• Natural Health Artiflex, 300 g
-34%

Natural Health Artiflex, 300 g

SKU-koodiNA8436567073133

Kaava nivelten joustavuuden ja terveyden ylläpitämiseen.

Normaalihinta €18,00 6,0 € / 100gr
Alennushinta €18,00 Normaalihinta €27,20
Säästät: -€9,20
6,0 € / 100gr
Loppuunmyyty
Natural Health Artiflex, 300 g
Natural Health Artiflex, 300 g
Normaalihinta €18,00 6,0 € / 100gr
Alennushinta €18,00 Normaalihinta €27,20
Säästät: -€9,20
6,0 € / 100gr

 

 

Artiflex on valmiste, joka on kehitetty nivelten joustavuuden ja terveyden ylläpitämiseksi. Se sisältää sekoitusta glukosamiinia, kondroitiinia, MSM:ää ja muita ravintoaineita, jotka ovat tärkeitä nivelruston muodostumiselle ja ylläpitämiselle. Tämä jauhemuotoinen valmiste on helppo sekoittaa veteen tai mehuun, ja se sopii erinomaisesti niille, jotka etsivät kätevää ratkaisua nivelterveytensä tukemiseen.

Koostumus

Fortigel®-kollageeni, MSM (metyylisulfonyylimetaani), D-glukosamiinisulfaatti 2-KCL (äyriäiset), appelsiinijauhe, sitruunajauhe, magnesium, kondroitiinisulfaatti (kala), C-vitamiini (L-askorbiinihappo), kalsiumkarbonaatti, aromit, pellavansiemenjauhe, kuivattu rypäleen uute (Vitis vinifera, siemenet), Cursol®-kurkuma-kuivauute (Curcuma longa L., juurakko), Ovomet® (munankuoren jauhe), hyaluronihappo (natriumhyaluronaatti), B12-vitamiini (syanokobalamiini), K2-vitamiini (menaquinoni), mustapippurin kuivauute (Piper nigrum, hedelmä), sinkkioksidi, B6-vitamiini (pyridoksiinihydrokloridi), D3-vitamiini (kolekalsiferoli) ja foolihappo (pteroyylimonoglutamiinihappo).

Käyttöohje

Sekoita yksi ruokalusikallinen veteen tai mehuun ja ota päivittäin.

Apteekkarin neuvo

Tämän ravintolisän käytön lisäksi on tärkeää ylläpitää terveellistä painoa ja välttää toimintaa, joka voi aiheuttaa liiallista rasitusta nivelille. Säännöllinen liikunta voi myös auttaa ylläpitämään joustavuutta ja lihasvoimaa. Jos sinulla on jatkuvaa nivelkipua tai liikuntavaikeuksia, ota yhteyttä terveydenhuollon ammattilaiseen.