• Nutrisport Ovo Protein 350Gr.
  • Nutrisport Ovo Protein 350 g.
-28%

Nutrisport Ovo Protein 350 g.

SKU-koodiNU8424644002831

Nutrisport Ovo Protein on jauhemaista proteiinilisää, jonka pakkaus sisältää 350 grammaa. Se on suunniteltu erityisesti urheilijoille ja henkilöille, jotka haluavat lisätä proteiinin saantiaan. Tämä proteiini on valmistettu munista, minkä vuoksi se on ihanteellinen vaihtoehto niille, jotka etsivät korkealaatuista proteiinin lähdettä.

Normaalihinta €17,60 5,03 € / 100gr
Alennushinta €17,60 Normaalihinta €24,31
Säästät: -€6,71
5,03 € / 100gr
Nutrisport Ovo Protein 350Gr.
Nutrisport Ovo Protein 350 g.
Normaalihinta €17,60 5,03 € / 100gr
Alennushinta €17,60 Normaalihinta €24,31
Säästät: -€6,71
5,03 € / 100gr

 

 

Nutrisport Ovo Protein 350 g on urheiluravintotuote, joka sisältää munaproteiinia. Tämä proteiini on välttämättömien aminohappojen lähde, joka auttaa lihasten palautumista intensiivisen harjoittelun jälkeen. Sitä käytetään lisäämään urheilijoiden ruokavalion proteiinin saantia, mikä edistää lihasmassan kehittymistä ja ylläpitoa. Lisäksi sitä voidaan käyttää täydennyksenä laihdutusruokavaliossa, sillä se auttaa hillitsemään ruokahalua ja edistää kylläisyyden tunnetta.

Koostumus

Nutrisport Ovo Protein 350 g -tuote koostuu pääasiassa munaproteiinista.

Käyttöohje

Nutrisport Ovo Protein 350Gr -tuotetta käytetään sekoittamalla 30 grammaa tuotetta 200–250 ml:aan vettä tai rasvatonta maitoa. Tuotetta suositellaan nautittavaksi harjoituksen jälkeen lihasten palautumisen edistämiseksi. Sitä voi nauttia myös ennen nukkumaanmenoa, jotta se edistää proteiinisynteesiä yön aikana.

Apteekkarin neuvo

Tämän tuotteen käyttöön liittyvät varotoimet sisältävät terveydenhuollon ammattilaisen kuulemisen ennen tuotteen käyttöä, jos sinulla on jokin sairaus tai käytät lääkkeitä. Lisäksi on tärkeää noudattaa käyttöohjeita ja olla ylittämättä suositeltua annosta.

Ravintotaulukko
100 g:aa kohti
Energia-arvo 348 kcal
Rasvat 0 g
Tyydyttyneet rasvahapot 0 g
Hiilihydraatit 4 g
Sokerit 0,1 g
Ravintokuitu 0 g
Proteiinit 83 g
Suola 3,2 g
B6-vitamiini / pyridoksiini 5,3 mg