• Scientiffic Nutrition El Enery +Caf Cola, 25 g
-39%

Scientiffic Nutrition El Enery +Caf Cola, 25 g

SKU-koodiSC8491366275720
Kofeiinia sisältävä energia-geeli. Sopii kestävyysurheilijoille.
Normaalihinta €1,10 4,4 € / 100gr
Alennushinta €1,10 Normaalihinta €1,80
Säästät: -€0,70
4,4 € / 100gr
Loppuunmyyty
Scientiffic Nutrition El Enery +Caf Cola, 25 g
Scientiffic Nutrition El Enery +Caf Cola, 25 g
Normaalihinta €1,10 4,4 € / 100gr
Alennushinta €1,10 Normaalihinta €1,80
Säästät: -€0,70
4,4 € / 100gr

 

 
EDUT:
Energy Gel +CAF on kofeiinia sisältävä energiageeli.

KOOSTUMUS: Sisältää maltodekstriiniä, dekstroosia, fruktoosia ja glukoosia. Sisältää kofeiinia (80 mg jokaisessa geelissä).

SUOSITELLAAN:
Energy Gel on tarkoitettu pääasiassa pyöräilijöille, juoksijoille ja vaativien joukkueurheilulajien harrastajille.

Ainesosat

Vesi, maltodekstriini (33 %), fruktoosi (33 %), aromit, kofeiini (80 mg/geeli), happamuudensäätöaine (sitruunahappo) ja säilöntäaineet (kaliumsorbaatti ja natriumbentsoaatti).Korkea kofeiinipitoisuus (320 mg/100 g).

Apteekkarin neuvo

Älä ylitä nimenomaisesti suositeltua päivittäistä annosta. Säilytä pienten lasten ulottumattomissa. Ravintolisät eivät saa korvata monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota sekä terveellisiä elämäntapoja.