• Royal Canin Junior Giant 15kg, dog food for dogs
-21%

Royal Canin Junior Giant 15 kg, koiranruoka

SKU-koodiRO3182550707077

Royal Canine, koiranruoka

Normaalihinta €97,05 6,47 € / 1kg
Alennushinta €97,05 Normaalihinta €122,66
Säästät: -€25,61
6,47 € / 1kg
Loppuunmyyty
Royal Canin Junior Giant 15kg, dog food for dogs
Royal Canin Junior Giant 15 kg, koiranruoka
Normaalihinta €97,05 6,47 € / 1kg
Alennushinta €97,05 Normaalihinta €122,66
Säästät: -€25,61
6,47 € / 1kg

 

 

Royal Canin Giant Junior -ruoka jättikokoisten rotujen koiranpennuille

Royal Canin Giant Junior -koiranruoka on tarkoitettu jättikokoisten rotujen pentujen päivittäiseen ruokintaan (8–18–24 kuukauden ikäisille). Se on suunniteltu näiden koirien ravitsemustarpeita silmällä pitäen ja sisältää kaikki ravintoaineet, joita pentu tarvitsee kasvaakseen terveeksi ja vahvaksi. Rehu on sovitettu kasvun toiseen vaiheeseen, jolloin kasvu hidastuu ja kehittyy pääasiassa lihaksisto. 8 kuukauden ikään asti koiranpennulle tulee antaa Royal Canin Giant Puppy -rehu.

On erittäin tärkeää, että koiranpennun ruokavalio on sopiva sen optimaalisen kehityksen kannalta. On myös tärkeää, että ruokavalio on sovitettu sen nykyiseen ja tulevaan kokoon. Erityisesti jättikokoisilla roduilla aineenvaihdunta on hitaampaa, ja niiden geneettiset ominaisuudet tekevät niistä herkkiä eläimiä. Niiden on kasvatettava vahvat luut, ja nivelten hyvinvoinnista on huolehdittava jatkuvasti, sillä ne ovat ratkaisevan tärkeitä. Lisäksi on kiinnitettävä huomiota niiden herkään ruoansulatukseen.

Siksi Royal Canin Giant Junior on vähäkalorinen, jotta koira ei liho liikaa, mikä voi rasittaa sen niveliä. Samaa tarkoitusta varten ruokaan on lisätty L-karnitiinia, joka auttaa rasvanpoltossa, sekä glukosamiinia ja kondroitiinisulfaattia, jotka ovat rustoa vahvistavia aminohappoja. Ruoka sisältää myös kohtuullisen määrän korkealaatuisia proteiineja, jotka vahvistavat lihaksia. Jättikokoiset rodut ovat fysiologisten ominaisuuksiensa vuoksi alttiita ruoansulatusongelmille.

Royal Canin Giant Junior on helposti sulava rehu, koska se sisältää sekoituksen viljasta, vihanneksista ja frukto-oligosakkarideista (FOS) peräisin olevia prebiootteja, jotka tarjoavat tarvittavaa kuitua suolistoflooran vahvistamiseksi, hillitsevät patogeenisten bakteerien lisääntymistä ja tekevät ulosteista säännöllisempiä ja kiinteämpiä.

Tämä suurikokoisille koiranpennuille tarkoitettu rehu sisältää ainesosinaan myös runsaasti antioksidantteja ja manno-oligosakkarideja, joiden tehtävänä on vahvistaa koiran immuunijärjestelmää. Tämä on tulevaisuuteen suuntautuva sijoitus lemmikkisi terveyteen, jota täydentävät vitamiinit ja kivennäisaineet, kuten kalsium ja fosfori, jotka edistävät luuston ja aivokuoren kehitystä, jotta koira kasvaa vahvaksi ja oppii samalla nopeasti. Myös sydän pysyy terveempänä tämän ruoan sisältämän tauriinin ansiosta, joka huolehtii sydämen lihaksista. Jotta tämä terveellinen kehitys näkyisi myös ulkoisesti, Royal Canin Giant Junior sisältää myös omega-3- ja omega-6-rasvahappoja sekä EPA:ta ja DHA:ta, jotka edistävät tervettä ihoa sekä tiheää ja kiiltävää turkkia.

ROYAL CANIN GIANT JUNIOR -REHUN EDUT

Jättirotujen koiranpennuille tarkoitettu rehu, joka sisältää terveellisiä ainesosia. Sisältää proteiineja, kalsiumia, glukosamiinia ja kondroitiinia lihasten, luiden ja nivelten tukemiseksi. Vähäkalorinen ja sisältää L-karnitiinia ylipainon ehkäisemiseksi. Helposti sulava, ehkäisee suolisto-ongelmia. Parantaa lemmikkisi ulkonäköä huolehtimalla sen ihon ja turkin terveydestä.

KÄYTTÖ JA TUOTETIEDOT

Koiranruoka, jonka ainesosat on valittu erityisesti jättikokoisten rotujen koiranpennuille, joiden paino aikuisina on noin 45 kg tai enemmän. Se on suunniteltu annettavaksi näiden eläinten toisessa kasvuvaiheessa, 8–18/24 kuukauden iässä, jolloin ne kasvavat hitaammin kuin alussa ja vahvistavat luitaan ja lihaksiaan, jotta ne kestävät hyvin tulevan suuren ruumiinpainonsa. 2–8 kuukauden iässä käytä Royal Canin Giant Puppy -rehuja.
Royal Canin Giant Junior on kuivaruoka, josta koirasi tulee pitämään ja joka tarjoaa sille tarvittavat ravintoaineet, jotta se kasvaa terveeksi, vahvaksi ja onnelliseksi.