• Scientiffic Nutrition Isolat 2.0 Vanilla Macadamia Nuts , 908 grams
-12%

Scientiffic Nutrition Isolat 2.0 Vanilja-macadamiapähkinä, 908 grammaa

SKU-koodiSC8491366276871
Isolat 2.0, Whey Protein, on laktaasilla rikastettu ISO-proteiini-isolaattijauhe – 908 g, maku: vanilja ja macadamiapähkinä.
Normaalihinta €42,90 4,72 € / 100gr
Alennushinta €42,90 Normaalihinta €48,90
Säästät: -€6,00
4,72 € / 100gr
Loppuunmyyty
Scientiffic Nutrition Isolat 2.0 Vanilla Macadamia Nuts , 908 grams
Scientiffic Nutrition Isolat 2.0 Vanilja-macadamiapähkinä, 908 grammaa
Normaalihinta €42,90 4,72 € / 100gr
Alennushinta €42,90 Normaalihinta €48,90
Säästät: -€6,00
4,72 € / 100gr

 

 
HYÖDYT: Ravintolisäjauhe, joka sisältää runsaasti heraproteiinia ja on rikastettu laktaasilla, minkä ansiosta se sopii laktoosi-intoleranteille. Se auttaa lisäämään ja kiinteyttämään lihasmassaa. Tuotteella on gluteenittomuussertifikaatti.
KOOSTUMUS: Ravintolisä, jonka koostumus perustuu 90-prosenttisesti heraproteiiniin, joka sisältää lisäksi arginiinia, glutamiinihappoa, tryptofaania, tyrosiinia, alaniinia ja muita aminohappoja. Sillä on korkea biologinen arvo, ja se auttaa ruoansulatuksessa.
SUOSITELLAAN: Kaikille, jotka haluavat kasvattaa lihasmassaa, mutta se sopii erityisesti urheilijoille, jotka harjoittavat korkean intensiteetin voimaharjoittelua tai kestävyysharjoittelua.
KÄYTTÖOHJEET: Ota 1 täysi mittalusikallinen (noin 50 g) sekoitettuna 300 ml:aan vettä ennen ja erityisesti harjoituksen tai treenin jälkeen, sillä silloin se imeytyy nopeimmin. Valmistusprosessin aikana lähes kaikki rasva poistetaan.
LISÄTIETOJA: Tämä heraproteiini sopii erinomaisesti myös painonpudotusta tavoitteleville. Lihasmassan kasvun lisäksi se on voimakas antioksidantti, joka nostaa glutationin pitoisuutta. Se auttaa ylläpitämään immuunijärjestelmän toimintaa.

Käyttöohjeet

Sekoita 30 g veteen tai maitoon. Ota harjoituksen jälkeen tai proteiinilisänä.

Ainesosat

RAVINTOSISÄLTÖ 100 g:SSA
PROTEIINIT
MAITOVALUMA-PROTEIINI-ISOLAATTI 90 % Isolac® 97,78 g
ENTSYYMIT
Laktaasi (B-galaktosidaasi) 0,2 g

RAVINTOSISÄLTÖ 50 g:SSA
PROTEIINIT
Maidon heraproteiini-isolaatti 90 % Isolac® 48,89 g
ENTSYYMIT
Laktaasi (B-galaktosidaasi) 0,1 g


AMINOHAPOT g/100 g tuotetta
L-ALANIINI 4,52 g
L-ARGINIINI 1,63 g
L-ASPARTIINIHAPPO 9,14 g
L-GLUTAMIINIHAPPO 15,62 g
Kysteiini 2,04 g
FENYYLALANIINI 2,41 g
GLYSIINI 1,30 g
HISTIDIINI 1,33 g
ISOLEUCIIINI 6,26 g
LEUSIINI 8,51 g
LISIINI 8,40 g
METIONIINI 1,86 g
PROLIINI 5,21 g
SERIINI 4,28 g
TYROSIINI 2,31 g
TREONIINI 6,10 g
TRYPTFAANI 1,38 g
VALIINI 5,71 g

Ravintoarvo

RAVITSEMUSARVO 100 g
Energia-arvo 1546,68 kJ = 370,02 kcal
Rasvat 0,98 g
joista tyydyttyneitä 0,98 g
Hiilihydraatit 2,30 g
joista sokereita 1,00 g
Proteiinit 88,00 g
Suola 0,37 g

RAVINTOARVO 50 g
Energia-arvo 773,34 kJ = 185,01 kcal
Rasvat 0,49 g
joista tyydyttyneitä 0,49 g
Hiilihydraatit 1,15 g
joista sokereita 0,50 g
Proteiinit 44,00 g
Suola 0,18 g

Apteekin neuvo

Älä ylitä nimenomaisesti suositeltua päivittäistä annosta. Säilytä pienten lasten ulottumattomissa. Ravintolisät eivät saa korvata monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota eikä terveellisiä elämäntapoja.