• Medibiotix Laxafibre , 50 g
-41%

Medibiotix Laxafibra, 50 g

SKU-koodiME8429949194885

Auttaa lievittämään ummetusta; sisältää probiootteja ja liukoista kuitua.

Normaalihinta €5,50 11,0 € / 100gr
Alennushinta €5,50 Normaalihinta €9,29
Säästät: -€3,79
11,0 € / 100gr
Medibiotix Laxafibre , 50 g
Medibiotix Laxafibra, 50 g
Normaalihinta €5,50 11,0 € / 100gr
Alennushinta €5,50 Normaalihinta €9,29
Säästät: -€3,79
11,0 € / 100gr

 

 

Laxafibra Balance sisältää probiootteja ja liukoisia kuituja (frukto-oligosakkarideja ja valkoista dekstriiniä), jotka auttavat lievittämään lievää ja kohtalaista ummetusta. Sitä suositellaan ruokavalion täydennykseksi aikuisille ja yli 1-vuotiaille lapsille.

Koostumus

Bifidobacterium lactis HHC0400, Bifidobacterium longum HHC0401, Lactobacillus rhamnosus HHC0202, Lactobacillus acidophilus HHC1203 (≥1×10 CFU) ja liukoista kuitua (valkoista dekstriiniä 2 530 mg *kuitupitoisuus 2 074,6 mg ja fruktooligosakkarideja 1 000 mg *kuitupitoisuus 930 mg

Käyttöohjeet

Ota 1 annospussi päivässä liuotettuna ei-kuumaan nesteeseen, mieluiten aamulla.

Ainesosat

Bifidobacterium lactis HHC0400, Bifidobacterium longum HHC0401, Lactobacillus rhamnosus HHC0202, Lactobacillus acidophilus HHC1203 ja liukoista kuitua (valkoinen dekstriini ja frukto-oligosakkaridit)