• Royal Canin Veterinary Sensitivity Control 1,5Kg, dog food
-10%

Royal Canin Veterinary Sensitivity Control 1,5 kg, koiranruoka

SKU-koodiRO3182550710947

Royal Canine, koirien ruokavalio

Normaalihinta €21,00 14,0 € / 1kg
Alennushinta €21,00 Normaalihinta €23,36
Säästät: -€2,36
14,0 € / 1kg
Loppuunmyyty
Royal Canin Veterinary Sensitivity Control 1,5Kg, dog food
Royal Canin Veterinary Sensitivity Control 1,5 kg, koiranruoka
Normaalihinta €21,00 14,0 € / 1kg
Alennushinta €21,00 Normaalihinta €23,36
Säästät: -€2,36
14,0 € / 1kg

 

 

Royal Canin -ruoka allergisille koirille

Royal Canin Sensitivity Control on täysravinto aikuisille koirille, joka on valmistettu valikoitujen proteiinien ja hiilihydraattien pohjalta ja joka vähentää ainesosien ja ravintoaineiden aiheuttamia intoleransseja tai allergioita. Se on tarkoitettu ruoka-aineintoleranssin, ripulin, tulehduksellisen suolistosairauden, eliminaatioruokavalion, koliitin sekä ihon tai ruoansulatuksen oireita aiheuttavien ruoka-aineallergioiden hoitoon.

Tämä ruoka sisältää kuivattua ankanlihaa ainoana proteiinin lähteenä ja tapiokaa ainoana hiilihydraattilähteenä, mikä vähentää ruoka-aineallergioiden riskiä ja sen ravintoaineet auttavat koirasi ruoansulatusjärjestelmää pysymään tasapainossa. Lisäksi se sisältää patentoidun yhdisteen, joka tukee ihon suojakerrosta, sekä rasvahappoja, jotka auttavat lemmikkiäsi ylläpitämään terveellistä ruoansulatusjärjestelmää sekä terveellistä ihoa ja turkkia.

EDUT

Ruoka allergisille tai ruoka-aineintoleranssista kärsiville koirille.
Edistää ruoansulatusjärjestelmän tasapainoa ja suojaa sitä.
Vähentää allergisten reaktioiden riskiä.
Sisältää rasvahappoja, jotka edistävät ruoansulatuskanavan ja ihon terveyttä.
Sisältää ravintoainekompleksin, joka vahvistaa ihon suojakerrosta.

KÄYTTÖ JA TUOTETIEDOT

Täydellinen ravintolisä, joka sopii erinomaisesti ruoka-aineintoleransseista ja -allergioista kärsivien aikuisten koirien ruokintaan.
Kaikki terapeuttiset eläinlääkärin määräävät ruokavaliot on laadittava huolellisesti ja eläinlääkärin suorassa valvonnassa. Älä anna tätä tuotetta lemmikillesi ilman, että olet ensin neuvotellut asiasta eläinlääkärin kanssa.
Ravintoarvot: