• Lovrén - Hyper Volume Mascara Ultra Define Volume, 12 ml
  • Lovrén - Hyper Volume Mascara Ultra Define Volume, 12 ml
-13%

Lovrén - Hyper Volume Mascara Ultra Define Volume, 12 ml

SKU-koodiLO8054040063923
Normaalihinta €6,10 50,83 € / 100ml
Alennushinta €6,10 Normaalihinta €6,99
Säästät: -€0,89
50,83 € / 100ml
Lovrén - Hyper Volume Mascara Ultra Define Volume, 12 ml
Lovrén - Hyper Volume Mascara Ultra Define Volume, 12 ml
Normaalihinta €6,10 50,83 € / 100ml
Alennushinta €6,10 Normaalihinta €6,99
Säästät: -€0,89
50,83 € / 100ml

 

 

High-volume, long-lasting mascara that envelops, thickens and defines each lash for an intense, voluminous look. The radial hourglass-shaped brush with elongated bristles reaches even the shortest lashes and the most stubborn corners for a flawless result.

How to use

Apply the product from the bottom upwards, taking great care to coat the lashes from the root and maintaining their natural direction as much as possible.

Ingredients

Aqua (Water), Paraffin, Glyceryl Stearate, Synthetic Beeswax, Stearic Acid, Acacia Senegal Gum, Butylene Glycol, Palmitic Acid, Polybutene, Oryza Sativa (Rice) Bran Wax, VP/Eicosene Copolymer, Ozokerite, Aminomethyl Propanol, Hydrogenated Vegetable Oil, Phenoxyethanol, Stearyl Stearate, Hydroxyethylcellulose, Tropolone, Disodium Phosphate, Polysorbate 60, Sodium Phosphate, CI 77499 (Iron Oxides).

Lääketeollisuus
neuvo
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me