• Myconatur Xylitol 300Gr. Eco
-16%

Myconatur Xylitol 300 g, Eco

SKU-koodiMY8437019608071
MYCONATUR XILITOL 300 g ECO on ksylitolista valmistettu luonnollinen makeutusaine, joka sopii erinomaisesti niille, jotka etsivät terveellistä vaihtoehtoa sokerille. 300 gramman pakkaus tekee siitä kätevän ja helppokäyttöisen suosikkireseptiesi ja -juomiesi valmistuksessa.
Normaalihinta €7,13 2,38 € / 100gr
Alennushinta €7,13 Normaalihinta €8,44
Säästät: -€1,31
2,38 € / 100gr
Loppuunmyyty
Myconatur Xylitol 300Gr. Eco
Myconatur Xylitol 300 g, Eco
Normaalihinta €7,13 2,38 € / 100gr
Alennushinta €7,13 Normaalihinta €8,44
Säästät: -€1,31
2,38 € / 100gr

 

 

MYCONATUR XILITOL 300 g ECO on korkealaatuinen ruokavalioituote, jota käytetään sokerin korvikkeena. Ksylitoli on koivun kuoresta saatava luonnollinen makeutusaine, jonka maku on sokerimainen, mutta kaloripitoisuus on alhaisempi. Tämä tuote sopii erinomaisesti henkilöille, jotka haluavat vähentää sokerin kulutustaan ja noudattaa terveellistä ruokavaliota. Lisäksi ksylitolilla on hampaiden terveyttä edistäviä ominaisuuksia, sillä se auttaa ehkäisemään hampaiden reikiintymistä.

Koostumus

Katso tuotteen pakkauksesta täydellinen ainesosaluettelo ja ravintotiedot. Jos sinulla on kysyttävää tai tarvitset lisätietoja jostakin ainesosasta, ota yhteyttä Farmaciasdirectin farmaseuttien asiantuntijatiimiin. 

Käyttöohje

MYCONATUR XILITOL 300 g ECO on ruokavalioituote, jota käytetään sokerin korvikkeena. Sitä voidaan käyttää samalla tavalla kuin sokeria ruokaohjeissa, kuumissa tai kylmissä juomissa, ja sillä voi myös makeuttaa esimerkiksi hedelmiä, jogurttia tai muroja. Käyttömäärä voi vaihdella henkilökohtaisten mieltymysten mukaan, mutta yleensä reseptissä suositellaan käytettäväksi sama määrä ksylitolia kuin sokeria. Muista, että ksylitoli voi aiheuttaa ripulivaikutusta, jos sitä kulutetaan liikaa, joten on tärkeää rajoittaa sen kulutusta.