• Royal Canin Veterinary Hypoallergenic Moderate Calorie 7kg dog food
-27%

Royal Canin Veterinary Hypoallergenic Moderate Calorie 7 kg, koiranruoka

SKU-koodiRO3182550751155

Royal Canine, koirien ruokavalio

Normaalihinta €65,17 9,31 € / 1kg
Alennushinta €65,17 Normaalihinta €89,44
Säästät: -€24,27
9,31 € / 1kg
Loppuunmyyty
Royal Canin Veterinary Hypoallergenic Moderate Calorie 7kg dog food
Royal Canin Veterinary Hypoallergenic Moderate Calorie 7 kg, koiranruoka
Normaalihinta €65,17 9,31 € / 1kg
Alennushinta €65,17 Normaalihinta €89,44
Säästät: -€24,27
9,31 € / 1kg

 

 

Royal Canin Hypoallergenic Moderate Calorie -hypoallergeeninen kuivaruoka aikuisille koirille

Royal Canin Hypoallergenic Moderate Calorie on täysravintoinen ja hypoallergeeninen ruoka, joka on suunniteltu erityisesti aikuisten koirien ainesosien ja ravintoaineiden sietokyvyttömyyden vähentämiseksi. Se sopii myös ruoka-aineallergioihin, joihin liittyy iho- tai ruoansulatuskanavan oireita, krooniseen ripuliin, eliminaatioruokavalioon, ruoka-aineintoleranssiin, tulehdukselliseen suolistosairauteen, haiman eksokriiniseen vajaatoimintaan ja bakteerien liikakasvuun.

Royal Canin Hypoallergenic Moderate Calorie on tarkoitettu auttamaan ihannepainon ylläpitämisessä, mikä on mahdollista sen alhaisen kaloripitoisuuden ansiosta. Tuotteen ainesosien yhdistelmä on erittäin helposti sulavaa ja vähäallergista, sillä tämän hypoallergeenisen ruoan valmistuksessa on käytetty pienimolekyylisiä hydroloituja proteiineja. Lisäksi on syytä mainita sen ravintoainekompleksi, joka tukee ihon suojakerroksen toimintaa, sekä alhainen fosforipitoisuus, joka on avaintekijä ikääntyneiden koirien munuaisten terveyden ylläpitämisessä. Näistä syistä Royal Canin Hypoallergenic Moderate Calorie -ruokaa pidetään yhtenä parhaista koiranruoista, sillä se tarjoaa lukuisia etuja lemmikillesi.

ROYAL CANIN HYPOALLERGENIC MODERATE CALORIE -REHUN EDUT

Royal Canin Hypoallergenic Moderate Calorie tarjoaa koirallesi lukuisia etuja ja kaikki tarvittavat ravintoaineet, jotta se pysyy optimaalisessa terveydentilassa.

Ruoka aikuisten koirien ruoka-allergioiden hallintaan.
Erittäin helposti sulava ja vähäallerginen.
Auttaa koiraa ylläpitämään ihannepainoa.
Suojaa ihon suojaa.
Ylläpitää ikääntyneiden koirien munuaistoimintaa.

KÄYTTÖ JA TUOTETIEDOT

Royal Canin Hypoallergenic Canine Moderate Calorie -ruokaa suositellaan aikuisille koirille, koska se vähentää ainesosien ja ravintoaineiden sietämättömyyttä kroonisen ripulin, bakteerien liikakasvun, haiman eksokriinisen vajaatoiminnan, tulehduksellisen suolistosairauden, ruoka-aineiden sietämättömyyden ja ruoka-aineallergioiden sekä eliminaatioruokavalion yhteydessä.

Jos epäilet koirallasi olevan ruoka-aineallergiaa tai -intoleranssia, koiran ruokavaliota on muutettava ilman siirtymäkautta.

Jos oireet ovat jo hallinnassa, hypoallergeenista ruokavaliota on jatkettava koiran koko elämän ajan. Ruokaa voidaan antaa sekä aikuisille koirille että koiranpennuille.