• Royal Canin Mature +8 Mini 8Kg, dog food for dogs
-14%

Royal Canin Mature +8 Mini 8 kg, koiranruoka

SKU-koodiRO3182550831406

Royal Canine, koiranruoka

Normaalihinta €57,85 7,23 € / 1kg
Alennushinta €57,85 Normaalihinta €67,33
Säästät: -€9,48
7,23 € / 1kg
Loppuunmyyty
Royal Canin Mature +8 Mini 8Kg, dog food for dogs
Royal Canin Mature +8 Mini 8 kg, koiranruoka
Normaalihinta €57,85 7,23 € / 1kg
Alennushinta €57,85 Normaalihinta €67,33
Säästät: -€9,48
7,23 € / 1kg

 

 

Royal Canin Mini Adult 8 -kuivaruoka

Royal Canin Mini Adult 8 -kuivaruoka on ihanteellinen ruokavalio pienille koiraroduille (1–10 kg), jotka ovat täyttäneet 8 vuotta.

Tämä ruoka tarjoaa koiralle tarvittavat ravintoaineet, jotta se voi säilyttää pienille roduille tyypillisen elinvoiman ja energian.
Sen patentoitu Vitality Support -yhdistelmä tarjoaa runsaasti antioksidantteja ja aminohappoja, jotka tukevat immuunijärjestelmän optimaalista toimintaa ja viivästyttävät ikääntymisen ensimmäisiä merkkejä.

Aivojen aktiivisuuden ylläpitämiseksi Royal Canin tarjoaa koiralle vitamiineja, kivennäisaineita sekä omega-3- ja omega-6-rasvahappoja, jotka antavat turkille kiiltoa ja suojaavat sitä. Liikalihavuuden tai sydänongelmien kaltaisten häiriöiden ehkäisemiseksi tämä rehu on vähärasvainen ja sisältää korkealaatuisia proteiineja, joiden glykeeminen indeksi on alhainen. Lisäksi L-karnitiini estää rasvan kertymistä edistämällä aineenvaihduntaa ja auttaa koiraa pysymään ihannepainossaan.

Lisäksi kaikki ainesosat sisältävät tarvittavan määrän kuitua ja ovat helposti sulavia, mikä suojaa koiran ruoansulatuskanavaa. Ruoka sisältää myös EPA-DHA-rasvahappoja, jotka estävät suoliston tulehtumista ja siitä koiralle aiheutuvia vaivoja. Royal Canin Mini Adult 8 maistuu erinomaiselta ja pitää koirasi terveenä ja vahvana, taaten sille hyvän elämänlaadun. Kalsiumia sitovien aineiden ansiosta se vähentää hammaskiven muodostumista ja ehkäisee suun ja hampaiden ongelmia. Lisäksi rakeet on sovitettu koiran pieneen suuhun, jotta se voi pureskella niitä vaivattomasti.

Royal Caninin koostumus auttaa ehkäisemään tämän ikäryhmän tyypillisiä ongelmia, kuten ylipainoa, ruokahaluttomuutta, ruoansulatusongelmia, munuais- ja sydänongelmia sekä kasvaimia. Royal Canin -brändi on jo vuosien ajan keskittynyt ravitsemukseen ja kehittänyt erilaisia ruokavalikoimia, jotka on räätälöity kunkin ikäryhmän tai rodun tarpeisiin. Reseptit laaditaan eläinlääkäreiden avustuksella, jotta ne sisältävät kaiken, mitä koirat tarvitsevat pysyäkseen terveinä. Toiminnassa kunnioitetaan aina eläimiä ja ympäristöä.

EDUT

Rehu 8-vuotiaille ja sitä vanhemmille pienille koiraroduille. Sisältää helposti sulavia ainesosia. L-karnitiini estää rasvan kertymistä. Sen patentoitu Vitality Support -kompleksi auttaa hidastamaan ikääntymistä. Rakeet on sovitettu koiran pieneen suuhun.

KÄYTTÖ JA TUOTETIEDOT

Kuiva, täysravinteinen ja tasapainoinen ruoka, joka on tarkoitettu 8-vuotiaiden ja sitä vanhempien pienten koirarotujen päivittäiseen ruokintaan.
Auta koiraasi ylläpitämään ihannepainoa ja hidastamaan ikääntymisen ensimmäisiä merkkejä tällä herkullisella Royal Canin -rehulla.