €11,99
    Säästät: -€1,20
    10,79 € / 100ml
  • Soñodor 50 mg 16 Tablets
    -5%

    Soñodor 50 mg 16 tablettia

    Normaalihinta €10,52 0,66 € / 1ud
    Alennushinta €10,52 Normaalihinta €11,07
    Säästät: -€0,55
    0,66 € / 1ud
  • Agua Del Carmen -oraaliliuos, 200 ml
    -10%

    Agua Del Carmen -oraaliliuos, 200 ml

    Normaalihinta €14,17 7,09 € / 100ml
    Alennushinta €14,17 Normaalihinta €15,74
    Säästät: -€1,57
    7,09 € / 100ml

In this category you will find a carefully selected range of nervous system medicines available in pharmacies, formulated to help improve mental wellbeing, rest, concentration and emotional balance.

What are nervous system medicines for?

Nervous system medicines are designed to act on neurological functions such as sleep, memory, sensory perception or emotional stability. Their use is indicated both in occasional situations (such as nervousness, travel, occasional insomnia or dizziness) and in more prolonged conditions associated with ageing or the modern pace of life.

Types of medicines for the nervous system

The main applications include:

  • Medicines for insomnia and nerves: help to fall asleep, reduce anxiety and relax the nervous system.

  • Medicines for cognitive impairment: stimulate brain function, concentration and memory in older adults.

  • Motion sickness medicines: especially useful for travel, dizziness or balance disorders.

Many of these are available over the counter and are well tolerated, ideal for responsible use under the supervision of a pharmacist.

If you need to buy medicines for the nervous system safely and with professional advice, here you can find effective solutions for insomnia, stress, dizziness or mild cognitive impairment, among other related symptoms.

In our online pharmacy we offer you products with formulas backed by clinical experience, which act in a gentle but effective way. We have available:

  • Over-the-countermedicines for dizziness and vertigo, formulated with active ingredients such as cinnarizine or dimenhydrinate.

  • Drugs for cognitive stimulation with ginkgo biloba RGb, phosphatidylserine or B vitamins.

  • Medicines for nervousness and insomnia, in tablets, drops or infusions. Formulated with active ingredients such as diphenhydramine or doxylamine, or with natural extracts such as passionflower or valerian.

Always consult the indications and contraindications included in the package leaflet of each medicine. If you have any questions, our team of expert pharmacists will be happy to advise you.

Where to buy medicines for the nervous system?

In our online pharmacy you can buy medicines for the nervous system quickly. We work only with trusted brands, offering pharmaceutical quality products and fast shipping throughout the peninsula.

Whether you are looking to improve your rest, reduce stress, prevent cognitive impairment or control motion sickness, you will find what you need here.