• Royal Canin Veterinary Adult Small 8Kg, dog food for dogs
-20%

Royal Canin Veterinary Adult Small 8 kg, koiranruoka

SKU-koodiRO3182550760423

Royal Canine, koirien ruokavalio

Normaalihinta €51,30 6,41 € / 1kg
Alennushinta €51,30 Normaalihinta €64,39
Säästät: -€13,09
6,41 € / 1kg
Loppuunmyyty
Royal Canin Veterinary Adult Small 8Kg, dog food for dogs
Royal Canin Veterinary Adult Small 8 kg, koiranruoka
Normaalihinta €51,30 6,41 € / 1kg
Alennushinta €51,30 Normaalihinta €64,39
Säästät: -€13,09
6,41 € / 1kg

 

 

Royal Canin -ruoka pienille koiraroduille, joilla on ruoansulatus- tai suun ongelmia

Royal Canin Adult Small Dog on tarkoitettu 10 kuukauden ikäisten ja sitä vanhempien, enintään 10 kg painavien, kastroimattomien pienten koirarotujen aikuisten koirien ylläpitoon ja hyvään ravitsemukseen, kun koirilla on ruoansulatusherkkyyttä ja taipumusta bakteeriplakin ja hammaskiven muodostumiseen.

Tämä ruoka sisältää patentoidun neljän vitamiinin ja yhden aminohapon yhdistelmän, joka vahvistaa ihon suojakerrosta ja vähentää siten ihon ärsytysriskiä ja nestehukkaa. Sen korkea E- ja C-vitamiinipitoisuus sekä tauriini- ja luteiinipitoisuus parantavat lemmikkisi luonnollista vastustuskykyä.

Rakeiden hampaisiin kohdistuvaa hankaavaa vaikutusta tehostaa natriumfosfaatti, joka sitoo syljen kalsiumia ja hidastaa näin bakteeriplaakin kalkkeutumista. Tuote sisältää helposti sulavia proteiineja, sikurimassaa ja kalaöljyä, jotka takaavat parhaan mahdollisen ruoansulatuksen, sekä patentoidun ainesosayhdistelmän, joka korostaa turkin luonnollista väriä.

EDUT

Ruoka ruoansulatukseltaan herkille pienille koiraroduille.
Rajoittaa hammaskiven muodostumista.
Vahvistaa luonnollista vastustuskykyä.
Parantaa ihon suojakerrosta ja vähentää ärsytysriskiä.

KÄYTTÖ JA TUOTETIEDOT

Ruoka on tarkoitettu 12 kuukauden ikäisille, kastroimattomille, pienikokoisille aikuisille koirille, joiden paino on enintään 10 kg ja joilla on ruoansulatushäiriöitä sekä taipumusta bakteeriplaakin ja hammaskiven muodostumiseen.
Voit ruokkia lemmikkiäsi tällä rehulla joko täysin kuivana tai hieman kostutettuna.
Älä koskaan anna tätä tuotetta lemmikillesi ilman eläinlääkärin suoraa valvontaa.