• Vegafarma Tussis Med 250Ml.
-25%

Vegafarma Tussis Med 250 ml.

SKU-koodiVE5600493200212

Vegafarman Tussis Med on tehokas ja turvallinen yskänlääke. Se lievittää yskää ja kurkun ärsytystä.

Normaalihinta €14,82 5,93 € / 100ml
Alennushinta €14,82 Normaalihinta €19,86
Säästät: -€5,04
5,93 € / 100ml
Loppuunmyyty
Vegafarma Tussis Med 250Ml.
Vegafarma Tussis Med 250 ml.
Normaalihinta €14,82 5,93 € / 100ml
Alennushinta €14,82 Normaalihinta €19,86
Säästät: -€5,04
5,93 € / 100ml

 

 

Vegafarma Tussis Med on erityisesti yskän ja kurkun ärsytyksen lievittämiseen kehitetty siirappi. Sen koostumuksessa yhdistyvät luonnolliset kasviuutteet, kuten Drosera, teho ja timjami, jotka tarjoavat tehokasta helpotusta. Se sopii aikuisille ja yli 6-vuotiaille lapsille. Ravista pulloa ja ota suositeltu annos ohjeiden mukaisesti. Juo runsaasti nestettä ja vältä ärsyttäviä aineita, jotta oireet lievittyvät nopeammin.

Koostumus

Vesi, Drosera-uute, piharatamo-uute, timjami-uute, eukalyptus-uute, sorbitoli, glyseriini.

Käyttöohje

Ravista ennen käyttöä. Aikuiset ja yli 12-vuotiaat lapset: ota 10 ml (2 teelusikallista) 4–6 tunnin välein. 6–12-vuotiaat lapset: 5 ml (1 teelusikallinen). Älä ylitä suositeltua annosta.

Apteekkarin neuvo

Pidä nestetasapaino kunnossa ja vältä ärsyttäviä tekijöitä, kuten tupakansavua, jotta oireet lievittyvät nopeammin.