• Unique Pink Yellow Collagen,3X 300 gr
  • Unique Pink Yellow Collagen, 3 x 300 g
-20%

Unique Pink Yellow Collagen, 3 x 300 g

SKU-koodiUN4202308093313

Tämän ainutlaatuisen yhdistelmän avulla saat säteilevän ihon ja henkisen hyvinvoinnin.

Normaalihinta €192,00 21,33 € / 100gr
Alennushinta €192,00 Normaalihinta €240,00
Säästät: -€48,00
21,33 € / 100gr
Unique Pink Yellow Collagen,3X 300 gr
Unique Pink Yellow Collagen, 3 x 300 g
Normaalihinta €192,00 21,33 € / 100gr
Alennushinta €192,00 Normaalihinta €240,00
Säästät: -€48,00
21,33 € / 100gr

 

 

Tämä innovatiivinen ravintolisä yhdistää viisi erilaista kollageenipeptidityyppiä ja yrttiuutteita, jotka vaikuttavat koko elimistöön edistämällä ravintoaineiden imeytymistä, suojaamalla nivelrustoa ja ylläpitämällä luun laatua. Tuote on rikastettu ainesosilla, kuten magnesiumbisglinataatilla, hyaluronihapolla, glukosaminoglykaaneilla, kondroitiinisulfaatilla, MSM:llä, elastiinilla, munankuoresta peräisin olevalla aineella, kurkuminoideilla ja bowselialla. tämä ainutlaatuinen kollageenipohjainen koostumus edistää ja parantaa ihon terveyttä sisältäpäin, jotta iho näyttää säteilevältä ulkoisesti. Viiden eri kollageenipeptidityypin ansiosta vaikutamme koko elimistöön; magnesiumbisglinataatti, hyaluronihappo, glukosaminoglykaanit, kondroitiinisulfaatti, MSM:n, elastiinin, munankuoren, kurkuminoidien ja bowselian avulla parannetaan nivelten joustavuutta ja rustoa suojaavaa vaikutusta kivun ehkäisemiseksi. D3- ja K2-vitamiinin (MK7) ansiosta säilytetään ruston ja luiden laatu.Uniquen erityinen prebioottien (inuliini) ja yrttiuutteiden yhdistelmä auttaa parantamaan ruoansulatuskanavan mikrobiotaa.

Terve suolistofloora edistää kevyempää ruoansulatusta ja ehkäisee siten ilmavaivoja ja vatsan turvotusta. Raskas tai hidas ruoansulatus aiheuttaa toksiinien kertymistä elimistöön, mikä johtaa sameaan ja elottomaan ihoon.Unique Pink Yellow Collagen sisältää erityisen yhdistelmän β-karoteeneja ja astaksantiinia sekä C-vitamiinipitoista camu-camua, jotka tehostavat melaniinin tuotantoa ja antavat iholle hehkua ja kaunista sävyä. Hyaluronihappo yhdessä sinkin ja B-vitamiinikompleksin kanssa kosteuttaa ihoa; jo muutamassa päivässä huomaat, että ihosi on kiinteämpi ja kosteutettu.

Koostumus

Kollageenipeptidit, luonnollinen rypälemehusokeri, magnesiumbisglycinaatti, kondroitiininatriumsulfaatti, inuliini, camu camu -uute (Myrciaria dubia – hedelmä) (C-vitamiini), ananasjauhe (Ananas sativa), keratiinipeptidit, kasviuutteiden sekoitus (oma sekoitus) (Murraya koenigii, Terminalia bellerica, Glycyrrhiza glabra, Momordica charantia, Piper nigrum, Piper longum, Cyperus rotundus, Asparagus racemosus, Alpinia galanga, Terminalia chebula, Centella asiatica, Curcuma longa, Andrographis paniculata, Zingiber officinale), munankuoren kalvo, boswellia-uute (Boswellia serrata – kumimainen öljyhartsi), makeutusaine: stevioliglykosidit, kurkuma-uute (Curcuma longa – juurakko) (kurkuminoidit), hyaluronihappo, luonnollinen astaksantiini (Haematococcus pluvialis), happamuudensäätöaine: sitruunahappo; DL-alfa-tokoferyyliasetaatti, bambu-uute (Bambusa vulgaris – varsi) (piidioksidi), seleenillä rikastettu hiiva, sinkkibisglysinaatti, metyylisulfonyylimetaani, menakinoni (K2-vitamiini-MK7), ubikinoli (Q10), kalsium-D-pantotenaatti (B5-vitamiini), maltodekstriini, pyridoksiinihydrokloridi (B6-vitamiini), kolekalsiferoli (D3-vitamiini), pteroyyliglutamiinihappo (folaatti – B9-vitamiini), biotiini (H-vitamiini), ananas- ja passionhedelmäaromit, luonnollista alkuperää oleva bataattipunainen väriaine

Käyttöohje

Sekoita yksi ruokalusikallinen jauhetta veteen tai suosikkijuomaasi, mieluiten aamulla tai ennen nukkumaanmenoa.

Apteekkarin neuvo

Suosittelemme keskustelemaan apteekkarin kanssa saadaksesi henkilökohtaista neuvontaa näiden tuotteiden käytöstä, erityisesti jos käytät muita lääkkeitä tai sinulla on terveydellisiä huolenaiheita. On tärkeää noudattaa käyttöohjeita ja olla ylittämättä suositeltua annosta. Lisäksi terveellisten elämäntapojen ylläpitäminen tasapainoisen ruokavalion ja säännöllisen liikunnan avulla voi parantaa tuloksia.