• Royal Canin Adult Light Mini 8kg, dog food for dogs
-18%

Royal Canin Adult Light Mini 8 kg, koiranruoka

SKU-koodiRO3182550716918

Royal Canine, koiranruoka

Normaalihinta €63,68 7,96 € / 1kg
Alennushinta €63,68 Normaalihinta €77,33
Säästät: -€13,65
7,96 € / 1kg
Loppuunmyyty
Royal Canin Adult Light Mini 8kg, dog food for dogs
Royal Canin Adult Light Mini 8 kg, koiranruoka
Normaalihinta €63,68 7,96 € / 1kg
Alennushinta €63,68 Normaalihinta €77,33
Säästät: -€13,65
7,96 € / 1kg

 

 

Royal Canin MINI light -dieettirehu pienille koiraroduille
Royal Canin MINI light -ruoka on täysravintoinen ja tasapainoinen ruoka, joka on erityisesti tarkoitettu ylipainoon taipuvaisille koirille päivittäiseksi ravinnoksi. Sen resepti sopii erinomaisesti pienten koirarotujen ruokintaan. Sen on todistettu vähentävän koiran energiankulutusta 18 %. Lisäksi aineenvaihdunnan aktivoimiseksi rehu on rikastettu L-karnitiinilla, joka estää rasvakudoksen kertymistä elimistöön. Sen korkea kuitupitoisuus antaa koiralle kylläisyyden tunteen, jotta se ei jää nälkäiseksi, ja edistää ruoansulatusta.

Ylipaino on koirilla hyvin yleinen ongelma, ja se kehittyy yleensä hitaasti. Syynä voivat olla esimerkiksi geneettiset tekijät tai muut sairaudet, huono ruokavalio tai liikunnan puute. On erittäin tärkeää, että koirasi pysyy ihannepainossaan, sillä liikalihavuus voi johtaa vakavampiin ongelmiin, kuten sydän- tai verisuonisairauksiin.

Siksi Royal Canin MINI light sisältää runsaasti proteiinia (30 %) ja on vähärasvainen (11 %), mikä vahvistaa koiran lihaksia ja estää lihomista. Rehu on rikastettu antioksidantteilla, kuten polyfenoleilla, jotka neutraloivat kehon tuottamia vapaita radikaaleja ja hidastavat solujen ikääntymistä. Vitamiinit ja kivennäisaineet vahvistavat koiran immuunijärjestelmää, parantavat ihon kuntoa ja antavat turkille kiiltoa. Ruoka sisältää myös vähäisiä määriä fosforia ja natriumia sydän- ja munuaisongelmien ehkäisemiseksi.

Royal Canin MINI Sensible Digestion maistuu erinomaiselta, ja sen rakenne estää hammaskiven muodostumista. Tämän herkullisen ruoan ansiosta koirasi ei jää nälkäiseksi, vaan laihtuu luonnollisesti ja terveellisesti.

EDUT

Ruoka aikuisille pienille koiraroduille, joilla on taipumusta ylipainoon.
Sisältää runsaasti proteiinia (30 %) ja on vähärasvainen (11 %).
Sen on todettu vähentävän koirasi energiankulutusta 18 %.
Sisältää vähäisiä määriä fosforia ja natriumia sydän- ja munuaisongelmien ehkäisemiseksi.
Maistuu erinomaiselta, ja rakeiden koko on sopiva koiran suulle.

KÄYTTÖ JA TUOTETIEDOT

Täysravinto, joka on tarkoitettu ylipainoon taipuvaisille pienirotuisille aikuisille koirille päivittäiseksi ruokinnaksi.