• Nuxe Very Rose Soothing Micellar Water , 750 ml
-21%

Nuxe Very Rose rauhoittava micellaarivesi, 750 ml

SKU-koodiNU3264680043468

Poistaa hellävaraisesti jopa kaikkein sitkeimmän meikin. Puhdistaa, kosteuttaa ja pehmentää.

Normaalihinta €25,30 3,37 € / 100ml
Alennushinta €25,30 Normaalihinta €31,90
Säästät: -€6,60
3,37 € / 100ml
Loppuunmyyty
Nuxe Very Rose Soothing Micellar Water , 750 ml
Nuxe Very Rose rauhoittava micellaarivesi, 750 ml
Normaalihinta €25,30 3,37 € / 100ml
Alennushinta €25,30 Normaalihinta €31,90
Säästät: -€6,60
3,37 € / 100ml

 

 

Poista meikki ja puhdista kasvoja ja silmiä hellävaraisesti rauhoittavalla meikinpoistomikrovesillä. Kaikille ihotyypeille sopivaksi kehitetty, ruusu-uutetta sisältävä mikrovesi sisältää 99 % luonnollista alkuperää olevia ainesosia. Sen raikas koostumus poistaa meikin ja puhdistaa kasvoja tehokkaasti, jättäen ihon välittömästi täydellisen pehmeäksi, kosteutetuksi ja rauhoitetuksi.

94 %:lla koehenkilöistä meikki poistui hellävaraisesti.(1)

97 %:lla vapaaehtoisista iho jäi pehmeästi puhdistuneeksi ja valmiiksi hoitoja varten.(1)

Ruusu-uutteella rikastettu tämä misellivesi sisältää 99 % luonnollista alkuperää olevia ainesosia.

Sen tuoksu, jossa on hienovaraisia ruusun vivahteita, sekä raikas, tahmea tekstuuri tuovat mukavuutta ja antavat välittömän hyvinvoinnin tunteen. (1)

Käyttökokeilu – 31 vapaaehtoista. Välitön tyytyväisyysprosentti.

Koostumus

Koostumus
kosteuttavalla ja rauhoittavalla ruusu-uutteella.

99 % luonnollista alkuperää olevia ainesosia.
Vegaaninen koostumus, joka ei sisällä eläinperäisiä ainesosia tai johdannaisia.
Testattu dermatologisesti ja oftalmologisesti.

Käyttöohjeet

Kostuta
puuvillapala, mieluiten uudelleenkäytettävä, misellivedellä.
Pyyhi sillä koko kasvoja ja silmiä, kunnes kaikki
meikki on poistettu. Toista toimenpide, kunnes puuvillapala on puhdas.
Huuhtelua ei tarvita. Käytä
iltana meikinpoistoaineena ja aamulla puhdistukseen.

Ainesosat

AINESOSAT: AQUA/VESI, GLYSEROLI, PENTYLEENIGLYKOLI, POLYGLYSERYL-6-KAPRYLAATTI, POLYGLYSERYL-4-KAPRAATTI, PARFUM/FRAGRANCE, SODIUM GLUCONATE, PHENOXYETHANOL, CETRIMONIUM BROMIDE, ROSE FLOWER OIL/EXTRACT [N5805/B]