• Littleone Chinchillas 15Kg
-24%

Littleone Chinchillas 15 kg

SKU-koodiLI4602533786220
Littleone Chinchillas on erityisesti chinchilloille kehitetty rehu. Se on saatavana 15 kg:n pakkauksissa, ja se on suunniteltu vastaamaan näiden jyrsijöiden erityisiä ravitsemustarpeita. Tämä rehu tarjoaa tasapainoisen ja täysipainoisen ruokavalion, joka sisältää runsaasti vitamiineja ja kivennäisaineita, jotka ovat välttämättömiä chinchillojen terveyden ja hyvinvoinnin ylläpitämiseksi. Se on ihanteellinen valinta, kun haluat varmistaa lemmikeillesi asianmukaisen ja laadukkaan ravinnon.
Normaalihinta €60,00 4,0 € / 1kg
Alennushinta €60,00 Normaalihinta €79,41
Säästät: -€19,41
4,0 € / 1kg
Loppuunmyyty
Littleone Chinchillas 15Kg
Littleone Chinchillas 15 kg
Normaalihinta €60,00 4,0 € / 1kg
Alennushinta €60,00 Normaalihinta €79,41
Säästät: -€19,41
4,0 € / 1kg

 

 

Littleone Chinchillas 15 kg on erityisesti chinchilloille kehitetty rehu. Tuote on valmistettu korkealaatuisista raaka-aineista, jotka tarjoavat chinchilloille tasapainoisen ja terveellisen ruokavalion tarvitsemat ravintoaineet. Se sisältää viljojen, siementen ja vihannesten sekoitusta, joka täyttää näiden lemmikkien erityiset ravitsemustarpeet. Littleone Chinchillas 15 kg on ihanteellinen chinchillojen terveyden ja hyvinvoinnin ylläpitämiseen, sillä se edistää kiiltävää turkkia, hyvää ruoansulatusta ja vahvaa immuunijärjestelmää. On tärkeää tarjota tätä rehua osana tasapainoista ruokavaliota ja täydentää sitä tuoreella heinällä ja puhtaalla vedellä.

Ominaisuudet

Tuote ”Littleone Chinchillas 15 kg” on erityisesti chinchilloille suunniteltu rehu. Tämän tuotteen käytön mahdollisia etuja voivat olla:

1. Tasapainoinen ravitsemus: Tämä rehu on kehitetty tarjoamaan chinchilloille kaikki terveellisen ja tasapainoisen ruokavalion kannalta välttämättömät ravintoaineet.

2. Edistää hampaiden terveyttä: Tämän rehun rakenne ja koostumus voivat auttaa kuluttamaan chinchillojen hampaita, mikä on tärkeää niiden hampaiden terveyden kannalta.

3. Painonhallinta: Tämä tuote voi auttaa chinchilloja ylläpitämään terveellistä painoa ja ehkäisemään liikalihavuutta tai aliravitsemusta.

4. Turkin kunto paranee: Oikeanlainen ruokavalio voi edistää chinchillojen turkin kiiltoa ja terveyttä.

On tärkeää huomioida, että nämä hyödyt ovat oletettuja ja voivat vaihdella kunkin chinchillan yksilöllisten tarpeiden mukaan. On aina suositeltavaa neuvotella jyrsijöihin erikoistuneen eläinlääkärin kanssa ennen lemmikkisi ruokavalion muuttamista.

Käyttöohjeet

Littleone Chinchillas 15 kg:n käyttöohjeet ovat seuraavat: ruokkika chinchilloja päivittäin sopivalla ruokamäärällä. On suositeltavaa noudattaa valmistajan antamia ruokintaohjeita ja varmistaa, että chinchilloilla on aina saatavilla raikasta vettä.