• Plants For Pets Cod Liver Oil CBD 6% , 10 ml
-42%

Plants For Pets - CBD-pitoinen tursamaksaöljy 6 %, 10 ml

SKU-koodiPL661094248015

PLANTS FOR PETS ESITTÄÄ: CBD:TÄ SISÄLTÄVÄ TURSANMAKSAÖLJY CBD: 6 % MÄÄRÄ: 1 PULLO, 10 ML SISÄLTÄÄ RUISKUN HELPPOA ANNOSTELUA VARTEN SISÄLTÄÄ PAKKAUSSELOSTEEN 6 KIELELLÄ: ES-EN-IT-DE-PT-FR

Normaalihinta €6,80 68,0 € / 100ml
Alennushinta €6,80 Normaalihinta €11,75
Säästät: -€4,95
68,0 € / 100ml
Loppuunmyyty
Plants For Pets Cod Liver Oil CBD 6% , 10 ml
Plants For Pets - CBD-pitoinen tursamaksaöljy 6 %, 10 ml
Normaalihinta €6,80 68,0 € / 100ml
Alennushinta €6,80 Normaalihinta €11,75
Säästät: -€4,95
68,0 € / 100ml

 

 

Mitkä ovat 6 % CBD:tä sisältävän 10 ml:n tursamaksaöljyn ainesosien hyödyt eläimille?

Ainesosien hyödyt ovat lukuisat. Mainittakoon esimerkiksi:

- Runsaasti omega-3-rasvahappoja: EPA ja DHA sekä A-, D- ja E-vitamiineja.
Aivan kuten ihmisetkin, lemmikkisi (koira tai kissa) voi kärsiä fyysisistä kivuista. Kivun syy voi olla luissa, nivelissä tai lihaksissa. Joka tapauksessa tämän öljyn sisältämät vitamiinit voivat auttaa pitämään lemmikkisi rentona ja kivuttomana ainakin muutaman tunnin ajan.
Vähentää stressiä ja ahdistusta sekä hoitaa ihoa
Eläimet ovat herkkiä ja voivat helposti kokea stressiä ja ahdistusta, kun niiden ympäristö tai rutiinit muuttuvat. CBD voi auttaa koiraasi olemaan vähemmän stressaantunut ja ahdistunut. Tämän seurauksena se on rauhallisempi, tarkkaavaisempi ja sen iho kiiltää.

Torjuu pahoinvointia ja edistää ruokahalua.

Jos huomaat, että lemmikkisi ruokahalu on kadonnut, kyseessä voi olla pahoinvointia. Joka tapauksessa on tärkeää ottaa yhteyttä eläinlääkäriin ruokahaluttomuuden syyn selvittämiseksi. Sinun on hyvä tietää, että CBD voi parantaa ruokahalua ja lievittää pahoinvointia ja oksentelua.

Vahvistaa sydän- ja verisuonijärjestelmää

Tursamaksaöljy tunnetaan siitä, että se tukee sydämen terveyttä, säätelee sydämen rytmiä, auttaa suojaamaan verisuonia ja vakauttaa verenpainetta. Lisäksi tämä öljy on erinomainen lemmikkisi sydän- ja verisuonijärjestelmälle.

Muita etuja

Tässä on muutamia muita etuja, joita saat, kun annat lemmikillesi 6 % CBD:tä sisältävää tursamaksaöljyämme
Rauhoittaa, ravitsee ja kosteuttaa ihoa.
Antioksidantti
Hyödyllinen lemmikkisi iholle, karvapeitteelle ja kynsille.
Lievittää kutinaa ja parantaa ihon kuoriutumista

Koostumus

Kalanmaksaöljy, kannabidioli, tokoferoli.

Käyttöohje

Paikalliskäyttö. Levitä tuotetta kohdealueelle ja levitä se tasaisesti koko alueelle.

Ainesosat

Kalanmaksaöljy, kannabidioli, tokoferoli.