• Primaderm 1 Deep Cleasing Oil To Milk 200 ml
-24%

Primaderm 1 Deep Cleansing Oil To Milk 200 ml

SKU-koodiSI8436564667083

Primaderm 1 Deep Cleansing Oil To Milk 200 ml Poistaa meikin, pehmentää ihoa ja puhdistaa sen syvältä.

Normaalihinta €15,90 7,95 € / 100ml
Alennushinta €15,90 Normaalihinta €20,95
Säästät: -€5,05
7,95 € / 100ml
Primaderm 1 Deep Cleasing Oil To Milk 200 ml
Primaderm 1 Deep Cleansing Oil To Milk 200 ml
Normaalihinta €15,90 7,95 € / 100ml
Alennushinta €15,90 Normaalihinta €20,95
Säästät: -€5,05
7,95 € / 100ml

 

 

Primaderm 1 Deep Cleansing Oil To Milk 200 ml

Hellävarainen ja kevyt puhdistusöljy, joka muuttuu miellyttäväksi öljystä maitoksi muuttuvaksi emulsioksi. Se puhdistaa ihohuokoset syvältä ja poistaa tehokkaasti aurinkovoiteen, meikin ja ylimääräisen talin jäänteet, mikä optimoi vaikuttavien aineiden imeytymisen ihoon. Se sopii erinomaisesti kaksivaiheisen puhdistuksen ensimmäiseksi vaiheeksi ja tarjoaa miellyttävää tunnetta ja ravintoa jättämättä rasvaista tunnetta.

Käyttöohje

Levitä sopiva määrä kuivalle kämmenelle ja hiero hellävaraisesti kuivaan ihoon kiinnittäen erityistä huomiota meikkattuihin alueisiin. Kostuta kädet ja jatka hieromista, kunnes muodostuu kevyt öljy-maito-emulsio. Huuhtele runsaalla lämpimällä vedellä.

Hyödyt

  • Poistaa hellävaraisesti vedenkestävän meikin, aurinkovoiteen jäänteet ja ylimääräisen talin.
  • Jättää ihon kirkkaammaksi, pehmeämmäksi ja kosteutetuksi.
  • Auttaa ylläpitämään ihon suojakerrosta ja sillä on rauhoittava vaikutus.
  • Antimikrobisia ja antioksidanttisia ominaisuuksia.
  • Tuoksuton.
  • Dermatologisesti testattu herkälle iholle.

Vaikuttavat aineet/Koostumus

  • Squalane
  • Oliiviöljyesteri
  • Kehäkukkaöljy
  • E-vitamiini

Ainesosat

Helianthus Annuus (auringonkukka) -siemenöljy, isopropylmyristaatti, kookoskaprylaatti/kapraatti, MIPA-lauretisulfaatti, laureth-4, hydrattu etyyliheksyyliolivaatti, polyglyseryl-3-diisostearaatti, skvalaani, hydrattu oliiviöljyn saippuoitumattomat aineosat, tokoferyyliasetaatti, Calendula officinalis -kukkauute, tokoferoli, askorbyylipalmitaatti, PEG-8, askorbiinihappo, propyleeniglykoli, sitruunahappo.