Kokoelma:

Insomnia and nerves

  • Soñodor 50 mg, 10 tablettia
    -10%

    Soñodor 50 mg, 10 tablettia

    Normaalihinta €7,91 0,79 € / 1ud
    Alennushinta €7,91 Normaalihinta €8,79
    Säästät: -€0,88
    0,79 € / 1ud
  • Arkocápsulas Passionflower 45 Capsules Arkopharma
    -10%

    Arkopharma Arkocápsulas Pasiflora, 45 kapselia

    Normaalihinta €10,20 0,23 € / 1ud
    Alennushinta €10,20 Normaalihinta €11,38
    Säästät: -€1,18
    0,23 € / 1ud
  • Arkocápsulas Passionflower 84 Capsules Arkopharma
    -10%

    Arkopharma Arkocápsulas Pasiflora, 84 kapselia

    Normaalihinta €16,70 0,2 € / 1ud
    Alennushinta €16,70 Normaalihinta €18,51
    Säästät: -€1,81
    0,2 € / 1ud
  • Dormirel 25 mg 16 päällystettyä tablettia
    -5%

    Dormirel 25 mg 16 päällystettyä tablettia

    Normaalihinta €8,12 0,51 € / 1ud
    Alennushinta €8,12 Normaalihinta €8,55
    Säästät: -€0,43
    0,51 € / 1ud
  • Vitango 30 tablettia
    -10%

    Vitango 30 tablettia

    Normaalihinta €18,64 0,62 € / 1ud
    Alennushinta €18,64 Normaalihinta €20,71
    Säästät: -€2,07
    0,62 € / 1ud
  • Arkocápsulas Valeriana 84 Capsules Arkopharma
    -10%

    Arkopharma Arkocapsules Valeriana, 84 kapselia

    Normaalihinta €15,80 0,19 € / 1ud
    Alennushinta €15,80 Normaalihinta €17,60
    Säästät: -€1,80
    0,19 € / 1ud
  • Arkocápsulas Hawthorn 48 Capsules Arkopharma
    -10%

    Arkopharma Arkocápsulas valko-orapihlaja, 48 kapselia

    Normaalihinta €10,20 0,21 € / 1ud
    Alennushinta €10,20 Normaalihinta €11,38
    Säästät: -€1,18
    0,21 € / 1ud
  • Sedistress Passiflora 98 tablettia
    -10%

    Sedistress Passiflora 98 tablettia

    Normaalihinta €26,06 0,27 € / 1ud
    Alennushinta €26,06 Normaalihinta €28,96
    Säästät: -€2,90
    0,27 € / 1ud
  • Sedistress Passiflora 42 tablettia
    -10%

    Sedistress Passiflora 42 tablettia

    Normaalihinta €13,76 0,33 € / 1ud
    Alennushinta €13,76 Normaalihinta €15,29
    Säästät: -€1,53
    0,33 € / 1ud
  • Dormidine 12.5 mg, 14 Tablets
    -5%

    Dormidina 12,5 mg, 14 tablettia

    Normaalihinta €9,93 0,71 € / 1ud
    Alennushinta €9,93 Normaalihinta €10,45
    Säästät: -€0,52
    0,71 € / 1ud
  • Dormidine 25 mg 14 Tablets
    -5%

    Dormidina 25 mg, 14 tablettia

    Normaalihinta €9,93 0,71 € / 1ud
    Alennushinta €9,93 Normaalihinta €10,45
    Säästät: -€0,52
    0,71 € / 1ud
  • Valdispert 45 mg, 50 tablettia
    -10%

    Valdispert 45 mg, 50 tablettia

    Normaalihinta €12,42 0,25 € / 1ud
    Alennushinta €12,42 Normaalihinta €13,80
    Säästät: -€1,38
    0,25 € / 1ud
  • Valdispert 450 mg, 20 tablettia
    -10%

    Valdispert 450 mg, 20 tablettia

    Normaalihinta €12,42 0,62 € / 1ud
    Alennushinta €12,42 Normaalihinta €13,80
    Säästät: -€1,38
    0,62 € / 1ud
  • Normodorm 25 g
    -5%

    Normodorm 25 g

    Normaalihinta €7,89 31,56 € / 100gr
    Alennushinta €7,89 Normaalihinta €8,30
    Säästät: -€0,41
    31,56 € / 100gr
  • Dormikern 25 mg
    -5%

    Dormikern 25 mg

    Normaalihinta €7,55 7,55 € / 1ud
    Alennushinta €7,55 Normaalihinta €7,95
    Säästät: -€0,40
    7,55 € / 1ud
  • Valdispert 125 mg, 50 tablettia
    -10%

    Valdispert 125 mg, 50 tablettia

    Normaalihinta €13,92 0,28 € / 1ud
    Alennushinta €13,92 Normaalihinta €15,47
    Säästät: -€1,55
    0,28 € / 1ud
  • Doxilamina Aurovitas 25 mg, 14 päällystettyä tablettia
    -5%

    Doxilamina Aurovitas 25 mg, 14 päällystettyä tablettia

    Normaalihinta €7,80 0,56 € / 1ud
    Alennushinta €7,80 Normaalihinta €8,21
    Säästät: -€0,41
    0,56 € / 1ud
  • Arkocápsulas Valeriana 45 Capsules Arkopharma
    -10%

    Arkopharma Arkocápsulas Valeriana, 45 kapselia

    Normaalihinta €9,70 0,22 € / 1ud
    Alennushinta €9,70 Normaalihinta €10,82
    Säästät: -€1,12
    0,22 € / 1ud
  • Sedisleep 500 mg, 28 päällystettyä tablettia
    -10%

    Sedisleep 500 mg, 28 päällystettyä tablettia

    Normaalihinta €14,75 0,53 € / 1ud
    Alennushinta €14,75 Normaalihinta €16,39
    Säästät: -€1,64
    0,53 € / 1ud
  • Sedisleep 500 mg, 56 päällystettyä tablettia
    -10%

    Sedisleep 500 mg, 56 päällystettyä tablettia

    Normaalihinta €25,91 0,46 € / 1ud
    Alennushinta €25,91 Normaalihinta €28,79
    Säästät: -€2,88
    0,46 € / 1ud
  • Arkopharma Arkocápsulas California Poppy, 45 capsules
    -10%

    Arkopharma Arkokapselit Kalifornian unikonkukka, 45 kapselia

    Normaalihinta €10,12 0,22 € / 1ud
    Alennushinta €10,12 Normaalihinta €11,24
    Säästät: -€1,12
    0,22 € / 1ud
  • Arkopharma Arkocápsulas California Poppy, 84 capsules
    -10%

    Arkopharma Arkokapselit Kalifornian unikonkukka, 84 kapselia

    Normaalihinta €16,67 0,2 € / 1ud
    Alennushinta €16,67 Normaalihinta €18,52
    Säästät: -€1,85
    0,2 € / 1ud
  • Lasea 80 mg Soft Capsules, 28 Capsules
    -10%

    Lasea 80 mg pehmeät kapselit, 28 kapselia

    Normaalihinta €18,54 0,66 € / 1ud
    Alennushinta €18,54 Normaalihinta €20,60
    Säästät: -€2,06
    0,66 € / 1ud
  • Melatonite 3 mg, 10 tablettia

    Normaalihinta €8,50 0,85 € / 1ud
    Alennushinta €8,50 Normaalihinta €8,50
    Säästät: -€0,00
    0,85 € / 1ud
  • Nervikan 50 Dagrees
    -10%

    Nervikán 50 tablettia

    Normaalihinta €12,65 12,65 € / 1ud
    Alennushinta €12,65 Normaalihinta €14,05
    Säästät: -€1,40
    12,65 € / 1ud
  • Agua del Carmen - suun kautta otettava liuos 100 ml
    -10%

    Agua del Carmen - suun kautta otettava liuos 100 ml

    Normaalihinta €10,79 10,79 € / 100ml
    Alennushinta €10,79 Normaalihinta €11,99
    Säästät: -€1,20
    10,79 € / 100ml
  • Soñodor 50 mg 16 Tablets
    -5%

    Soñodor 50 mg 16 tablettia

    Normaalihinta €10,52 0,66 € / 1ud
    Alennushinta €10,52 Normaalihinta €11,07
    Säästät: -€0,55
    0,66 € / 1ud
  • Agua Del Carmen -oraaliliuos, 200 ml
    -10%

    Agua Del Carmen -oraaliliuos, 200 ml

    Normaalihinta €14,17 7,09 € / 100ml
    Alennushinta €14,17 Normaalihinta €15,74
    Säästät: -€1,57
    7,09 € / 100ml
  • Dormigen 25 mg 14 Film-coated Tablets
    -5%

    Dormigen 25 mg, 14 päällystettyä tablettia

    Normaalihinta €7,55 0,54 € / 1ud
    Alennushinta €7,55 Normaalihinta €7,95
    Säästät: -€0,40
    0,54 € / 1ud
  • Lasea 80 mg , 56 Softgels
    -10%

    Lasea 80 mg, 56 pehmeää kapselia

    Normaalihinta €28,81 0,51 € / 1ud
    Alennushinta €28,81 Normaalihinta €32,01
    Säästät: -€3,20
    0,51 € / 1ud

Daily care needs products you can trust. In this collection of medicines for insomnia and nervousness we bring together options that combine pharmaceutical tradition with modern innovation.

Benefits of medicines for insomnia and nervousness

Medicines for anxiety, insomnia or nervousness are designed to meet specific needs as recommended insomnia and nervousness medicines or insomnia and nervousness medicines for daily use, while maintaining a high level of safety and efficacy.

Medicines for stress

These are some of the most commonly used natural active ingredients in this type of medicine:

  • Valerian: Traditionally used to relieve mental stress and facilitate sleep. Example: Arkopharma Valeriana.
  • Passionflower: Indicated for the relief of moderate symptoms of mental stress and to help sleep.
  • Melissa (lemon balm) and California poppy: Also found in preparations for stress and mild insomnia.
  • Lavender: Lasea® contains Lavandula angustifolia essential oil and is indicated for the treatment of transient symptoms of anxiety in adults.

Over-the-counter medications for insomnia

There are several over-the-counter (OTC) medication options for treating occasional insomnia. These products are usually available from authorised physical and online pharmacies in Spain.

Main OTC medicines:

Sedative antihistamines

Most commonly used active ingredients:

  • Doxylamine (Dormidine®, Normodorm®, Dormirel®, Doxidine®).
  • Diphenhydramine (Soñodor®, Dormirel®)

Both are H1-antihistamines that produce drowsiness and are used for the pharmacological treatment of occasional insomnia.

Melatonin

Some melatonin products are available over the counter and can help regulate the sleep-wake cycle, especially in cases of jet lag or jet lag.

Medicinal plants

Products based on valerian, passionflower, California poppy, hops or hawthorn are marketed as mild sedatives and can be found in both medicines and food supplements.

Medicines for anxiety and nervousness

These are some of the most commonly used non-prescription active ingredients for anxiety and nervousness:

  • Valerian: Widely used in tablets or capsules to calm nervousness, anxiety and reduce tension. Examples: Arkocápsulas Valeriana, Valdispert.
  • Passionflower: Active ingredient with a mild relaxing and anxiolytic effect. Example: Arkopharma Passionflower.
  • California poppy and hops: Plants with sedative and relaxing properties, present in some combined preparations.
  • Melatonin: A hormone that regulates sleep, useful in cases of insomnia associated with nervousness.

Where to buy medicines for anxiety and insomnia

Buy your insomnia and nervousness medication in one click at our online pharmacy. We offer pharmaceutical advice, fast delivery and an up-to-date catalogue so that you always have everything you need at hand.